Çok Girişli Hollanda Schengen Vizesi

Çok Girişli Hollanda Schengen vizesi

Hollanda Schengen vizesi çok girişli veya tek girişli verilebilmektedir. Çok girişli Hollanda vizesi ile Schengen bölgesi içinde yer alan diğer ülkeleri ziyaret edebilir, Schengen alanından ayrıldıktan sonra vize süreniz yeterli ise durumunuza göre tekrar giriş yapabilirsiniz. Tek girişli Hollanda Schengen vizesi ile Schengen üye devlet topraklarına tek giriş hakkınız olur. Schengen bölgesinden ayrılmadan Schengen vizesinin geçerli olduğu birden fazla ülkeye gidebilirsiniz. Ancak tek girişli Schengen vizesine sahipseniz, Schengen üyesi devletlerin topraklarından ayrıldıktan sonra tekrar giriş yapma hakkınız ortadan kalkmış olur. Bu nedenle yeniden vize başvurusu yapmanız gerekecektir. Ayrıca tek girişli vize ile Schengen üyesi olmayan ancak Schengen vizesi ile giriş yapılabilen AB üyesi ülkelere giriş yaparken sorun yaşarsınız.

Çok Girişli Schengen Vizesi Nedir?

Çok girişli Hollanda Schengen vizesi pasaportunuzda “Mult” ibaresiyle görünürken, tek girişli vize “01” ibaresiyle görünür. Hollanda Schengen vizesinin tek girişli mi yoksa çok girişli mi olacağına sadece Hollanda Konsolosluğu vize yetkilileri karar verir ve bu inisiyatif sadece onlara aittir. Hollanda vize talep dilekçenizde çok girişli vize talebiniz olduğunu bildirebilirsiniz. Ancak buna karar veren tek yetkili kurum Hollanda Konsolosluğu ve Hollanda Büyükelçiliğidir.

Çok girişli ve uzun süreli Schengen vizesini etkileyen en önemli faktörlerden biri geçmiş Schengen vize deneyimlerinizdir. Vizelerin doğru kullanılmış olması ve çok sayıda olması Schengen vizesinin süresini ve giriş sayısının çoklu mu yoksa tekli mi verileceğine dair durumu etkiler. Birden fazla Schengen ülkesi ziyaret edilecekse en uzun süre kalınacak Schengen ülkesinden giriş yapılması, alınan vizelerin belirtilen tarih aralığında kullanılması vizenin doğru şekilde kullanıldığını gösteren örneklerdir. Birde fazla ülke seyahatinde ana giriş ülkesi dışındaki ülkeler için konaklama rezervasyonlarınızın fotokopisini yanında bulundurmanız tavsiye olunur.

Çok girişli vize ile 6 aylık (180 gün) süre zarfında 90 gün Schengen bölgesinde seyahat hakkı elde edersiniz. Örneğin 2 yıllık çok girişli Schengen vizeniz varsa 6 aylık sürelerde 90 gün seyahat etme hakkınız var demektir. Vize etiketinde vizenizin çok girişli veya tek girişli olmasının yanında Schengen bölgesinde kalmanıza izin verilen gün sayısı da yer almaktadır.

Çok Girişli Hollanda Schengen Vizesi S.S.S

Çok Girişli Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Çok girişli Hollanda Schengen vizesi alabilmek için yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almak gerekir.

Çok Girişli Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çok girişli Hollanda vizelerinin sonuçlanma süresi ortalama 5 iş günüdür. Bu süre hatalı başvurularda uzayabilir.

Çok Girişli Hollanda Vize Ücreti Ne Kadar?

Çok girişli Hollanda Vize ücreti konsolosluk bedeli 80 Euro'dur.

Hollanda Vize Ücreti sayfamızdan geniş bilgi alınız.