Türkiye'ye Hangi Ülkeler Vizesiz Girebilir

Türkiye’ye Hangi Ülkeler Vizesiz Girebilir

Türkiye’ye Hangi Ülkeler Vizesiz Girebilir; Türkiye uluslararası vize politikasını ülkelere göre ele alıyor. Her bir ülkeye dair vize ile pasaport kriterlerini öne sürüyor. Bazı ülkeler kimlik veya pasaport eşliğinde seyahate geçebiliyor. Bazıları için de pasaport türüne bağlı olarak seyahat izni çıkıyor.

Türk Pasaportu İle Kaç Ülkeye Vizesiz Gidilir?

Türkiye’ye hangi ülkeler vizesiz girebilir sorusu yaygın olarak Umuma Mahsus pasaport sahiplerini yakından ilgilendirir. Çünkü yeşil, gri ve de siyah pasaport sahipleri çoğu ülkeye vizesiz olacak şekilde giriş yapabiliyor.

Türk Pasaportu ile kaç ülkeye vizesiz gidilir sorgulayanlara 111 ülkeden söz ediliyor. Bunun yanı sıra toplamda 13 ülkenin de e-vize prosedürlerine göre girişleri kabul ettiği görülüyor. 90 gün süreyle vizesiz giriş yapılan ülkelerden:

 • Arjantin, Arnavutluk, Azerbaycan ya da Dominik Cumhuriyeti tercih edilebilir.
 • Ekvador, Endonezya, Ermenistan ya da Fas gibi pek çok ülkeye değinilir.

Türkiye’ye Gelmek İçin Vize Gerekli Mi?

Türkiye’ye hangi ülkeler vizesiz girebilir merak edenlere öncelikle Azerbaycan ve Kıbrıs gibi ülkelerden söz edilir. Bunun yanı sıra Türkiye’nin muafiyet tanıdığı ülkeler de mevcut durumda. Türkiye’ye gelmek için vize gerekli mi sorgulayanlara:

 • Ukrayna, Yunanistan, Macaristan ve de İran için muafiyetten söz edilir.
 • Güney Kore, Malezya ya da Gürcistan üzerinden seyahat edecek vatandaşlardan da vize istenmez.

90 günlük yasal sınıra bağlı olarak kalma hakkı ele alınır. Bunun üzerine ülkelerden seyahat edecek vatandaşların kimlik kartları talep edilir. Kimlik dışında yaygın olarak pasaport kontrolleri yapılır ve seyahate geçmeleri esas alınır. Vize yerine vatandaşların yanlarında bulundurmaları gereken belgelere değinilir.

Rus Vatandaşları Türkiye’de Ne Kadar Kalabilir?

Rusya – Türkiye arasında yapılan muafiyet anlaşmalarına karşı belirli kalma sürelerine değinilmiştir. Rus Vatandaşları Türkiye’de ne kadar kalabilir soranlar için bu süre 60 gün olarak belirtilir. Şöyle ki:

 • 60 günü aşmayan seyahatlerde vize prosedürlerine değinilmez.
 • 60 günden fazla olan seyahatlere ilişkin oturum iznine yönelmeleri istenir.

Türkiye’ye hangi ülkeler vizesiz girebilir sorusuna dair Rusya Federasyonu da ele alınıyor. Sonuç olarak Rus vatandaşlarının seyahatlere ilişkin vize şartlarına değinmeleri önem arz eder.

Söz konusu kısa süreli seyahatlerde Rus ile Türk vatandaşlar muaf kabul edilir. T.C. vatandaşları da aynı şekilde kısa süreli seyahatlere dair herhangi bir vize başvurusunda bulunmak zorunda kalmaz. Kimlik ve seyahat belgeleri ile giriş yapmaları esas alınır.

Türkiye’den Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Türkiye’ye hangi ülkeler vizesiz girebilir öğrenmek isteyenlere yüzlerce ülkeden söz edilir. Barbuda, Arjantin ya da Arnavutluk seyahatlerine dair T.C. vatandaşlarından herhangi bir vize talebinde bulunmaları beklenmez.

Bahamalar, Barbados ve de Beyaz Rusya olarak bu liste uzuyor. Yüzlerce ülke arasından istediğinizi seçmeniz ve vize prosedürlerini dikkate alarak harekete geçmeniz bekleniyor. Türkiye’den hangi ülkelere gidilebilir kadar:

 • Ülkelere girişte yaygın olarak pasaport kontrollerinin üzerinde durulur.
 • Bazı ülkeler kimlik kartı ile giriş yapmanıza izin verir.

Aynı zamanda seyahat amacını destekleyen belgeler de önem arz ediyor. Özellikle de uçak rezervasyonları ve konaklama üzerine belgelerinizi hazır etmeniz faydalı olacaktır. Bunlar kadar bazılarının seyahat sağlık sigortasını da zorunlu tuttuğu görülmektedir.

Japonya Pasaportu Kaç Ülkeye Vizesiz?

Türkiye’ye hangi ülkeler vizesiz girebilir sorgulayanlar için Japonya’dan da söz edilir. Japonya T.C. vatandaşlarından vize talep etmez. 90 güne kadar olan seyahatlerden T.C. vatandaşları muaf kabul edilir. Bu muafiyet sadece yeşil, gri ve de siyah pasaport sahiplerine tanınmamış ardından bordo pasaport sahiplerini de içermiştir.

Japonya pasaportu kaç ülkeye vizesiz sorgulayanlara sadece Türkiye’den söz edilmiştir. Bunun yanı sıra 28 Avrupa Birliği ülkesine girişlerde vize sorgulanmaz. Arsından ABD ve Kanada dahi geliyor. Yeni Zelanda ile Avustralya seyahatleri için de Japonya pasaportuna sahip vatandaşlarından vize istenmez. Pasaport ile ülkelere seyahat etmelerine izin verilir.

[toggle title=”T.C. vatandaşlarında Schengen vizesi uygulanıyor mu?”]

Avrupa Birliği ülkelerine seyahat sırasında T.C. vatandaşlarından Schengen talep ediliyor.[/toggle]

[toggle title=”Kaç ülkenin T.C. vatandaşlarına özel kapıda vizesi bulunuyor?”]

T.C. vatandaşları toplamda 9 ülkeye kapıda vize uygulamaları ile seyahat edebiliyor.[/toggle]

[toggle title=”Vizesiz Ülkelerde T.C. vatandaşları ne kadar kalabilir?”]

Ülkelere göre değişse de 30, 60 ve de 90 gün şeklinde yasal sınırların üzerinde durulur.[/toggle]

Türkiye’den vize istemeyen ülkeler 2022

Türkiye’den Vize İstemeyen Ülkeler 2022

Türkiye’den vize istemeyen ülkeler 2022 arasında Bosna Hersek, Ukrayna, İran ve Gürcistan da bulunmaktadır. Bu ülkelere sınırlı bir zaman dilimini geçmemek koşulu ile vizesiz giriş yapmanıza olanak verilmektedir. Vize talep adımları ile uğraşmadan sadece pasaportunuz ile giriş yapma hakkınız olacaktır. Uzun süre kalmak isteyen kişilerin ise hem bireysel olarak hem de aracı danışmanlık kurumları üzerinden başvurularını yapmalarına izin verilir. Kişilerin danışmanlık firmalarından yardım almaları özellikle sürecin detaylı prosedürleri ile birebir uğraşmalarını engellemektedir.

Türkiye Şimdiye Kadar Kaç Ülkeye Vizesiz Gidebilir?

Türkiye şimdiye kadar kaç ülkeye vizesiz gidebilir; bordo pasaportu olan kişilerin vize başvuru adımları olmaksızın 111 adet ülkeye giriş yapmasına olanak verilmektedir. Bu ülkelere sadece pasaportunuzu sunarak girebilirsiniz. Tabi ki sunmuş olduğunuz pasaportun güncel tarihli olması gerekir. Yeşil pasaport sahibi olan kişilerin vizesiz giriş hakkını kullanabileceği ülke sayısı çok daha fazladır. 111 olarak belirlenen bu vizesiz giriş sağlanan ülkelerin üzerine aynı zamanda 67 adet daha ülkeye vizesiz giriş yapılabilir.

Türkiye’den vize istemeyen ülkeler 2022 arasında yer alan Bosna Hersek gibi Balkan ülkelerine 180 günlük zaman diliminde 90 günü aşmayacak şekilde vizesiz giriş yapmanıza olanak verilmektedir. İlerleyen senelerde Balkan ülkelerinin Küçük Schengen olarak adlandırılan bir proje hazırlaması beklenmektedir. Bu proje Türkiye’nin de avantajlarını artırabilir.

Hangi Ülkeler Vize İstemiyor 2022?

Hangi ülkeler vize istemiyor 2022; Gürcistan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizesiz bir biçimde giriş yapmasına olanak sağlayan ülkeler arasında yer almaktadır. Vizesizi olarak sınır kapımızdan geçiş yapılabilmektedir. Yanınızda sadece kimliğinizin olması yeterlidir. Bu aşamada daha uzun süre kalmak ve oturum talep etmek isteyen kişilerin ise temsilcilikler üzerinden başvuru adımlarını yerine getirmelerine fırsat verilmektedir.

Türkiye’den vize istemeyen ülkeler 2022 incelemeye alındığı zaman özellikle son senelerde güvenlik önlemleri sebebi ile denetimlerin daha sıkı yapıldığı görülmektedir. Bu ülkelerin sayıca etkilenmesine neden olan bir diğer durum da salgındır. Salgın kapsamında bir dönem yüksek riskli ülke kategorisinde bulunduğumuz için ülkemize hem giriş hem de vatandaşlarımızın ülkelere kabul adımında sorunlar meydana gelmiştir. Ülkelere seyahat etmeden ve vize başvurularında bulunmadan önce hangi salgın önlemlerini aldıkları konusunda inceleme yapmanız gerekmektedir. Bazı ülkeler aşı sertifikası talep ederken bazı ülkeler de PCR test sonucunun negatif çıktığına dair belge istemektedir.

Türkiye’den Vizesiz Hangi Ülkelere Gidebilirim?

Türkiye’den vizesiz hangi ülkelere gidebilirim; Bosna Hersek, Gürcistan ve Ukrayna’ya vizesiz giriş yapabilirsiniz. Bu ülkelerin yanı sıra totalde 111 adet ülkeye vizesiz giriş adımınızı tamamlamanıza hak verilmektedir. Vize başvuru adımlarını yerine getirirken özellikle pasaportunuzun güncel tarihli olmasına büyük önem vermelisiniz. Vizesiz giriş hakkı tanımayan ülkelerde vize başvuru adımlarında ret yanıtı almamak için bu detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Türkiye’den vize istemeyen ülkeler 2022 kategorisinde kişilerin özellikle verdikleri bilgilerin güncel tarihli olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra finansal duruma dair de bilgilendirme talep edilmektedir. Finansal durum kapsamında her kişinin ülkelere giriş sonrasında kendi ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitede birikimi olduğunu yansıtması lazımdır.

Türkiye’den Hangi Ülkelere Kimlikle Gidilir?

Türkiye’den hangi ülkelere kimlikle gidilir; Gürcistan’a sadece kimliğiniz ile giriş yapmanıza olanak verilmektedir. Bu aşamada daha öncesinde Gürcistan’dan sınır dışı edildiğinize dair bir kayıt olursa vizesizi giriş hakkından istifade etme fırsatınız maalesef ki olmayacaktır. Türkiye’den vize istemeyen ülkeler 2022 arasında yer alan Gürcistan’ın vatandaşları da Türkiye’ye vizesiz giriş adımını tamamlama hakkına sahiptir.

Yeşil Pasaport Kaç Ülkeye Vizesiz Gidebilir?

Yeşil pasaport kaç ülkeye vizesiz gidebilir; yeşil pasaport sahiplerinin bordo pasaport ile vizesiz girilen 111 ülkenin yanı sıra 67 adet ülkeye daha vizesiz giriş yapmasına olanak verilmektedir. Vizesiz giriş adımları sizin için herhangi bir ücret ödemeden sadece pasaportunuzu sunarak tamamlanacaktır. Vize talep etmeyen ülkelerde sadece belirtilen sınırlı zaman diliminde bulunmanıza olanak tanınacaktır.

[toggle title=”Yeşil pasaportun geçerlilik süresi kaç yıldır?”]

Yeşil pasaportu 5 sene boyunda sorunsuz kullanabilirsiniz.[/toggle]

[toggle title=”ABD yeşil pasaport ile vizesiz giriş kabul eder mi?”]

ABD’ye yeşil pasaportunuz ile vizesiz giriş yapmanıza imkan verilmez.[/toggle]

[toggle title=”Ukrayna’ya vizesiz giriş yapılabilir mi?”]

Ukrayna’ya vizesiz şekilde 90 gün boyunca giriş yapılabilir.[/toggle]

Transit Vize İstemeyen Ülkeler 2022

Transit Vize İstemeyen Ülkeler 2022

Transit Vize İstemeyen Ülkeler 2022; Transit vize aktarmalı uçuş programlarına dair zorunlu olabilir. Bununla birlikte bazı ülkelerin zorunlu kılmadığı görülür. Yaygın olarak 12 ya da 24 saatlik aktarma süresine bağlı olarak transit vizeden muaf olmanız sağlanabilir.

Hangi Avrupa Ülkeler Transit Vize İstemiyor?

Transit vize istemeyen ülkeler 2022 yılında artış göstermeye başlamıştır. Özellikle de Avrupa ülkeleri tarafından vize muafiyetinden söz edilir. Bunlar arasında:

 • İtalya, Hollanda ve de Fransa yerini almıştır.
 • Rusya, Polonya ve Dubai için de herhangi bir vize talebine değinilmez.

Aynı şekilde Ukrayna üzerinden seyahate devam edecek vatandaşların da vizeleri talep edilmez. Hangi Avrupa ülkeler transit vize istemiyor sorgulayanların önceliği bu yönde olabilir. Geçerli Avrupa ülkelerini dikkate alabilir ve de uçuş programlarınızı hazırlayabilirsiniz.

Transit Vize Olmazsa Ne Olur?

Transit vize istemeyen ülkeler 2022 yılında zorlayıcı yaptırımların üzerinde durmaz. Söz konusu transit vize isteyen ülkeler olduğu zaman çeşitli cezalara değinilir. Öyle ki vizesiz seyahatlere ilişkin ceza uygulamaları öne çıkmaktadır.

Transit vize olmazsa ne olur sorgulayanlara öncelikle uçuş programlarının iptal edildiği belirtilir. Vatandaşların vizesiz olarak uçuşa katılmaları mümkün olmaz. Bununla birlikte:

 • Vizesiz havaalanı girişinde cezai uygulamalara değinilebilir.
 • Kişinin sınır dışı edilmesine de karar verilebilir.

Görüldüğü üzere ciddi yaptırımların üzerinde duruluyor. Bunun için seyahat programlarını yaparken önceliğiniz vize prosedürlerini dikkate almak olmalıdır. Özellikle de vize isteyen ülkelerin şartları ele alınmalıdır. Şartlara uygun olacak şekilde vize başvurularında bulunmanız gerekir. Ancak bu şekilde uçuş programlarında herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmazsınız.

Avrupa Aktarmalı Uçuşlarda Vize Gerekli Mi?

Avrupa ülkelerinin çoğunda transit vize şartına değinilmiyor. Avrupa aktarmalı uçuşlarda vize gerekli mi merak edenlere de öncelikle muafiyetten söz edilir. Muaf olan Avrupa ülkeleri üzerinden seyahate geçmek kolay hale gelir.

Transit vize istemeyen ülkeler 2022 yılında da kıtalara göre ele alınabilir. Bununla birlikte Avrupa Birliği ülkelerine değinerek uçuş programlarınıza yön verebilirsiniz. Söz konusu Avrupa aktarması olduğu zaman:

 • İspanya veya İtalya için herhangi bir vize şartına değinilmez.
 • Fransa, Hollanda ve Rusya olarak diğer ülkelerden de söz edilir.

Görüldüğü üzere seyahat edilecek ve aktarma yapılacak ülkelere göre ayrı prosedürlere yer verilir. Bu nedenle Avrupa aktarmalı seyahatlerde ülke vize politikalarını dikkate alarak harekete geçmek gerekir.

Türkiye Pasaportu İle Kaç Ülkeye Gidilir?

Türkiye Pasaportu denilince ilk akla gelen Umuma Mahsus Pasaport oluyor. Bordo renkli olan bu pasaport ile her ülkeye vizesiz olarak giriş yapmak mümkün değil. Hatta diğer pasaport türlerine nazaran daha az muafiyet hakkından söz edilir.

Transit vize istemeyen ülkeler 2022 kadar vizesiz olarak giriş yapılan ülkeler de merak ediliyor. Türkiye Pasaportu ile kaç ülkeye gidilir sorgulayanlara da:

 • Bordo pasaporta ilişkin 111 ülkeden söz edilir.
 • Yeşil ve gri pasaport sahipleri için bu sayı 147 olarak ele alınır.

Aynı zamanda kapıda vize uygulamalarının da üzerinde durulur. Toplamda 9 ülkenin sınır kapılarından vize işlemlerine geçmenize izin verilir.

Transit Vize Hangi Ülkeler

Transit vize istemeyen ülkeler 2022 olarak onlarcasından söz edilir. Ancak çoğu ülkenin transit vize şartına değindiği görülüyor. Hal böyle olunca Transit vize hangi ülkeler merak ediliyor ve:

 • Almanya ile İngiltere aktarmaları sırasında talep ediliyor.
 • Çekya, İsviçre ve Yunanistan olarak diğer ülkeler de paylaşılır.

Aynı şekilde Kanada ve Bulgaristan olarak pek çok ülkeye yer verilir. Her biri de aktarmalı uçuş yapacak olan vatandaşlardan transit vizelerini çıkartmalarını ister. Aksi taktirde vizesiz uçuşa geçilmesi mümkün olmaz. Öyle ki vizesiz olan vatandaşların uçuşa alınmasına izin verilmez. Hatta beraberinde sınır dışı edilmeleri de esas alınabilir. Bu gibi yaptırımlar yine ülkelerin vize politikaları üzerinden netlik kazanır ve uygulanır. Örneğin bazısı cezai para uygulamalarına değinerek kişilere yaptırımda bulunabilir.

[toggle title=”Transit vizeyi kimler alabilir?”]

Yurtdışı seyahatinde aktarmalı uçuş yapacak kişilerin alması gerekebilir.[/toggle]

[toggle title=”Transit vizede bekleme süreleri nasıl?”]

Ülkeden ülkeye değişse de yaygın olarak 12 ile 24 saatlik sürece göre transit vizeye değinilir.[/toggle]

[toggle title=”Transit uçuş için vize zorunlu mu?”]

Bazı ülkeler muaf tutarken yaygın olarak Transit vize ile uçuşa katılmanıza izin verilir.[/toggle]

Vize Ülkeler

Vize Ülkeler

Vize ülkeler; Vize farklı ülke vatandaşlarının ülke değiştirirken sahip olmaları gereken resmi evraktır. Her ülkenin vize koşulları farklılık gösterebilmektedir. Vize talep adımlarında geçerli olan prosedürlerde de farklılıklar meydana gelebilmektedir. Tam da bu nedenle bireylerin vize başvuru adımlarında hem bireysel olarak hem de vize danışmanlık firmaları üzerinden destek almasına olanak verilmektedir. Vize talep aşamasının detayları ile uğraşmaktan bu firmalar sayesinde vazgeçebilirsiniz.

Türkiye Pasaportu İle Kaç Ülkeye Gidilir?

Türkiye pasaportu ile kaç ülkeye gidilir; Türk vatandaşlarının umumi kullanıma açık olan bordo pasaportları ile 111 adet ülkeye vizesiz olarak giriş yapmasına olanak verilmektedir. Ülkelere giriş adımında ya da vize talep aşamasında sorun meydana gelmemesi için pasaportunuzun tarihi güncel olmalıdır. İl ve ilçe merkezlerinde yer alan NVİ aracılığı ile pasaport yenileme adımlarını da yerine getirme hakkınız olacaktır.

Vize ülkeler kapsamında değişik koşullar ile verilmektedir; fakat pasaportun güncel olma kuralı tüm ülkelerde geçerliliğini sürdürmektedir. Bu noktada eğer gerekli görülürse geçmiş senelerde kullanmış olduğunuz eski pasaportlarınızı sunmanız da istenebilmektedir. Bu şekilde kişilerin geçmiş senelerde ülke giriş çıkışlarında kontrolde bulunma hakkı da sunulmaktadır.

Türkiye’ye Hangi Ülkeler Vizesiz Girebilir?

Türkiye’ye hangi ülkeler vizesiz girebilir; İran, Arnavutluk, Bulgaristan, Ukrayna vatandaşlarının ülkemize 90 gün ile sınırlı olmak kaydı ile vizesiz giriş yapmasına imkan verilmektedir. 180 günlük zaman diliminde kişilerin 90 günü aşmamak kaydı ile vizesiz giriş adımından faydalanmasına hak tanınmaktadır.

Vize ülkeler kategorisinde inceleme yapıldığı zaman özellikle çalışma izini ya da uzun süreli oturum talep edecek olan kişilerin vize talep etmesinin zorunluluk olduğu anlaşılmaktadır. Ülkemizde vize talep adımlarında güncel tarihli pasaportun sunulması gerekmektedir. Bunun yanı sıra biyometrik fotoğraf da iletilmelidir. Bu fotoğrafın muhakkak son 6 aya ait olması gerekir. Ülkeye giriş çıkış süreci içerisinde kimlik tespitinde sorun yaşanmaması için bu tür bir kural getirilmiştir.

Japonya Pasaportu Kaç Ülkeye Vizesiz?

Japonya pasaportu kaç ülkeye vizesiz; Yeni Zelanda ve Avustralya’ya vizesiz olarak giriş yapmalarına izin verilmektedir. Bu aşamada AB üye ülkelerine de vizesiz seyahat hakkı verilmektedir. Vize ülkeler arasında inceleme yapılırken Japonya’nın salgın konusunda oldukça sert giriş çıkış tedbirleri aldığı da görülmektedir. Ülke belirli bir süre giriş çıkışlara kapatılmıştır. Ülkeye giriş kabul edilmediği gibi çıkışlar da yasaklanmıştır. Bu şekilde salgının yayılım hızında düşüş yaşanması için çaba sarf edilmektedir. Şuanda salgın önlemleri sınırlandırılmış ve gevşetilmiştir. Turistik seyahat için dahi giriş yapılmasına olanak verilmektedir. Bu aşamada ülkeye giriş yaparken sorun yaşamamak için PCR testinin negatif çıkması gibi bir koşul da getirilmiştir.

Öğrenci Pasaportu İle Nerelere Gidilir?

Öğrenci pasaportu ile nerelere gidilir; öğrenci pasaportu ile gerekli vize ek koşulların yerine getirilmesi durumunda tüm ülkelere seyahat edebilirsiniz. Vize ülkeler araştırması yapılırken öğrenci pasaportunun bazı avantajları beraberinde getirdiği görülmektedir. Örneğin öğrenci pasaportları kapsamında kişilerin pasaport harç ücreti ödemesi istenmeyecektir. Sadece pasaport defter bedeli ödenerek işlem akışı tamamlanabilir. Bu olanaktan faydalanmak için 25 yaşından küçük olma şartı vardır.

Türkiye Pasaportu İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Türkiye pasaportu ile hangi ülkelere gidilir; gerekli koşullar yerine getirildiği zaman vizeli ya da vizesiz tüm ülkelere giriş yapılabilmektedir. Bu aşamada vizesiz giriş yapma konusunda daha avantajlı olmak için yeşil pasaportunuz olması gerekmektedir. Yeşil pasaportunuz ile birçok ülkeye süre sınırlaması olmak kaidesi ile vizesiz giriş yapılmasına olanak verilmektedir.

Vize ülkeler incelemesi yapılırken özellikle maddi koşulların yerine getirilmesi konusunda çok dikkatli olmanız gerekir. Ülkeler giriş yapacak olan kişilerin kendi maddi ihtiyaçlarını karşılayacak seviyede birikim sahibi olmaları konusunda şart getirmişlerdir. Bunun yanı sıra seyahat ve sağlık sigortasının da aktif olması gibi bir kural oluşturulmuştur. Bu kurallar es geçilirse vize talep adımınız ret yanıtı alır.

Hollanda Vize Başvurusu için tıklayınız; https://www.visacenter.com.tr/hollanda-vize-basvurusu/

[toggle title=”Türkiye vatandaşları kaç ülkeye vizesiz giriş yapabilir?”]

111 adet ülkeye 90 gün ile sınırlı kalmak koşulu ile vizesiz giriş yapılmasına imkan verilir.[/toggle]

[toggle title=”Japonya vatandaşlarının AB ülkelerine vizesiz giriş hakkı var mı?”]

Japonya vatandaşlarının AB ülkelerini vizesiz seyahat etmelerine olanak verilmektedir.[/toggle]

[toggle title=”Yeşil pasaport nedir?”]

Yeşil pasaport memuriyetin birinci, ikinci ve üçüncü seviyesinde olan kişilere hazırlanan bir avantajlı seyahat belgesi türüdür.[/toggle]

Avrupa Birliği Hangi Ülkelere Vize Uyguluyor?

Avrupa Birliği Hangi Ülkelere Vize Uyguluyor?

Avrupa Birliği ülkelerine seyahat etmek isteyenler Schengen vizesine yönelebilir. Bunun gibi ülke vizelerini dikkate alarak müracaat edebilirsiniz. T.C. vatandaşları gerek ülke gerekse Schengen vizesi dahilinde seyahate geçebiliyor.

Türkiye’ye Gelmek İçin Vize Gerekli Mi?

Avrupa Birliği hangi ülkelere vize uyguluyor sorgulayanlara Afganistan, Gana ve Pakistan gibi çeşitli ülkelerden söz edilir. Ülkelere transit, turistik ya da ticari gibi farklı amaçlarla seyahat etmek isteyenlerin vize prosedürlerine değinmeleri istenir.

Türkiye’ye gelmek için vize gerekli mi sorgulayanlara da öncelikle ülkelere göre ayrı kriterlerden söz edilir. Hatta ülkeler kadar:

 • Umuma Mahsus Pasaport için vize şartlarının üzerinde durulur.
 • Diğer pasaport sınıflarında vize muafiyeti ele alınabilir.

Bunlara ek olarak kalma süresi de dikkate alınır. Yaygın olarak çoğu ülke için 90 günlük muafiyet hakkından söz edilir.

AB Türkiye’den Ne Zaman Vize İstedi?

AB vize politikasını her sene günceller. Güncel bilgilere değinmeniz ve seyahate geçmeniz esas alınır. Öncesinde Avrupa Birliği hangi ülkelere vize uyguluyor soranlara Türkiye’den de söz edilir. Bunun gibi:

 • Tam olarak vize taleplerine 16 Aralık 2013 tarihinde netlik kazandırılmıştır.
 • Türkiye – AB arasında Vize Serbestisi ele alınmıştır.

AB Türkiye’den ne zaman vize istedi sorgulayanlara net bir tarihten söz edilir. Bunun ardından ise vize prosedürlerine değinilir ve uyulması beklenir. Özellikle de AB ülkeleri tarafından kimlik ile seyahat belgeleri talep edilir. Eksiksiz belge ibrazı üzerine vize sahibi olmak ve seyahate geçmek kolay hale gelir.

Avrupa Birliği Ülkeleri Hangi Tarihten İtibaren Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından Vize İstemeye Başlamıştır?

Vize anlaşmalarının tarihi çok eski yıllara dayanıyor. Avrupa Birliği Ülkeleri hangi tarihten itibaren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemeye başlamıştır sorgulayanlara da Aralık 2013 tarihinden söz ediliyor.

Türkiye ile vize diyaloğuna ilk olarak 2013 yılında değinilmiştir. Bunun üzerine Avrupa Birliği hangi ülkelere vize uyguluyor soranlar için Türkiye’den de söz edilir. T.C. vatandaşları:

 • Sahip oldukları Schengen vizesi ile birlikte seyahate geçebilir.
 • Kısa süreli vizeleri ile 90 günlük sınıra kadar ülkelerde konaklayabilir.

90 günden uzun süreli olan konaklama için de ülke vize prosedürlerine değinilir. Çalışma ya da aile birleşimi gibi ayrı vize türlerine yer verilir. Her biri için de tüm pasaport sahiplerinin müracaat etmesi istenir.

Avrupa Birliği Üyesi Ülkelerden Hangisi Diğerlerinden Daha Geç Olarak Türkiye’ye Vize Uygulamaya Başlamıştır?

Avrupa Birliği hangi ülkelere vize uyguluyor sorgulayanlara Kongo ve de Nijerya gibi çeşitli ülkelerden söz edilir. Bunların arasına katılan Türkiye’de seyahat amacına uygun olacak şekilde vize başvurularında bulunmalıdır.

Avrupa Birliği üyesi ülkelerden hangisi diğerlerinden daha geç olarak Türkiye’ye vize uygulamaya başlamıştır merak edenler için:

 • Belçika, Hırvatistan ve de Malta gibi ülkelerden söz edilir.
 • Portekiz ve İspanya gibi ülkelerle anlaşma daha geç sağlanmıştır.

Türk Hükümeti tarafından tüm bu ülkelere 2020 yılında netlik kazandırılmıştır. Şöyle ki bu ülkelere ait pasaportlar ile Türkiye’ye girişte herhangi vize uygulamasına yer verilmez. Aralarında Hollanda, Polonya ve İrlanda gibi ülkeler de eklenir.

Türk Vizesi Nasıl Alınır?

Avrupa Birliği hangi ülkelere vize uyguluyor merak edenlere onlarcası paylaşılır ve isteyenlerin Schengen prosedürleri dahilinde harekete geçmesi beklenir. Bunun dışında Avrupa’dan seyahatlerde Türk vizesi nasıl alınır merak edilen bir diğer husus oluyor. Türk vizesi için:

 • Seyahat amacına uygun evrakların toplanması gerekiyor.
 • Belgeler ile dış temsilcilikler üzerinden müracaat etmeniz bekleniyor.

Bazı ülkeler için e-vize uygulamalarından da söz edilir. Sonuç olarak yetkili merkezler ve de internet üzerinden müracaat etmeniz beklenir. Her bir belgeye ek tek ya da çok giriş için harç ödemelerine de geçilir. Ancak ödemeniz üzerine vizeniz değerlendirmeye alınır. Geriye ise başvurunun değerlendirilmesi kalır ve birkaç iş gününe kadar sonucu öğrenmeniz esas alınır.

[toggle title=”Türkiye vize harç bedeli ne kadar?”]

Tek giriş için 758,90 olan tutar çok girişte 2.542,20 TL olarak ele alınır.[/toggle]

[toggle title=”Türkiye vizesi en fazla kaç günde sonuçlanır?”]

Türkiye vizesi için maksimum 90 günlük süreye değinilir.[/toggle]

[toggle title=”Türkiye’ye kapıda vize veren kaç ülke bulunuyor?”]

Toplamda 9 ülkeye seyahat sırasında kapıda vize uygulamalarına değinebilir ve giriş iznine sahip olabilir.[/toggle]

Türkiye’ye Vize İstemeyen Ülkeler

Türkiye’ye Vize İstemeyen Ülkeler

Türkiye Cumhuriyeti gerek jeopolitik konumu gerek ise siyasi konumu sebebi ile yıl içerisinde pek çok ziyaretçi aldığı kadar vatandaşları da yurt dışına çıkmaktadır. Özellikle tatil sezonu açıldığında ve özel günlerde yurt dışında vakit geçirmek ve yeni kültürler tanımak isteyen kişiler Türkiye’ye vize istemeyen ülkeler arayışı içine girmektedir. Türkiye’ye vize istemeyen ülkeler 111 tane ülkeden oluşur ve içlerinde Avrupa ülkeleri de bulunmaktadır.

Hangi Ülke Türkiye Vize İstiyor?

Vize işlemleri ülke sınırlarından çıkmadan önce yapılması gereken işlemlerdir ve bu işlemler sayesinde yurt dışındaki ülkelerde belirli süreler seyahat edilebilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti, yurt dışına çıkış işlemlerinin en etkili elemanı olan pasaportu, vatandaşlarına 4 tür olarak sunmuştur. Her vatandaş, kendi statüsüne uygun pasaportu almaktadır. Ancak her vatandaşın statü fark etmeksizin alabildiği tek pasaport türü bordo pasaport (umumi pasaport)’tur.

Türkiye’den yurt dışına çıkılacağı ve seyahat edileceği zamanlarda vize işlemlei tedirginlik oluşturmaktadır. Bu yüzden hangi ülke Türkiye vize istiyor şeklinde sorular sorulmaktadır. Umumi pasaport ile 111 ülkeye girişte vizeye gerek yoktur ancak 97 ülkeye giriş için vize almak gereklidir.

Türkiye’den vize isteyen ülkeler:

 • Almanya
 • Avusturya
 • Letonya
 • Belçika
 • Litvanya
 • Bulgaristan
 • Kosova
 • Estonya
 • Macaristan
 • Finlandiya
 • Malta
 • Fransa
 • Monako
 • Danimarka
 • Norveç
 • Çek Cumhuriyeti
 • Polonya
 • Hırvatistan
 • Portekiz
 • Hollanda
 • Romanya
 • İspanya
 • Rusya
 • İsveç
 • Slovakya
 • İsviçre
 • Slovenya
 • İtalya
 • Lüksemburg
 • İzlanda
 • Vietnam
 • İngiltere
 • Yunanistan
 • Tayland
 • Umman
 • Yemen
 • Afganistan
 • Fiji
 • Bangladeş
 • Çin Halk Cumhuriyeti
 • Birleşik Arap Emirlikleri
 • Libya
 • Kenya
 • Liberya
 • Burundi
 • Mali
 • Cibuti
 • Mısır
 • Moritanya
 • Benin
 • Nijer
 • Cezayir
 • Nijerya
 • Çad
 • Mozambik
 • Etiyopya
 • Uganda
 • Amerika
 • Küba

Türkiye Şimdiye Kadar Kaç Ülkeye Vizesiz Gidebilir?

Türkiye yıllar geçtikce vizesiz giriş ağını geliştirmiş ve umumi pasaport ile birçok ülkeye vize almadan giriş hakkı sahibi olmuştur. Türkiye şimdiye kadar kaç ülkeye vizesiz gidebilir sorusuna cevap olarak 111 ülkeye vize muafiyeti bulunduğu söylenebilir.

Türkiye’nin de bulunduğu vize gücü sıralamalarında, vatandaşına 111 ülkeye vizesiz giriş hizmeti vererek 56. sıraya yerleşmiştir. Ayrıca Türk vatandaşlarından hususi pasaport sahipleri 150’den fazla ülkeye vize muafiyeti sayesinde yalnızca pasaportları ile giriş yapabilmektedir.

Türkiye Vize İstiyor Mu?

Türkiye, Avrupa Birliği ülkeleri ile ve birçok ülke ile farklı vize poltikası ve rejimi uygulamaktadır. Türkiye vize istiyor mu sorusunun cevabı için hangi ülke vatandaşının ziyaret edeceğinin önemi vardır. Türkiye içlerinde Japonya, Azerbaycan, Kazakistan, Güney Kore gibi ülkelerin bulunduğu birçok ülkeye vizesiz seyahat hakkı vermiştir. Ancak Türkiye’nin vize almakta zorunlu kıldığı ülkeler de bulunmaktadır.

Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir 2022?

Hangi ülkelere vizesiz gidilir 2022 yılı için son açıklamalar ile belirlenmiştir. Ancak Türkiye’ye vize istemeyen ülkeler ziyaret edilirken kimlik ve pasaport zorunlu olabilmektedir. Ayrıca Türkiye için vize maufiyeti olan ülkeleri ziyaret eden bildirimi yapılmamış fazla miktarda para taşınmamalıdır.

Türkiye’ye vize istemeyen ülkeler Türkiye ile yaptıkları anlaşma sonucunda şu şekilde olmuştur:

 • Barbados
 • Fas
 • Esvatini
 • Azerbaycan
 • Belarus
 • Botsvana
 • Belize
 • Arnavutluk
 • Bahamalar
 • Arjantin
 • Bahreyn
 • Antigua & Barbuda
 • Dominika
 • Fiji
 • Brezilya
 • Bolivya
 • Honduras
 • Jamaika
 • Karadağ
 • Brunei Sultanlığı
 • İngiliz Virjin Adaları
 • Güney Kore
 • Fildişi Sahili
 • Dominik Cumhuriyeti
 • Güney Afrika Cumhuriyeti
 • Filipinler
 • Endonezya
 • KKTC
 • Bosna-Hersek
 • Gürcistan
 • Guatemala
 • Haiti
 • Hong Kong
 • Ermenistan
 • İran
 • Kırgızistan
 • Ekvador
 • Irak
 • Katar
 • El Salvador
 • Mauritus
 • Kazakistan
 • Kamboçya
 • Sao Tome ve Principe
 • Kolombiya
 • Saint Lucia
 • Komorlar
 • Laos
 • Seyşeller
 • Meksika
 • Kosova
 • Kosta Rika
 • Kuveyt
 • Makao Özel İdare Bölgesi
 • Kuzey Makedonya
 • Maldivler
 • Tayvan
 • Madagaskar
 • Tonga
 • Nikaragua
 • Malezya
 • Sırbistan
 • Singapur
 • Lübnan
 • Sudan
 • Tunus
 • Tuvalu
 • Suriye
 • Şili
 • Özbekistan
 • Tacikistan
 • Tayland
 • Trinidad & Tobago
 • Vanuatu
 • Venezuela
 • Zimbabve
 • Moldova
 • Saint Christoper & Nevis Adaları
 • Samoa
 • Palau Cumhuriyeti
 • Panama
 • Ukrayna
 • Umman
 • Uruguay
 • Ürdün
 • Zambiya
 • Moğolistan
 • Nepal
 • Paraguay
 • Peru

Öğrenci Pasaportu İle Nerelere Gidilir?

Öğrenci pasaportu ile nereye gidilir sorusuna cevap aramadan önce öğrenci pasaportunun ne olduğuna ve kaç yaşına kadar geçerli olduğuna değinmek gerekir. Öğrenci pasaportu aslında normal umumi pasaporttur. Öğrenci, ailesinde hususi pasaport sahibi bir ebeveyn var ise hususi pasaport haklarında da yararlanabilir. Öğrencilerin pasaport alırken diğer vatandaşlardan tek farkı öğrenci belgesi teslim etmesi ve pasaport harcı ödemesi yapmamasıdır. Ayrıca öğrenci pasaportu 25 yaşına kadar alınabilir ve 25 yaşından sonra geçerliliğini yitirmektedir.

Öğrenci pasaportu ile Türkiye’ye vize istemeyen ülkeler ziyaret edilebilmektedir. Bu ülkeler 111 adettir ve aralarında Japonya, Güney Kore, Karadağ, Rusya, Beyaz Rusya gibi ülkelerin yer aldığı ülkelerden oluşmaktadır.

[toggle title=”Öğrenci pasaportunu nereden alırım?”]

Öğrenci pasaportu NVİ internet adresinden ya da ALO 199 telefon numarasından randevu ile alınabilir.[/toggle]

[toggle title=”Öğrenci pasaport harcı ne kadar?”]

Öğrenciler pasaport harcı ücretinden muaftır.[/toggle]

[toggle title=”Türkiye tek girişli vize ne kadar?”]

Türkiye tek girişli vize 758,90 TL’dir.[/toggle]

Türkmenistan Vatandaşlarına Vize Uygulamayan Ülkeler

Türkmenistan Vatandaşlarına Vize Uygulamayan Ülkeler

Türkmenistan vatandaşlarına vize uygulamayan ülkeler arasında Türkiye Cumhuriyeti de yer almaktadır. Türki cumhuriyetler olarak adlandırılan ülkelerin vatandaşlarının büyük bir kısmı ülkemize vizesiz bir biçimde giriş yapma hakkını saklı tutmaktadır. Daha öncesinde ülkemize giriş yaparak sınır dışı edilen kişilerin ise bu haktan faydalanmasına olanak verilmeyecektir.

Türkmen Vatandaşı Hangi Ülkelere Vizesiz Gidebilir?

Türkmen vatandaşı hangi ülkelere vizesiz gidebilir; Türkiye Cumhuriyeti, Kırgızistan ve Özbekistan’a vizesiz bir biçimde giriş yapılmasına izin verilmektedir. Ülkemizde uzun süre kalmak isteyen Türkmenlerin ise vize alması gerekmektedir. Vizesizi giriş hakkı için verilen süre 90 gün ile sınırlıdır. Bu 90 günlük süreyi aşacak ve daha uzun süre kalmak isteyen kişiler için klasik vize başvuru adımlarının yerine getirilmesi gerekir.

Türkmenistan vatandaşlarına vize uygulamayan ülkeler genelinde sadece kısa süreli girişler için bu kural geçerliliğini sürdürmektedir. İş arayacak ya da oturma izni talep edecek olan kişilerin başvuru adımlarını muntazam şekilde tamamlayarak vize talep adımlarını yerine getirmesi gerekir. Dileyen kişilerin başvuru adımlarında danışmanlık firmalarından destek almalarına da olanak verilmektedir. Ancak bu destek ile sorunsuz bir erişim hakkının elde edilmesi sağlanacaktır. Vize başvuru adımlarının sonrasında ortalama 4 haftalık bir zaman diliminde sonuç hakkında bilgilendirileceksiniz.

Türkiye Türkmenistan’dan Vize İstiyor Mu?

Türkiye Türkmenistan’dan vize istiyor mu; 180 günlük bir zaman diliminde 90 günü aşmayacak şekilde kalacak olan Türkmenistan vatandaşlarının ülkemize vizesiz giriş yapmasına olanak verilmektedir. Sadece Türkmenistan değil Türki cumhuriyetlerin büyük bir kısmı ile vize serbestliği anlaşmaları uygulanmıştır. İkili anlaşmalara dayanarak ülkemize vizesiz giriş yapacak olan ülkeler listeler halinde yayınlanmaktadır.

Türkmenistan vatandaşlarına vize uygulamayan ülkeler; vize talep adımlarında çalışma izni talep edecekseniz vizesiz giriş prosedürlerinin sizi kapsamadığını bilmelisiniz. Bunun için ayrıca biri başvuru yürüterek çalışma izni almanız gerekmektedir. Çalışma iniz olmaksızın istihdam edilen kişilerin tespit edilmesi durumunda sınır dışı edilmelerine karar verilir. Ayrıca çalışma izni olmayan bir kişiyi istihdam eden iş yerinin de gerekli olan idari yaptırıma çarptırılacağı da görülmektedir. Çalışma izni başvurusunda bulunurken eğitim bilgilerinden çalışma deneyimlerine kadar birçok alanda bilgi paylaşımı yapılması gerekmektedir. Eğer ülkemizde bir kurumsal firmadan onay alındıysa bu firmanın davet mektubunu sunmak da vize alım adımını kolaylaştıran kıstaslardandır.

Türkiye Şimdiye Kadar Kaç Ülkeye Vizesiz Gidebilir?

Türkiye şimdiye kadar kaç ülkeye vizesiz gidebilir; Türk vatandaşlarının umumi kullanıma mahsus olan pasaportları ile 111 adet ülkeye vizesiz giriş yapmasına imkan verilmektedir. Bordo pasaport herhangi bir ayrıcalık ya da özel görev kapsamında olmayan kişilere verilen pasaporttur. Umumi pasaport ile 111 adet ülkeye kısa dönemli olmak şartı ile giriş yapmanıza olanak tanınmaktadır. Türkmenistan vatandaşlarına vize uygulamayan ülkeler arasında yer alan Türkiye Cumhuriyeti de uzun süreli kalmak isteyen kişilerin kesinlikle vize taleplerini iletmelerini ister.

Hollanda Pasaportu İle Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir?

Hollanda pasaportu ile hangi ülkelere vizesiz gidilir; Hollanda bir Schengen ülkesidir. Bu nedenle Hollanda pasaportu olan kişilerin Schengen ülkelerinin tümüne sorunsuz giriş yapmalarına olanak verilmektedir. Schengen bir ortak vize siste3midir. Bu şekilde Avrupa’nın genelinde dolaşım serbestliğinin tadının çıkarılması sağlanmaktadır. Türkmenistan vatandaşlarına vize uygulamayan ülkeler arasında Hollanda bulunmamaktadır. Hollanda’ya gitmek isteyen Türkmen vatandaşların C tipi ya da D tipi vize başvuru adımlarını yerine getirmeleri lazımdır.

Özbekistan Vatandaşları Hangi Ülkelere Vizesiz Gidebilir?

Özbekistan vatandaşları hangi ülkelere vizesiz gidebilir; Rusya, Tacikistan ve Kırgızistan’a da vizesiz olarak giriş yapmalarına olanak verilmektedir. Vizesiz giriş adımlarında finansal durum analizinden muaf olmayacaksınız. Ülkelere giriş aşamasında hesabınızda gün bazında bulundurmanız gereken bir maddi tutar sunmanız gerekir. Bu şekilde ülkelere giriş yapan kişilerin kendi ihtiyaçlarını karşılayacak maddi durumda olduğu yansıtılır. Kamuya yük olmayacakları konusunda da bu çerçevede onay alınmış olur.

[toggle title=”Türkmenistan vize başvuru adımları nasıl tamamlanır?”]

Türkiye Cumhuriyeti’ne Türkmenistan vatandaşlarının vizesiz olarak giriş yapmasına imkan verilir.[/toggle]

[toggle title=”Ülkemizde vizesiz kaç gün kalınabilir?”]

Türkiye’de 90 gün boyunda Türkmenlerin vizesiz kalmasına olanak tanınır.[/toggle]

[toggle title=”Çalışma izni almak isteyen kişiler vizesiz olarak mı giriş yapmalıdır?”]

Çalışma ya da oturma izni talep edecek olan kişilerin klasik vize talep adımlarını yerine getirmeleri gerekir.[/toggle]

Hollanda Vizesi Online Başvuru

Hollanda Vizesi Online Başvuru

Hollanda Vizesi Online Başvuru Nasıl Yapılır?

Hollanda vizesi online başvuru Hollanda Konsolosluğunun akredite firmasından randevu almak üzere yapılması gereken bir işlemdir. Hollanda vizesi başvurunuzu şahsen veya vize acenteleri aracılığı ile yapabilirsiniz. Ancak vize randevusunda biyometrik veri ibrazı olduğu için Hollanda vize randevusuna şahsen gidilmelidir. Son 5 yıl içinde Hollanda’dan veya bir diğer Schengen ülkesinden aldığınız bir vizeniz varsa ve eski vize etiketi üstünde VIS etiketi varsa parmak izi işlemi için gelmeden vize başvuru merkezleri aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Hollanda vize başvuru formu online ortamda Konsolosluk web sitesinde ve ilgili sitelerde bulunabilmektedir ancak online olarak doldurulup, Konsolosluğa gönderilen bir form değildir. Bilgisayar ortamında veya elle okunaklı bir şekilde doldurulur ve alınan çıktısı başvuru dosyasına eklenir. İlgili bölümler ıslak imzalı olmalıdır. İmza başvuru sahibinin kendisi tarafından atılmalıdır.

Hollanda vize randevusu, Hollanda Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerinden alınmaktadır. Başvurular mülakat içermediği için eski Schengen vizesinde geçerli parmak izi bulunan kişilerin başvuruları danışman firmalar aracılığı ile de yapılabilmektedir. Bununla birlikte Hollanda Konsolosluğu lüzum gördüğü durumlarda başvuru sahibini şahsen görüşmek için Konsolosluğa vize mülakatına çağırabilir. Vize mülakatı sadece Hollanda Konsolosluğunda yapılmaktadır, başvuru merkezlerinde vize mülakatı yapılmamaktadır. Konsolosluğun gerekli gördüğü durumda yapılan vize mülakatı başvuru evrakları teslim edildikten sonra yapılmakta olup, eksiksiz evrakla yapılan başvurularda bir zorunluluk değildir. Eksiksiz evraklarla yapılan vize başvurusu yapıldığında Hollanda vize randevusu evrakların teslimini ve biyometrik veri ibrazını içermektedir.

Hollanda vizesi online başvuru ile randevu alma işlemi sırasında bir şifre oluşturmanız gerekecektir. Bu şifre en az 8 en fazla 15 karakterden oluşturulmalı ve Türkçe karakter veya işaret içermemelidir. Randevunuz online sistemde onaylandıktan sonra çıktısını almanız gerekmektedir. Randevuya gelirken, bu onay mektubunun vize başvuru sahibinin yanında olması gerekmektedir.

Online randevu için doldurduğunuz form Schengen vize başvuru formu değildir. Ancak her iki formda vermiş olduğunuz bilgilerin birbiriyle tutarlı olması gerekmektedir. Bu nedenle evraklarınızın ve kimlik, pasaport bilgilerinizin güncelliğine dikkat ediniz. Seyahat amacınız ve vize türüyle ilgili çelişkili bir durum ortaya çıktığında vize reddi olasılığı artmaktadır.

Hollanda vizesi kaç günde çıkar

Hollanda vizesi kaç günde çıkar

Hollanda Vizesi Sonuçlanma Süresi Ne Kadar Sürer

Hollanda vizesi kaç günde çıkar sorusunun yanıtı Hollanda Konsolosluğunun inisiyatifinde olan bir durumdur. Bununla birlikte Hollanda vizesinin sonuçlanma süresi 7 ila 15 iş günü arasında değişmektedir. Bu süreler Hollanda vizesi için alınan randevu tarihinden itibaren geçerlidir. Hollanda vizesi için gereken evraklar vize randevusunda teslim edilirken, aynı zamanda biyometri işlemi – parmak izi ibraz işlemi de yapılmaktadır. Hollanda vizesinin çıkış süresi Hollanda Konsolosluğunun yoğunluğuna göre de değişebilmektedir. Turizm sezonunun yoğun olduğu tarihlerde veya bayram tatili gibi hazırlıkların yapıldığı dönemler öncesinde Hollanda vizesinin çıkış süresi uzayabilmektedir.

Hollanda vize başvuruları seyahatten 3 ay öncesinden başlatılabilmekle birlikte, seyahate bir ay kala da yapılabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta Hollanda vize randevusunda sunacağınız evrakların güncel tarihli olmasıdır. Hollanda Konsolosluğunun belirli durumlarda ek evrak talep etmesi, resmi tatiller veya istisnai durumlarda kapalı olması vizenin çıkış süresini uzatabilir. Hollanda Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda Hollanda vize başvurusunda bulunan kişiyle mülakat yapma gereksinimi duyabilir. Bu gibi durumların dikkatte alınması ve hazırlıklı olunması gerekmektedir. Daha önceden alınmış Hollanda veya başka bir Schengen vizesi için parmak izi vermiş olan kişilerden istisnai durumlarda yeniden biyometrik bilgilerinin ibrazı gerekebilmektedir.

Hollanda vizesi kaç günde çıkar sorusunu randevu tarihinden itibaren düşünmek gerekmektedir. Hollanda vize başvurusu Hollanda Konsolosluğunun akredite edip yetkilendirdiği acenteler aracılığıyla yapılmaktadır. Hollanda vize randevusunda evraklarınız teslim edildikten sonra vize sonucu 7 ila 15 iş günü içinde açıklanır. Ancak vize başvuru evraklarının tesliminde eksik evrakların tamamlanmasına dair talepte bulunulabilir. Böyle durumlarda Hollanda vizesinin sonuçlanma süresi eksik evrakın tamamlandığı günden itibaren geçerli olur. Hollanda vize başvurularında hiçbir koşulda eksik evraklarla başvuru kabul edilmez.

Hollanda vizesi için gereken evrakların tümüyle başvuru yapılması zorunludur, kısmen başvuru ya da bir diğer deyişle kısmi evraklarla başvuru söz konusu değildir. Firma çalışanları bazı durumlarda bazı şirket evraklarını sunamayabilirler ancak bu tip başvurular vize reddiyle sonuçlanabilir. Olumlu sonuçlanan Hollanda vize etiketinde Schengen bölgesine giriş sayısı ve kaç gün kalınacağına dair bilgi yer alır. Vize başvurusu ret ile sonuçlandıysa Hollanda Konsolosluğu vize reddiyle ilgili açıklama yapma veya yapmama hakkını saklı tutar.

Hollanda Schengen Vize Başvuru Formu

Hollanda Vize Başvuru Formu

Hollanda vize başvuru formu, Hollanda Konsolosluğu tarafından hazırlanan resmi bir belgedir ve Schengen vize prosedürlerine uygun şekilde oluşturulmuştur.

Hollanda Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Hollanda vize başvuru formu Hollanda vizesi başvurusunda bulunacak kişiler tarafından eksiksiz bir şekilde eksiksiz doldurulması gerekir. Ayrıca Hollanda vizesi evrak dosyasında bulundurulması zorunludur. Hollanda Schengen vize başvuru formu olmadan yapılan başvurular Hollanda Konsolosluğu tarafından kabul edilmemekte olup başvurular işleme alınmamaktadır.

Hollanda vize başvuru formu Türkçe veya İngilizce doldurulabilir. Hollanda Schengen vize başvuru formunun gerçeğe uygun bilgiler içermesi ve seyahat amacına uygun gerekli evraklar ve destekleyici belgeleri tamamlayıcı nitelikte olmalıdır. Hollanda vize başvuru formu, Hollanda kısa süreli Schengen vize türlerinde yapılan bütün başvurularda kullanılır. Bu vize türleri: Hollanda turistik vize, Hollanda ticari vize, Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesidir. Hollanda’ya kültürel etkinlik, konferans, sağlık, eğitim amaçlı seyahatler, spor etkinliği, resmi ziyaret, transit geçiş için yapılan vize başvuruları için de doldurulması gerekmektedir.

Hollanda vizesi başvurularında, vize başvuru formu büyük bir öneme sahiptir çünkü seyahatinize dair ayrıntılar hakkında bilgiler bu form vasıtası ile bildirilmektedir. Hollanda Konsolosluğu ve Hollanda Ankara Büyükelçiliği vize başvuru sahibi hakkında kapsamlı bilgiye bu form ile ulaşılabilir. Diğer başvuru evraklarının kontrolü bu formda verilen bilgiler doğrultusunda yapılmaktadır.

Hollanda vizesi başvuru sahibi, Hollanda vize başvuru formunun doldurulup imzalayarak Hollanda vize işlemleri süresince ve seyahati sonrasına dair vereceği bilgilerde gerçeğe uygun beyanda bulunması gerekir. Ülkeye girişi sırasında sınır görevlilerinin de sorumluluğu olduğunu ve vize süresi bitmeden önce ülkeyi terk edeceğini garanti ve taahhüt eder.

Hollanda vize başvuru formunda vereceğiniz eksiksiz bilgiler, sunacağınız vize belgeleri ile desteklenmesi gerekir. Seyahatin amacına uygun şekilde doldurulmayan formlar da en az eksik doldurulan veya hatalı doldurulan formlar kadar vize reddine sebebiyet verebilmektedir. Seyahat amacı ve vize türü hakkında detaylı bilgiyi Hollanda Konsolosluğundan veya vize danışmanlık hizmeti veren firmalardan alabilirsiniz.

Hollanda vize formunda otel bilgileri sunacağınız otel rezervasyonları bilgileri ile desteklenirken, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı banka hesap dökümleriniz ve/veya eğer varsa sponsor bildirimiyle desteklenir.