Hollanda Kısa Süreli Schengen Vizesi (90 Gün veya Daha Az)

hollanda schengen vizesi

Hollanda vizesi işlemleri nasıl yapılır?

Hollanda kısa süreli Schengen vizesi için başvurular, Hollanda’nın Türkiye’de bulunan dış temsilciliklerinden yapılıyor. Ancak doğrudan konsolosluklara başvurmak yerine, vize başvuru merkezleri üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

Hollanda Schengen Vizesi

Hollanda kısa süreli Schengen vizesi başvuruları, T.C Umuma Mahsus Pasaport sahibi vatandaşlar için gerekiyor. Bir AB üyesi olan Hollanda aynı zamanda Schengen vize protokolleri uygular. Türk vatandaşlarından bordo pasaport sahipleri, 90 günden daha kısa süreli seyahatleri için vize istenir.

Vize muafiyeti uygulanan pasaport kategorileri ise; Hizmet Pasaportu (gri), Hususi Pasaport (yeşil) ve Diplomatik Pasaport (siyah) olarak belirlenmiştir. Gri, yeşil ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları, 90 güne kadar olan seyahatleri için vizeden muaf tutulurlar.

Schengen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda kısa süreli Schengen vizesi için başvurular, Hollanda Konsolosluğu veya yetkili vize başvuru merkezlerinden yapılır. Öncelikle vize başvuru randevusu alınmalıdır. Hollanda C tipi turistik vize olarak bilinen Schengen vizesi başvuru formu doldurularak gerekli evraklar ile vize randevusunda doğrudan başvuru yapılır.

Hollanda Schengen vize başvurusunda bulunacak vatandaşların, güncel geçerliliği olan ve seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olacak pasaportları ile başvuru yapmaları gerekir.

Hollanda Schengen Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Hollanda kısa süreli Schengen vizesi başvuruları için okunaklı ve anlaşılır şekilde hazırlanmış Schengen vize başvuru formu gereklidir. Kısa süreli seyahatler için dil şartı aranmıyor. Turistik seyahatler için istenilen vize başvuru belgeleri şu şekildedir;

 • Güncel pasaport
 • 2 adet güncel biyometrik fotoğraf
 • Adli sicil belgesi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • SGK maaş bordrosu (son 6 aya ait)
 • Banka hesap dökümü (son 3 aya ait)
 • Tapu, ruhsat benzeri gelir gösterir belgeler
 • İmza sirküleri, vergi levhası ve iş yeri belgeleri
 • İş yerinden alınmış izin kağıdı
 • Seyahat konaklama ve ulaşım belgeleri
 • Daha önce alınmış Schengen vizeleri

Belgelerin eksiksiz ve güncel olması gerekiyor. İş yeri sahiplerinin, ev hanımları, emekliler ve öğrenciler için ek belgeler gerekir. Sponsorlu seyahat edecek olan kişilerden, 18 yaş altında iseler noterden alınmış muvafakatname gereklidir.

Hollanda Schengen Vizesi Ne Kadar?

Hollanda kısa süreli Schengen vizesi ücretleri, 2021 yılında 60 Euro’dur. Bebeklerden 35 Euro tahsil edilir. Vize başvuru merkezlerinden ek hizmet bedelleri tahsil edilir. 90 güne kadar olan kısa süreli turistik vizeler için vize harç ücretinin yatırılmış olması ve dekontun, başvuru belgeleriyle birlikte iletilmesi gerekiyor.

Hollanda Kısa Süreli Schengen Vizesi SSS

Hollanda Schengen vizesi için hesapta ne kadar olmalı?

Hollanda seyahat vizesinin alınması için banka hesabında en az 10- 12 bin TL bakiye bulundurulması gerekiyor.

Hollanda Schengen vizesi kaç günlük?

Hollanda kısa süreli vizeler, 180 gün içnde 90 günü geçmeyecek olan seyahatler için verilir.

Hollanda C tipi vize nedir?

Kısa süreli seyahatler için verilen Schengen turistik vizedir.

Hollanda Vize Randevu sayfamızı ziyaret ediniz.

Hollanda Havaalanı Transit Vizesi

Hollanda vizesi işlemleri nasıl yapılır?

Hollanda havaalanı transit vizesi başvuruları, seyahat programından önce yapılmalıdır. Bordo pasaport sahipleri, AB ülkelerindeki seyahat programları ve Hollanda’dan geçişleri için transite vizeye başvurmak zorundadırlar. Havaalanında vize verilmemektedir. Vizeden muaf vatandaşların herhangi bir transit vizeye başvurmalarına gerek yoktur.

Hollanda Transit Vize Başvurusu Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hollanda havaalanı transit vizesi için gerekli evrakların, güncel ve eksiksiz şekilde hazırlanması gerekiyor. Seyahat programları dahilinde Hollanda’dan geçecek olan umuma mahsus pasaport sahiplerinin tamamlaması gereken belgeler şu şekildedir;

 • Pasaport
 • Hollanda transit vize başvuru formu
 • Seyahat belgesi
 • Çocuklar için doğum belgesi, muvafakatname
 • Öğrenciler için okuldan alınan izin belgesi
 • İkametgah belgesi
 • Biyometrik fotoğraf
 • Seyahate dair konaklama, rezervasyon ve uçuş belgeleri
 • Vize
 • Vize harç ücret dekontu

Hollanda vizesi başvuru merkezlerinden veya bizzat Hollanda Konsolosluğuna başvuru yaparak transit vize alabilirsiniz.

Hollanda Transit Vize Ne İçin Gereklidir?

Hollanda havaalanı transit vizesi, Hollanda’dan geçişler için gereklidir. Hollanda üzerinden başka bir ülkeye geçişlerde istenilen bir vizedir. Aktarmalı uçuşlarda ya da ulaşım dahilinde, havaalanı kullanımı için talep edilen bir vize türüdür.

Hollanda Türkiye’den transit vize istiyor mu konusunda, aktarmalı uçuşlar için istendiğini belirtebiliriz. Schengen vizesi olan veya vizeden muaf olan vatandaşlar için transit vizeye gerek yoktur. Ancak Hollanda üzerinden Schengen dışında bir ülkeye gidilecek ise mutlaka havaalanı vizesi alınmalıdır.

Hollanda Transit Vize Başvurusu Ne Zaman Çıkar?

Hollanda havaalanı transit vizesi için başvuruların değerlendirilmesi ortalama 15 iş günü sürer. 7- 15 günde sonuçlanan transit vize başvuruları, konsolosluk birimlerine yapıldığı gibi vize başvuru merkezlerinden de yapılabilir.

Hollanda havaalanı transit vize başvurularında değerlendirme süresi, eksik veya hatalı evrak olması durumunda uzayabilir. 30 ila 45 güne kadar sürebilen vize değerlendirme sürecinde, vize reddi de verilebilir.

Hollanda Havaalanı Transit Vize Ücretleri Ne Kadar?

Hollanda havaalanı transit vize ücreti 2021 80 E olarak belirlenmiştir. 0- 6 yaş grubunda olan bebeklerden ücret tahsil edilmez. 6- 12 yaş çocuklardan ise 40 € tahsil edilir. Vize harç ücretlerinin önceden yatırılmış olması ve yatırıma dair dekontun, vize başvuru evraklarıyla birlikte iletilmesi gerekiyor.

Schengen üye ülke vatandaşları ve bu ülkelerde ikamet eden yabancı uyruklular için transit vize ücreti istenmez. Doğrudan transit geçiş hakkına ve seyahat hakkına sahiptirler. Türk vatandaşlarından umuma mahsus pasaporta tabi olan kişiler, Hollanda havaalanı üzerinden yapacakları seyahatler için transit vize almak zorundadırlar.

Hollanda Havaalanı Transit Vizesi SSS

Hollanda Transit Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda transit vize alabilmek için yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almak ve gerekli vize evraklarını tamamlamak gerekir.

Hollanda Transit Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Kısa süreli Hollanda Transit vize ücreti konsolosluk harcı 80 Euro'dur. 30 Euro hizmet bedeli ve danışmanlık ücreti ayrıca ödenir.

Hollanda Transit Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda Transit vizeleri genelde 5 iş günü içerisinde verilmektedir.

Hollanda Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.

Hollanda Uzun Süreli Vize (MVV)

hollanda schengen vizesi

Hollanda vizesi işlemleri nasıl yapılır?

Hollanda uzun süreli vize (MVV), 90 günden daha uzun süreli seyahatler için verilir. Seyahat amacına göre ilgili vize kategorisinden başvuru yapılarak alınır. Hollanda Ulusal Vize prosedürlerine göre uzun süreli geçici ikamet vizesi olarak verilen vize türü, MVV vizesidir.

Hollanda MVV Vizesi Nedir?

Hollanda uzun süreli vize (MVV); çalışma, öğrenim görme, ziyaret etme veya ticaret gibi farklı amaçlar ile Hollanda’ya seyahat etmek ve Hollanda’da geçici süre ikamet etmek için verilen vize türüdür.

Hollanda MVV vizesi için başvurular Göç ve Yurttaşlığa Kabul Hizmetleri’nin (IND) tarafından değerlendiriliyor. Seyahat amacına ilişkin belgelerle başvuru yapılarak uzun süreli ikamet belgesi alınabilir.

Hollanda MVV Vizesine Nasıl Başvurulur?

Hollanda uzun süreli vize (MVV) için vize başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekiyor. Bu vize dahilinde;

 • Hollanda çalışma vizesi,
 • Hollanda oturum vizesi,
 • Hollanda eğitim vizesi,
 • Hollanda yatırımcı vizesi
 • Hollanda aile birleşimi vizesi

Başvuruları yapılabilir. Hollanda D tipi vize olarak verilen uzun süreli vizeye partner vizesi de dahildir. Hollanda’da yaşayan ya da Hollanda vatandaşı olan eş/ sevgili/ partner ziyaretleri için uzun süreli geçici ikamet vizesi verilir.

MVV vize başvuruları; Hollanda Ankara Büyükelçiliği, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu, İzmir Konsolosluğu ve diğer konsolosluk birimlerinden ya da vize başvuru merkezlerinden yapılabilir.

Hollanda MVV Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda uzun süreli vize (MVV) başvurularının yapılmasıyla, 7 ila 15 iş günü içinde değerlendirme sonucu bildirilir. Resmi tatiller ve hafta sonu tatilleri bu süreye dahil değildir. Tüm evrakların eksiksiz olması ve yoğunluk olmaması halinde minimum 7- 10 iş günü içinde sonuçlandırılır.

Hollanda MVV vize başvurularında, vize randevusuna başvuru sahibinin bizzat katılması gereklidir. Çalışma, oturum, ziyaret veya ticaret gibi vize sınıflarına göre konsolosluk randevusu sonrasında onay için değerlendirme yapılır.

Hollanda MVV Vizesi Ne Kadar?

Hollanda MVV vizesi ücretleri, vize türüne göre farklılık gösterir. Genellikle 171 Euro ile 287 Euro arasında farklılık gösterir. Uzun süreli eğitim vizesi; 192 Euro, start- up vizesi; 342 Euro’dur. Mezuniyet sonrası ş arama MVV vizesi 192 Euro, geçici kalış izni MVV vizesi 69 Euro’dur.

MVV vizesinden muaf olanlar arasında;

 • Avrupa Birliği üye ülke vatandaşları,
 • İzlanda, Lihtenştayn, Monako, Norveç, İsviçre veya Vatikan vatandaşları,
 • Avustralya, Kanada, Japonya, Yeni Zelanda, Güney Kore veya Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları

MVV vizesinden muaf tutulurlar.

Hollanda Uzun Süreli Vize (MVV) SSS

Hollanda’da 90 günden uzun kalınır mı?

Evet, Hollanda uzun süreli vizeye başvuru yaparak 90 günden daha uzun kalabilirsiniz.

Hollanda MVV vizesi için nereye başvuru yapılır?

Hollanda kısa ve uzun süreli vize başvuruları, vize başvuru merkezlerinden ya da Hollanda Dış Temsilcilikleri konsolosluk birimlerinden yapılır.

Hollanda mevsimlik işçi vizesi ne kadar?

Hollanda MVV vizesi kapsamında mevsimlik işçiler için 171 Euro vize harç ücreti alınır.

Hollanda Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz..

Hollanda Turuncu Halı Vize Kolaylığı

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır 2018

Hollanda vizesi işlemleri nasıl yapılır?

Hollanda Turuncu Halı vize kolaylığı, 2008 senesinden bu yana sürdürülüyor. Orange Carpet adı verilen uygulama dahilinde, ticari faaliyetleri olan kişilere vize kolaylığı sağlanıyor. Peki kimler bu vizeden yararlanabilir, vize için neler gereklidir? Detaylar makalede yer alıyor.

Hollanda Turuncu Halı Vizesi Nedir?

Hollanda Hükümeti projesi olarak 2008 yılında uygulanmaya başlayan bir vize programıdır. Hollanda Turuncu Halı vize kolaylığı; Hollanda’da ticaret yapan ve ticari bağları bulunan kişilere sağlanan bir avantajdır.

Hollanda’ya ticari sebeplerle gidecek olacak kişiler için sağlanan vize kolaylığı olarak bilinir. Ticari girişimlerde bulunan ve Hollanda şirketleri ile faaliyet geliştiren kişilerin, ülkeye girişlerde zorluk yaşamamaları adına sağlanan bir vize türüdür.

Hollanda Turuncu Halı Vizesini Kimler Alabilir?

Hollanda Turuncu halı vize kolaylığı sağlamak için bazı kişiler ve gruplar belirlenmiştir. Orange Carpet uygulamasından yararlanabilecek kişiler;

 • Hollanda merkezli kuruluş veya şirketlerin şubeleri ve çalışanları,
 • Hollanda’daki bir kuruluş ya da şirketin kurucuları, yöneticileri,
 • Hollanda merkezli bir kuruluş veya şirket ile minimum 2 yıl süreli işbirliği anlaşması olan Türk kuruluş ve/ veya şirketleri,
 • Hollanda merkezli kuruluş veya şirketler ile son 2 sene içinde gerçekleştirilen işbirliğini belgeleyen Türk kuruluş veya şirketleri,

Hollanda Hükümeti tarafından uygulanan vize kolaylığından yararlanabilir.

Hollanda Turuncu Halı Vizesinin Avantajları Nelerdir?

Hollanda Turuncu Halı vizesi kolaylığı, Hollanda ile ticari faaliyette bulunan şirket çalışanları için sağlanıyor. Orange Carpet uygulaması dahilinde;

 • Hollanda Turuncu Halı vize başvuruları 3 iş gününde sonuçlanır.
 • İlk defa alınan Orange Carpet vizeleri 1 yıllık olarak verilir.
 • Sonraki Turuncu Halı vize süreleri ise hem 5 yıllık olarak hem çok girişli olarak sağlanıyor.
 • Turuncu halı vizesine başvuru yapacak kişilerin, şahsen müracaatlarına gerek yoktur.
 • Biyometrik işlemleri alınmış kişiler, parmak izleriyle birlikte ve daha az evrak ile başvuru kolaylığından yararlanabilirler.

Hollanda ulusal vizeleri için istenilen seyahat belgeleri, bu vize türünde zorunlu değildir.

Hollanda Turuncu Halı Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Hollanda’ya ticari amaçlarla gidecek olan kişilere sağlanan vize kolaylığı ile Turuncu Halı uygulamasından yararlanabilirsiniz. Bu vize için gerekli evraklar şöyledir;

 • Güncel geçerliliği olan pasaport
 • Turuncu Halı Vize başvuru formu
 • Biyometrik fotoğraf
 • Hollanda şirketi tarafından hazırlanan antetli kağıda yazılmış, referans mektubu
 • Turuncu Halı Kolaylığı (OCF) kaydı

İle doğrudan başvuru yapılabilir. Değerlendirme 3 günde sonuçlandırılır.

Hollanda Turuncu Halı Vize Kolaylığı SSS

Hollanda OCF vizesi nedir?

OCF, Turuncu Halı Kolaylığı vizesi olarak ticari vize sınıfına verilir.

Hollanda ticari vize kaç günde çıkıyor?

Hollanda turuncu halı vizesi, sağlanan kolaylık ile 3 iş gününde çıkıyor.

Hollanda turuncu halı vizesi ne kadar?

Hollanda turuncu halı vize harcı 80 Euro ve 6- 11 yaş çocuklar için 40 Euro’dur. 5 yaşından küçük çocuklardan ücret alınmaz.

Hollanda Vize Randevu sayfamızı ziyaret ediniz.

Hollanda Vize İle Seyahat Etmek

Hollanda vizesi işlemleri nasıl yapılır?

Hollanda vize ile seyahat etmek isteyenlere, pasaport türü ve seyahat amacına göre vize veriyor. Schengen vize protokollerine göre vize uygulaması yapan Hollanda, ancak bordo pasaport hamillerinden vize talep eder. Diğer pasaport türlerinden kısa süreli seyahatlerde vize istenmez.

Hollanda C Tipi Vize İle Seyahat Etmek

Hollanda vize ile seyahat etmek için başvuru sahiplerinin doğrudan müracaatları gerekir. Schengen vize uygulamaları dahilinde T.C vatandaşlarından umuma mahsus pasaport sahipleri yani bordo pasaportu olanlara vize uygulanır.

Hizmet pasaportu, hususi pasaport ve diplomatik pasaportu olan Türk vatandaşlarından; 180 günlük süre içinde 90 güne kadar olan seyahatleri için vize almaya gerek olmadan seyahat edebilirler.

Hollanda C tipi vize, kısa süreli turizm vizesi olarak verilir. Seyahat programına dair belgeler ve vize başvuru belgeleriyle konsolosluklara başvuru yapılarak alınan bir vize türüdür.

Hollanda’ya Vizesiz Seyahat Etmek

Hollanda vize ile seyahat etmek için vize sınıflarına göre başvuru koşulları belirlemiştir. Vizesiz seyahat sadece yeşil, gri ve siyah pasaport sahiplerine sağlanan bir opsiyondur. Vizesiz maksimum 90 güne kadar seyahat edilebilir. 90 günden uzun süreli programlar için uzun süreli- geçici ikamet vizesine başvuru yapılmalıdır.

Hollanda Hükümeti ve Hollanda Dışişleri Bakanlığı bünyesinde sürdürülen çalışmalar kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturumu bulunan yabancı uyruklular, Hollanda Dış Temsilcilikleri üzerinden vize başvurusu yapabilirler. Vize muafiyeti olan kişilerin herhangi bir başvuru yapmasına gerek yoktur. Doğrudan Hollanda’ya vizesiz seyahat edebilirler.

Hollanda Turuncu Halı Vizesiyle Seyahat Etmek

Hollanda vize ile seyahat etmek zorunda olunan ülkelerden biridir. Ancak bazı durumlarda vize kolaylığı sağlanır. Örneğin Turuncu Halı Vize Kolaylığı, hükümet tarafından sürdürülen bir projedir.

Orange Carpet vize kolaylığı kapsamında; Hollanda ile ticari bağları olan şirket ve kuruluşların tüm çalışanları, kolay vize ile seyahat edebilirler. Turuncu Halı uygulaması, 3 günde sonuçlanır. İlk seferinde 1 yıllık ve sonraki süreçlerde 5 yıllık kolay vize verilir.

Hollanda MVV Vizesi İle Seyahat Etmek

Hollanda MVV vizesi, geçici ikamet belgesi olarak uygulanır. 90 günden daha uzun süreli Hollanda’da kalmak için çeşitli vize sınıflarına göre verilen bir vizedir. MVV vizesi almak için;

 • Hollanda’da eğitim görmek,
 • Hollanda’da çalışmak,
 • Hollanda’da ticaret yapmak, faaliyetlerde bulunmak
 • Hollanda’da yaşayan yakınlarını ziyaret etmek

Gibi amaçlarla, seyahat belgeleriyle başvuru yapılarak alınan bir vize türüdür.

Hollanda Vize İle Seyahat Etmek SSS

Hollanda’ya vizesiz gidilir mi?

Hollanda’ya vizesiz gidebilen Türk vatandaşları arasında; hususi pasaport, hizmet pasaportu ve siyah pasaport hamilleri bulunuyor.

Hollanda turistik vizesi ne kadar?

Hollanda kısa süreli turistik vize harç ücreti 80 Euro’dur. 6- 11 yaşına kadar olan çocuklardan 40 Euro tahsil edilir.

Hollanda OFC vizesi nedir?

Hollanda ile ticari bağları olan kişilere verilen turuncu halı vizesidir. Vize kolaylığı olarak uygulanır.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır sayfamızı ziyaret ediniz.

Hollanda’ya Vizesiz Giriş

Hollanda vizesi işlemleri nasıl yapılır?

Hollanda’ya vizesiz giriş için hususi pasaport sahibi olmanız, siyah veya gri pasaport sahibi olarak görevlendirilmiş olmanız gereklidir. Schengen vize protokollerine dahil olan Hollanda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından 90 güne kadar vize talep etmez. Sadece umuma mahsus pasaport (bordo) hamilleri, vizeye tabiidirler.

Hollanda Schengen Vize Muafiyeti

Hollanda’ya vizesiz giriş için doğrudan seyahat belgelerinizle varış sağlayabilirsiniz. Schengen prosedürleri dahilinde ancak 6 aylık süreç içinde 3 ayı geçmeyecek olan seyahatler için vizesiz kalınabilir. Hizmet pasaportu (gri) sahibi T.C vatandaşları, çalıştıkları kurumlardan aldıkları görev yazısı ile kapsayan süre dahilinde Hollanda’ya vizesiz giriş yapabilirler.

Hollanda Schengen vizesi için bordo pasaport hamillerinin başvuru yapması ve vize koşullarına uygunluk durumundan onaylanan vizeleriyle ülkeye giriş yapmaları mümkündür. Yeşil pasaportu olan vatandaşların 1. Derece yakınları ve 18 yaşını geçmeyen çocukları ile 21 yaşına kadar öğrenciliklerinin devamlılığı halinde yeşil pasaport ve vize muafiyeti hakkından yararlanabilirler.

Hollanda’ya Vizesiz Nasıl Gidilir?

Hollanda’ya vizesiz giriş yapma hakkı bulunan vatandaşlar, seyahatleri için rezervasyon belgeleriyle giriş yapabilirler. Konaklama ve ulaşım belgeleri dahilinde planlanacak turlar, seyahat programları, organizasyonlar veya ziyaretler için direkt giriş yapabilirler. Ancak 90 gün içinde tekrar ülkelerine dönüş yapmaları ya da vize süresini uzatmak için başvuru yapmaları gereklidir.

Hollanda’ya vizesiz nasıl gidilir konusunda, Türkiye ile Hollanda arasında yapılan ve Schengen vize protokolleri kapsamında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hollanda’da Vizesiz Kaç Gün Kalınır?

Hollanda’ya vizesiz giriş yapma hakkı, en fazla 90 güne kadar veriliyor. Ancak sonraki 90 günlük süreç ardından yeniden 90 güne kadar seyahat programı yapılabilir. Hollanda C Tipi vize, turistik vize olarak bilinen Schengen, her 6 aylık süreçte yenilenir. Her 6 ayda bir 90 günlük vizesiz giriş hakkınız bulunur.

Hollanda’da 90 günden daha uzun süre kalmak, oturum izni almak için başvuru yapılması gereklidir. Hollanda oturum vizesi en az 6 aylık ya da 1 yıllık olarak veriliyor. Arkadaş ve aile ziyareti vizesi, ticari vize, Eramus vizesi, çalışma izni veya oturum izni vizeleri için Hollanda Konsolosluğuna doğrudan başvuru yapılması gerekir.

Hollanda C tipi turistik vize başvuruları yetkili vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılabilir.

Hollanda’ya Vizesiz Giriş SSS

Hollanda’ya kimler vizesiz gidebilir?

T.C vatandaşlarından yeşil pasaport, gri ve siyah pasaport sahipleri 90 güne kadar seyahatleri için vizesiz gidebilirler.

Hollanda’ya giderken bebeklerden vize alınır mı?

Hollanda vizesine tabi bordo pasaport sahiplerinden, 0- 6 yaşına kadar olan bebeklerden indirimli vize ücreti (35 €) alınır.

Hollanda’da vizesiz kaç yıl kalınır?

Yeşil pasaport sahipleri, 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek seyahatlerinde vizesiz kalabilirler. Daha uzun süreli kalmak için oturum vize başvurusu yapılmalı ya da vize süresi uzatılmalıdır.

Hollanda Vize Ücret sayfamızı ziyaret ediniz.

Hollanda’da Schengen Vizesini Uzatabilir Miyim?

Hollanda vizesi işlemleri nasıl yapılır?

Hollanda’da Schengen vizesini uzatabilir miyim? Vize ne kadar sürede geçerlidir? Hollanda vizesine dair tüm kapsamlar Hollanda Dışişleri Bakanlığı ve Hollanda Ankara Büyükelçiliği tarafından vize şartları protokollerince belirtilmiştir.

Hollanda Schengen Vize Süresi Ne Kadar?

Hollanda Schengen vizesi, 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek olan seyahatler için verilir. Ancak Hollanda ve Türkiye arasında yapılan vize muafiyeti anlaşmaları dahilinde yalnızca bordo pasaport sahiplerinden vize isteniz.

Hususi pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport sahiplerinin, 6 ay içinde 3 ayı geçmeyecek olan seyahat programları için vizeye başvuru yapmalarına gerek yoktur. Hollanda’da Schengen vizesini uzatabilir miyim konusunda; sürenin, başvuru sahibinin seyahat programına göre belirlendiğini belirtmeliyiz. Örneğin turizm acenteleri ile belirli süreyi kapsayacak bir tur programına katılacaksa, 10 günlük bir tur için 10 günlük vize verilir.

Hollanda Schengen Vize Süresi Geçerse Ne Olur?

Hollanda’da Schengen vizesini uzatabilir miyim konusunda, vize ihlali prosedürlerine göre uygulama yapılır. 90 günü kesinlikle geçmemeniz gerekiyor. Ülkeye olan seyahatlerinizde vize protokollerine uygunluğunuz halinde aşamalı olarak vize süresi artırılabilir.

Tek girişli veya C tipi multi vizesi olarak bilinen çok girişli vize başvurularına göre değerlendirme yapılır. Vize süresinin aşılması halinde, vize ihlali yapılmış olunur. Sınır dışı edilme, ülkeye tekrar girişin yasaklanması ve cezai işlemler gibi pek çok sonuç doğurabilir. Dolayısıyla vize süresinin bir dün dahi olsa aşılmaması gerekiyor.

Hollanda MVV Vizesi Nedir?

Hollanda’da Schengen vizesini uzatabilir miyim soruları için mücbir sebeplere göre opsiyon sağlandığından bahsedebiliriz. Hollanda seyahatinde hastalık, acil durumlar, tedavi gibi çeşitli konularda esneklik sağlanabiliyor. Ancak bu durumların kanıt belgeleriyle ispatlanması ve vize süresi dolmadan önce Dışişleri Bakanlığına başvuru yapılması gerekiyor.

Schengen vize süreli maksimum 90 gündür. Bu süreden daha fazla kalınması durumunda, uzun süreli vize başvurusu yapılmalıdır. Hollanda Ulusal Vize kategorileri dahilinde; ziyaret vizesi, ticari vize, oturum izni gibi sınıflarına göre vize başvurusu yapmanız gerekiyor. 180 gün içinde 90 günden daha uzun süreli izinler, MVV vizesi olarak adlandırılır.

Hollanda’da Schengen Vizesiyle Kaç Gün Kalınır?

Hollanda’da Schengen vizesi ile en fazla 90 gün kalınabilir. Her 6 ay içinde 3 aydan daha kısa olacak seyahat planları için turistik vize verilir. C tipi turistik vize olarak verilen Hollanda Schengen, tek veya multi girişli olarak veriliyor.

Hollanda’da Schengen Vizesini Uzatabilir Miyim? SSS

Hollanda vize ihlali nedir?

Hollanda Schengen vizesi 90 günlüktür. Başvuru sahibinin programına göre belirli gün sayısı dahilinde verilir. Bu sürenin aşılmasına, vize ihlali denir. Cezai işlem uygulanır.

Hollanda Schengen vizesi uzatılır mı?

Mücbir sebeplerden ötürü Schengen vizesinin uzatılması için kanıt belgelerle birlikte, vize süresi bitmeden en az 1 ay önce Dışişleri Bakanlığına başvuru yapılması gerekir.

Hollanda’da 3 aydan daha uzun kalmak için ne yapılır?

Hollanda uzun süreli vize- MVV vize başvurusu yapılmalıdır.

Hollanda Vize Başvuru Formu sayfamızdan bilgi alınız.

Hollanda Vize Kolaylığı Soru- Cevap Vize

Hollanda vizesi işlemleri nasıl yapılır?

Hollanda vize kolaylığı, Schengen vize prosedürleri kapsamında muafiyeti olan pasaport sahiplerine sağlanıyor. Hollanda kısa süreli vize olarak bilinen C tipi vize, Schengen vizesi olarak verilir. Peki Schengen vizesinden kimler muaftır?

Hollanda Schengen vizesini kimler alabilir?

Holanda Schengen vizesi, T.C Umuma Mahsus Pasaport sahipleri için verilir. Hususi Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Diplomatik Pasaport sahipleri, 180 gün içinde 90 gün geçmeyecek olan seyahatleri için Schengen vizesinden muaftırlar.

Hollanda vizesi için bankada ne kadar para olmalı?

Hollanda kısa süreli turistik vize olmak için seyahat süresine göre en az 5 bin TL olması gerekiyor. Seyahat süresinin uzunluğuna bağlı olarak 9- 10.000 TL güncel bakiye bulundurulması Hollanda vize kolaylığı sağlar.

Amsterdam için vize gerekiyor mu?

Evet, bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ve Türkiye’de yaşayan yabancı uyrukluların şayet AB vatandaşı değillerse, vize almaları gerekir. Yeşil, gri ve siyah pasaport sahiplerinin Amsterdam için vize almalarına gerek yoktur.

Hollanda vize işlemleri ne kadar sürer?

Hollanda vize işlemleri, evrakların teslim edilmesinden sonra ortalama 7- 10 gün içinde sonuçlandırılır. Vize başvuru randevusu tarihinden itibaren işlem süreci başlar. Belge temin etmeniz ve hazırlanma sürecinize göre farklılık gösterir. Maksimum 15 günde Hollanda vize işlemleri sonuçlanır.

Schengen vizesi için bankada ne kadar para olmalı?

Schengen vizesi için banka hesaplarının güncel dökümü isteniz. Son 3 aya ait ekstre dökümü ile banka hesabında minimum 5.000 TL olması gerekir. Bu rakam ortalama 7- 10 günlük bir seyahat programı için idealdir. Programınıza göre 8- 10 bin TL bakiye bulundurulması Hollanda vize kolaylığı sağlar.

Hollanda vizesi almak zor mu?

Hollanda vizesi almak için tüm belgelerin eksiksiz ve seyahat amacına uygun olması gerekiyor. Turistik vizeler genellikle kolay çıkar. Aile birleşimi, çalışma ve oturum izni gibi vize başvurularında prosedürlere göre tam şekilde başvuru yapmak önemlidir.

Hollandaya gitmek için ne yapmalı?

Hollanda’ya seyahat amaçlı gitmek için Schengen vizesine başvuru yapılmalıdır. 90 günden daha uzun süreli gitmek için seyahat amacına göre; eğitim vizesi, ziyaret vizesi, ticari vize, çalışma vizesi veya oturum vizesi başvurusu yapılmalıdır.

Hollanda Türkiye’ye vize veriyor mu?

Hollanda vize kolaylığı sağlanan yeşil- gri- siyah pasaport hamilleri dışında olan bordo pasaport sahiplerinin, Schengen vize protokollerine uygun şekilde başvuru yapmaları halinde sorunsuz vize alınabilir. Evet, Hollanda Türkiye’ye vize veriyor.

Hollanda uzun süreli vize nasıl alınır?

Hollanda uzun süreli vize, D tipi ulusal vize olarak bilinir. 90 günden daha uzun süreli seyahatler için verilen bu vize MVV olarak adlandırılır. Geçici ikamet ve uzun süreli oturum türünde verilen ve seyahat amacına göre gerekli evrakların incelenmesiyle verilen bir izin belgesidir. Konsolosluklara başvuru yapılarak alınır.

Hollanda Vize Başvurusu Yeni Rehber

Avrupa Birliği üye ülkelerinden biri olan Hollanda, iş yapmak için mükemmel koşullara sahip olurken; ekonomik kalkınma için, büyük fırsatlar sunan bir ülkedir. Ülkeye çalışma, eğitim, aile birleşimi, tıbbi tedavi gibi amaçlarla kısa süreli vize alınarak giriş yapılabilir.

Kısa Süreli Schengen Vizesi (90 Gün ya da Daha Az)

Hollanda vizesi almak için ihtiyaç duyacağınız birtakım belgeler bulunur. İlk belge Avrupa Birliği’ni 90 günden daha kısa süre için ziyaret etmek isteyenler için, kısa süreli Schengen vizesi (90 gün ya da daha az) olacaktır.

İkinci belge ise oturum iznidir. Hali hazırdaki mevzuata uygun olarak; Hollanda’da yaşamak isteyen tüm AB üyesi olmayan ülke vatandaşları, ülkeye girmeden ve oturum izinleri sona ermeden önce, izin için başvuru yapmalıdır.

Kısa süreli Schengen vizesi;

 • 180 günlük süre içinde, en fazla 90 gün kalış sürelerine izin verir.
 • Hollanda’ya seyahat edecek kişi; bu 90 günlük kalış süresini, daha kısa da tutabilir.
 • 180 gün içinde Schengen Bölgesi’nden çıkıp, tekrar giriş yapmak isteyen kişiler ise; vize başvurusu yaparken, çoklu giriş vizesi başvurusunda bulunmalıdır.

Tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 pandemisi dolayısıyla; bazı ülkelerde geçici süreyle, sadece Hollanda Büyükelçilik, Başkonsolosluk ya da ilk giriş yapılacak yer Hollanda ise, vize başvuru merkezleri aracılığıyla, vize başvurusu yapılabilir.

Kısa Süreli Schengen Vizesi Başvuru

İlk gitmek istediğiniz yerin Hollanda olması durumunda; eğer AB, AEA ya da İsviçre vatandaşı olan bir aile üyesiyle seyahat edecekseniz, vize kolaylığından yararlanabilirsiniz.

Diğer yandan, tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 nedeniyle, yapılacak bir duyuruya kadar, Hollanda Büyükelçiliği, Konsolosluğu ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla vize başvuru yapılamamaktadır.

Kısa süreli Schengen vizesi başvuru sürecini doğru şekilde atlatabilmek için, bazı kuralları bilmeniz ve bu yönde hareket etmeniz, vize kolaylığından yararlanmanız için önemlidir.

AB, AEA üyesi ülke vatandaşı ya da İsviçre vatandaşı olmanız durumunda

Vize kolaylığı avantajından yararlanabilmek için, 3 şartı yerine getirmeniz gerekir. Buna göre;

 • Bir AB, AEA üye ülke vatandaşı ya da İsviçre vatandaşının ailesine mensup biri olmanız koşulunu yerine getirmeniz gerekir.
 • Birlikte seyahat edeceğiniz ya da ziyaretine gideceğiniz aile üyesi; mensubu olduğu ülkeye seyahat etmesi ya da farklı bir ülkede yaşaması gerekir.
 • Aile üyenizle ya da aile üyenizi görmek için gideceğiniz ülkeye seyahat etmeniz gerekir.

Tüm bu koşulların karşılanması durumunda başvuru belgelerinizi kontrol ederek, vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun yanında 18 yaşından küçük olan Hollanda vatandaşlarının ebeveynleri de bazı koşulları yerine getirmelidir.

18 yaşından küçük olan Hollanda vatandaşının ebeveyni durumundaysanız ve çocuğunuzla birlikte Hollanda’ya gitmek istiyorsanız, vize kolaylığı için başvuru yapabilirsiniz.

Havaalanı Transit Vizesi

Hollanda havaalanında kısa süreliğine kalma gibi bir planınız varsa, Hollanda havaalanı transit vize başvurusu yapmanız gerekir. Eğer Avrupa Birliği yasağına uygun şekilde bir muafiyet istisnanız yoksa, covid-19 pandemisi dolayısıyla, Hollanda’ya seyahat etmeniz mümkün değildir.

A tipi vize türüne giren bu vize; Schengen bölgesi haricinde bir varış noktasına gitmek için, Hollanda havaalanındaki uçaklara aktarma yapmanıza olanak tanırken; Hollanda ya da farklı bir Schengen ülkesine giriş yapamazsınız. Yani bu süreç; havaalanından ya da havaalanının uluslararası bölgesinden ayrılmamanız gerektiği anlamına gelir.

 • Hollanda kısa süreli vizelerde, Schengen Bölgesi için ileriye dönük seyahat için uçak değiştirilmesi gerekir. Hollanda üzerinden başka bir Schengen bölgesine seyahat edecekseniz, Schengen vizesi alınmalıdır. Havaalanı transit vizeler, bu seyahatler için geçerli değildir.
 • Kısa süreli vizelerde, Schengen dışında ileriye dönük seyahatlerde, Schengen Bölgesi içinde iki kez uçak değiştirilebilir. Schengen dışındaki bir ülkeye seyahat için, 2 farklı Schengen havalimanından geçme durumunuz varsa, ilk transit havaalanı Hollanda ise; kısa süreli Schengen vizesi almanız gerekir. Havaalanı transit vizeler, bu seyahatlerde geçerli sayılmaz.

Bunun yanında transit vizeye ihtiyacınız olup olmayacağı, uyruğunuza ve farklı koşullara göre değişkenlik gösterir. Diğer yandan; seyahatiniz için gerekli tüm evrakları tam ve doğru şekilde hazırlamış olsanız bile, transit vize ihtiyacınızın olup olmadığına bakılmayabilir ve uçağa binmeniz için gerekli izin, havayolu firmasına aittir.

Havaalanı Transit Vize Başvurusu

Uyruğunuza bağlı olmak üzere, seyahatleriniz sırasında Hollanda havalimanında duraklama yapacaksanız, Hollanda havaalanı transit vize başvurusu yapmanız gerekir.

Hollanda havaalanı transit vizesi; Schengen bölgesi haricinde başka bir ülkeye seyahat etmeden önce, Hollanda havalimanında, uçak değiştirme işlemine izin veren bir vize türüdür. Bu vize türüyle Hollanda’ya ya da başka bir Schengen ülkesine giriş yapılamaz. Yani Havaalanından ayrılamaz, başka ülkeye gidemezsiniz.

Bağlantılı uçuş planınız varsa ve bu uçuş planınız, başka bir Schengen ülkesine yapılacaksa, transit vize başvurusu yapmaz, sadece Schengen vizesine başvuru yapabilirsiniz. Bu sayede Schengen bölgesi içinde bulunan Hollanda havaalanı dışında, başka bir havaalanından aktarma yapacağınız zaman da geçerli olacaktır.

Afganistan, Kongo, Bangladeş, Küba, Etiyopya, Eritre, Gine, Gana, Gine Bissau, Irak, Nepal, İran, Nijerya, Sierra Leone, Pakistan, Somali, Sudan, Sri Lanka, Güney Sudan, Suriye gibi ülke vatandaşları; Hollanda havaalanından geçiş yapacaklarsa, Hollanda havaalanı transit vize başvurusu yapmak zorundadır.

Hollanda havaalanı transit vize muafiyeti olan durumlar da vardır. Buna göre;

 • AB, Schengen Bölgesi içindeki bir ülke ya da AEA üye ülkesi için vize ya da oturum izni olanlar;
 • Japonya, Amerika, Kanada için vize almış olanlar;
 • Diplomatik vizeye sahip olanlar;
 • AB, AEA ya da İsviçre ülke vatandaşının aile üyesi olma durumu olanlar;
 • Kanada, San Marino, Amerika, Japonya gibi ülkeler için, sınırsız dönüş sağlayacak oturum izni alan kişiler;
 • Nöbetçi uçuş ekibinden biriyseniz ve Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü üye ülkesi vatandaşıysanız, bu vizeden muaf tutulursunuz.

Hollanda havaalanı transit vize başvurusu yaparken, standart vize belgeleri dışında;

 • Uçak bileti rezervasyon belgeleri;
 • Yapılmış daha fazla seyahat kanıtı;
 • Hollanda’da durulduktan sonra, bir sonraki ülke için geçeli olacak vize, pasaport ya da oturum izni;
 • Küçük çocuklarının velayetlerine dair, ebeveynlerden alınan mahkeme kararı ya da çocuğun okulundan alınmış, çocuğun okula gelmesinde sakınca olmadığına dair rıza belgesi gerekir.

Hollanda havaalanı transit vizesi için başvurular; gerekli belgelerin hazırlanmasıyla birlikte, Hollanda Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği’ne şahsen yapılır. Eğer bulunulan ülkede konsolosluk ya da büyükelçilik bulunmuyorsa, dış kaynaklı vize başvurularının yapıldığı Schengen bölgesi ülkesinin büyükelçilik ya da konsolosluklarına yapılır.

90 Günden Fazla Hollanda’da Kalmak (Uzun Süreli Vize)

Uzun süreli kalışlarda oturma izinlerinden ayrı şekilde vizeler, Hollanda için kısa süreli kalışlarda geçerli olmaktadır. Hollanda’da dört farklı vize türü vardır.

 • 90 güne kadar olan konaklamalarda Schengen kısa süreli vize ya da turist vizesi;
 • Hollanda havaalanında transit vize;
 • Geçerli oturma izni olmayan, acilen yurtdışına çıkış yapması gereken Hollanda’daki yabancılar için dönüş vizesi ve;
 • Oturum iznine başvurmak isteyenler için MVV geçici kalış iznidir.

90 günden fazla Hollanda’da kalmak (uzun süreli vize) işlemleri için, evrakların tam ve doğru şekilde hazırlanmış olması gerekir. 180 gün içinde, 90 günden fazla kalışlar için, oturum izni alınması gerekir. Ancak AB ya da AEA üye ülke vatandaşı iseniz, Hollanda için oturum izni ya da vize talep edilmez.

Uzun Süreli Vize (MVV)

Hollanda’da 90 günden daha fazla kalmak isteyen kişiler, oturum iznine başvuru yapmak zorundadır. Hollanda’ya seyahat öncesi, uzun süreli vize (MVV) başvurusu yapılmalıdır.

Hollanda’ya uzun süreli kalış için seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları; Hollanda Ankara Büyükelçiliği ya da Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu aracılığıyla başvuru yapabilir.

Oturum izni ve MVV başvurusu yaparken;

 • Hollanda Büyükelçiliği ya da Konsolosluğu’na şahsen başvuru yapılmalıdır.
 • Hollanda’da işveren, aile üyesi, eğitim kurumu gibi ev sahipliği yapacak, kurum ve kişiler aracılığıyla başvuru yapılabilir.

Hollanda’da bir ev sahibiniz varsa; ev sahibiniz tarafından başvuru Göçmenlik ve Vatandaşlığa Kabul Dairesi IND’ye gönderilmiş olması gerekir. Vatandaşlık uyum sınavı için uygun olup olmadığınız ise kontrol ettirilmelidir.

 • Başvurular Ankara Büyükelçiliği’nde online randevu sistemi üzerinden yapılır. Seyahat tarihinizden en az 3 hafta önce randevu almanız önemlidir.
 • İstanbul Başkonsolosluğu’nda randevular, online randevu sistemiyle gerçekleştirilir. Ancak konsolosluk hizmetleri sınırlıdır ve randevu alım süreleri uzayabilir.
 • Hollanda Ankara Büyükelçiliği ve Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’nda işlem süreleri ortalama 5 iş günü içinde gerçekleştirilir.

Türkiye içinde pasaportunuzu ev adresinize UPS aracılığıyla, belirtmeniz üzerine gönderilir. MVV detaylı pasaportunuzu, UPS üzerinden ancak başvurusu sırasında belirtmeniz üzerine gönderebilirsiniz. Bunun için ek masraflar oluşabilir.

Turuncu Halı Vizesi

Hollanda’ya iş için seyahat edecek Türk vatandaşları; kısa süreli Schengen vizesine ihtiyaç duymaları halinde, Turuncu halı vizesi alabilir. Ancak AB giriş muafiyetinden yararlanamıyorsanız, covid-19 sebebiyle Hollanda’ya seyahat etmeniz mümkün değildir.

 • Turuncu halı vizesi, ülkeden ülkeye değişkenlik gösterir.
 • Turuncu halı prosedürü için, vize sahibinin sıkça seyahat ettiğini kanıtlaması gerekir.
 • Vize koşullarının, vize sahibi tarafından karşılanıp karşılanmadığı, elçilik tarafından onaylanır.
 • Turuncu halı programının sizin için geçerli olup olmayacağı ise, bulunduğunuz ülkeye bağlıdır.
 • Turuncu halı vizesi için; Turuncu halı tesisi başvuru formu, Turuncu halı tesisi yetkili imza listesi ve Turuncu halı tesisi yetkili çalışan listesi, standart vize evraklarıyla birlikte hazırlanmalıdır.

Turuncu halı vizesi; Hollanda’da hali hazırda olan ya da gelecekte ekonomik çıkarları bulunan şirketler için geçerlidir. Aynı zamanda kültürel, bilimsel ya da devletle alakalı işlerde de bu vize türü geçerli olabilmektedir. Bunun için elçilikten bilgi alınması gerekir.

Hollanda’ya Vize ile Seyahat Etmek

Batı Avrupa’da, Belçika’yı güneyde ve Almanya’yı doğuda sınırlayan küçük bir ülke olan Hollanda’ya vize ile seyahat etmek, özellikle covid-19 pandemisi nedeniyle, bazı sınırlamalarla gerçekleştirilebilir.

Vize muafiyetinden yararlanamıyorsanız; Hollanda’ya girmeden önce, kendi ülkenizde ya da ziyaret ettiğiniz başka bir Schengen ülkesinden Schengen vizesi başvurusunda bulunmanız gerekir.

Hollanda Büyükelçiliği; pasaportunuz ve diğer destekleyici belgelerle birlikte gelmeniz gereken görüşme için, davetiye göndermeden önce, başvurunuzu ve gerekli tüm belgelerinizi gözden geçirecektir.

Hollanda’ya seyahat planlarınızda, en fazla 90 gün ziyaret için, kısa süreli Schengen vizesine ihtiyacınız vardır. Bu durum uyruğunuzla da ilgili olacaktır. Schengen vizesi; 180 günde sadece 90 günlük kalımlarda Hollanda ve diğer Schengen ülkeleri içinde özgürce dolaşmanıza olanak tanır.

Hollanda’ya Vizesiz Giriş

Hollanda’ya vizesiz giriş yapıp yapamayacağınız, uyruğunuza bağlı olarak değişir. Hollanda’da en fazla 90 gün vizesiz kalma özgürlüğüne sahipsiniz.

 • Son 10 yıl içinde düzenlenen pasaport ya da seyahat belgesi hazırlanmış olmalıdır.
 • Pasaport ya da seyahat belgesi; seyahat planı yaptığınız tarihten sonra, en az 3 aylık geçerliliğe sahip olmalıdır.
 • Hollanda’da kalınan süre boyunca, günlük en az 55 Euro kadar masraflarınızı karşılayabileceğiniz miktarın olduğu kanıtlanmalıdır. Bazı durumlarda kefil istenebilir.
 • Hollanda’da kalış sürecinizin amacı, gümrük ve göçmenlik görevlilerine kanıtlanmalıdır.
 • Gidiş ve dönüş biletinin olduğu kanıtlanmalıdır.
 • Hollanda ulusal güvenliğini tehdit edici bir durumunuz olmaması gerekir.

Hollanda vizesiz girişlerde Aralık 2022 yılından itibaren ETIAS üzerinden yetkilendirme işlemleri başlayacak ve başvurular online olarak gerçekleşecektir.

Vize Kaç Günde Çıkar?

Hollanda’ya vize kaç günde çıkar sorusu, Hollanda’ya seyahat edeceklerin merak ettiği bir konudur. Hollanda’ya seyahatlerde Schengen vizesi 15 ila 30 gün içinde gerçekleşir.

Ancak konsolosluğun ya da büyükelçiliğin yoğun işleri, tatil günlerinin olması, ek belgelerin talep edilmesi gibi sebeplerden dolayı bu süre uzayabilir. Bu yüzden vize başvurusu yaparken; seyahat tarihinizden en geç 15 gün önce ya da en erken 3 ay öncesinden başvuru yapılması önemlidir.

Vize İçin Belgeler

Hollanda’ya seyahat edecek kişiler, vize için belgeler hazırlamalı ve gerektiğinde ek belgeleri de tamamlamalıdır. Belgeler hem orijinal hem de kopyalarıyla sunulmalıdır.

Hollanda vizesi ek belgeleri;

 • Doğru ve tam olarak doldurularak imzalanmış Hollanda vize başvuru formu;
 • 35×45 mm ölçülerinde hazırlanmış, son 6 ay içinde çekilmiş, biyometrik fotoğraf;
 • 10 yıldan eski olmayan ve en az 2 yan yana boş sayfası bulunan pasaport ya da seyahat belgesi (belgeler Schengen bölgesinden ayrıldığınız andan itibaren, en az 3 ay daha geçerlilikte olmalıdır).
 • Pasaportun kişisel bilgiler sayfasının 1 adet fotokopisi;
 • Önceki pasaportların kişisel bilgiler sayfasının fotokopisi;
 • Alınmış tüm giriş ve çıkış damgası olan vizelerin fotokopileri;
 • Yasal ikametgâh adresi
 • Schengen bölgesi rezervasyon güzergahının belgesi;
 • Ziyaret bitiminde, ülkenin terk edileceğine dair kanıt;
 • Sağlık sigortası poliçesi;
 • İşverenden alınan izin, maaş, ziyaret süresi ve seyahat amacını gösterir izin belgesi;
 • Çalışma izni ve maaş bordrosu;
 • Seyahat süresince, en az 34 Euro ile kendinizi idame edebileceğinizi gösterir belge;
 • Sponsorlu gelir belgesi

Tüm belgeler Felemenk, İngilizce, Fransızca ya da İspanyolca dillerinde hazırlanmalıdır. Bu dillerden biriyle hazırlanmamışsa, tercümesi muhakkak belgeler içinde sunulmalıdır.

Schengen Vizesini Uzatabilir miyim?

Hollanda’ya seyahat edecek kişilerin, merak ettiği bir başka konu ise, Schengen vizesini uzatabilir miyim konusudur. Hollanda bu konuda sıkı tedbirler almıştır ve bazı koşulların yerine getirilmesi gerekir.

Kısa süreli Schengen vizesini acil durumlarda uzatmanız mümkündür. Buna göre;

 • Schengen bölgesinden, 90 günden fazla kalınmamalı ve bu süre geçirilmemelidir. Bu sürenin dışına çıkıldığında, vizeniz Hollanda ile sınırlandırılır.
 • Kalış süresini uzatma nedeni açıklanmalıdır. Bu nedenin kanıtlanması gerekir.
 • Hollanda’da kendinizi idame ettirecek yeterli paraya sahip olmanız gerekir. Bu sağlanamıyorsa, birinden kefillik istenmelidir.
 • Geçerli seyahat sağlık sigortası olmalıdır.
 • Pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalı ve en az 6 aylık geçerliliğe sahip olmalıdır.

Hollanda’da yasal olmayan şekilde ikamet vizenizi uzatmak için başka nedenlerinizi olduğuna dair hiçbir belirtinin olmaması da gerekir. Schengen vizesi süresi uzatılması esnasında, bir ücrete tabi olacağınız unutulmamalıdır.

Vize Başvurunuzu Reddetme Kararına İtiraz

Hollanda vize başvurunuzu reddetme kararına itiraz yapma hakkınız vardır. Ancak bunun için bazı aşamaları geçmeniz gerekir. Başvurunuzun reddedildiğine dair resmi bir mektup aldıktan sonra, karara itiraz için 4 haftanız vardır.

 • Başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığı, vize başlangıç tarihi ya da vize geçerliliği konusunda bir sorun olduğunu düşünmüyorsanız, itiraz edebilirsiniz.
 • Hollanda vizesine, Schengen üye devleti aracılığıyla başvuru yapılmışsa, sadece o ülkenin itiraz etme hakkınız vardır.
 • Başka birine itirazda bulunma yetkisi verebilirsiniz. Bunun için; Flemenkçe, İngilizce, Fransızca ya da Almanca dillerinden biriyle, yetki verildiğine dair mektup yazılır.
 • Vizeye Türkiye ya da Fas’tan başvuru yaptıysanız, Hollanda’daki aile üyesi ya da arkadaşlarınızı ziyaret amacıyla alınan vize için başvuru yapmışsanız, bu kişiler sponsorunuz olduğu için, bu kişiler de sizin adınıza itiraz etme hakkına sahiptir.

Vize başvurusunun reddedilmesi durumunda, ödenen başvuru ücreti geri iade edilmez. Yapılan itiraz onaylanmışsa; elçilik/konsolosluk aracılığıyla ya da vize başvuru merkezi aracılığıyla, yeniden randevu alabilirsiniz.

Yeniden randevu başvurusu alınırken; geçerli seyahat belgesi, itirazınızın onaylandığına dair belge ile mektupta belirtilmiş uçak ya da otel rezervasyonu, sigorta poliçesi gibi belgelerin de sunulması gerekir.

Yurt Dışında Kaybedilen, Çalınan veya Süresi Dolmuş Oturma İzni

Yurt dışında kaybedilen, çalınan veya süresi dolmuş oturma izni dolayısıyla Hollanda’ya geri dönmeniz mümkün olmaz. İlk yapmanız gereken şey, giriş vizesi almaktır.

Giriş vizesi ile; Hollanda Kraliyet Askeri ve Sınır Polisi KMar’a, diğer ülkelerdeki sınır polisine, havalimanı ve diğer yetkililere, oturma izninizin olduğunu ve Hollanda’da yaşayıp çalışabileceğinizi göstermiş olursunuz.

Süresi dolan oturum izninde;

Hollanda’da olmanız durumunda; yurt dışına seyahat planınız varsa ve sizin uzakta olmanız halinde, oturum süresinin bittiğini fark etmişseniz, ülkeden ayrılmadan önce, dönüş vizesine başvuru yapılması gerekir.

Yurtdışında bulunmanız durumunda; Hollanda oturum izninizin süresinin dolması durumunda, çıkış yaptığınız ülkeye giriş vizesi başvurusunda bulunmanız gerekir. Giriş vizesi ortalama 15 gün içinde çıkmış olur. Düzenleme yapıldıktan sonra, en fazla 7 gün geçerli olacak giriş vizesi ile Hollanda’ya dönebilirsiniz.

Giriş vizesi için gerekli belgeler;

 • Pasaport ya da seyahat belgesi: En az 2 boş sayfası olan pasaport olmalı ve seyahat belgesiniz, son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalıdır. Geçerliliği ise; dönüş tarihinizden itibaren, en az 3 ay olmalıdır.
 • Schengen vize başvuru formu, doğru ve eksiksiz doldurulup imzalanmalıdır.
 • 35x45mm boyutlarında biyometrik fotoğraf, son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır.
 • 18 yaştan küçük bireyler için; ebeveyn ya da yasal vasilerinin onayının bulunduğu belge ile her iki ebeveynin ya da vasilerin, pasaport ya da kimlik kartı fotokopisi olmalıdır.
 • Hollanda’ya gitmek için, seyahat edilecek güzergâh belgesi
 • Oturum izni kaybolmuş ya da çalınmışsa; varsa oturum izninin fotokopisiyle polis ifadesi olmalıdır. Polis ifadesi verilmemişse, kişinin kendisinin bir ifade düzenlemesi gerekir. Oturma izninin süresi dolduysa, oturma izninin orijinali getirilmelidir.

Giriş vizesi sadece Hollanda’ya geri dönmenizi sağlar. Başka bir Schengen ülkesi üzerinden Hollanda’ya dönüş izni verir. Ancak farklı bir Schengen ülkesine giriş hakkı sunmaz. Hollanda’ya geri dönüldüğünde, oturum izni için, Göçmenlik ve Vatandaşlığa Kabul Dairesi IND’ye başvuru yapılmalıdır.

Hollanda Vize Başvurusu Yeni Rehber S.S.S

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Kısa süreli Hollanda Vizeleri için yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almak gerekir. Uzun süreli Hollanda vizeleri için ise Hollanda konsolosluklarına şahsen başvuru yapılmalıdır.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kısa süreli Hollanda vizelerinin sonuçlanma süresi genel olarak 5 iş günüdür. Uzun süreli vizelerde bu süre bir ayı bulabilir.

Hollanda Vize Ücreti Nedir?

Kısa süreli Hollanda vizeleri için ödenecek konsolosluk harç bedeli 80 Euro, hizmet bedeli 30 Euro'dur.

Hollanda Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.

Hollanda Vizesi 2022

Hollanda’ya seyahat etmek isteyen umuma mahsus bordo pasaport hamili Türk vatandaşlarının, seyahat amaçlarına uygun bir Hollanda vizesi alması gerekmektedir. Hollanda, Schengen ülkeleri arasında yer aldığı için bu ülkeye yapılacak olan kısa süreli 90 günden az seyahatler dahilinde Schengen vizesi alınması gerekmektedir. Ancak seyahat süresi 90 günün üzerinde olacaksa, o zaman ulusal vize olarak adlandırılan D tipi vize alınması gerekmektedir.

Yeşil, siyah ve gri pasaport hamili vatandaşların ise, 90 günlük kısa süreli seyahatleri içi Hollanda vizesi almalarına gerek yoktur. Hollanda vizesi 2022 yılı vize işlemleri için yapılması gerekenleri aşağıdaki alt başlıklarda bulabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Hollanda’ya seyahat edecekseniz öncelikle seyahat süreniz dahilinde ve seyahat amacınıza uygun bir vize türü için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Hollanda vizesi 2022 yılı vize müracaatları, kısa süreli yani C tipi vizeler için Hollanda vize başvuru merkezlerine; uzun süreli vizeler için ise Hollanda Konsoloslukları ya da Hollanda Büyükelçiliklerine yapılmalıdır.

Hollanda vizesi gerekli evraklar 2022 yılı listesi, başvurmak istediğiniz Hollanda vize türüne göre farklılık göstermektedir. Bu bağlamda C tipi vizeler için farklı evraklar, D tipi vizeler için de farklı evraklar sizlerden talep edilecektir. Hollanda Türkiye’ye vize veriyor mu sorusu için de gerekli şartlar yerine getirildikten ve sizlerden talep edilen evraklar eksiksiz bir şekilde ilgili mercilere teslim edildikten sonra vizenizin alınabileceği şeklinde cevaplanabilmektedir.

Hollanda Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Hollanda vizesi 2022 yılı aile birleşimi için müracaatta bulunacak kişiler, bu vizenin şartlarını merak etmektedir. Bu bağlamda Hollanda aile birleşimi vizesi alabilmek için öncelikle bu ülkede yaşayan Hollanda vatandaşı olan 1. Dereceden bir aile üyenizin bulunması gerekmektedir. Akrabalar için aile birleşimi vizesi alınamamakta ve bu türden ziyaretler için akraba ziyareti vizesi alınmalıdır.

Hollanda evlilik yolu ile nasıl gidilir sorusunun da bir yanıtı olan aile birleşimi vizesi D tipi yani uzun süreli ulusal bir vizedir. Hollanda’da yaşayan aile bireylerinin yanında ikamet için alınabileceği gibi, Hollandalı bir ile evlenmek için de aile birleşimi vizesi alınabilmektedir.

Hollanda aile birleşimi gerekli evraklar içerisinde ise hem Hollanda’ya gidecek hem de Hollanda da yaşayan aile üyelerin hazırlaması gereken vize belgeleri bulunmaktadır. Uzun süreli bir vize olduğu için vize müracaat işlemleri ise direkt olarak Hollanda Konsoloslukları ya da Hollanda Büyükelçiliği’ne yapılmalıdır.

Hollanda Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Hollanda vizesi 2022 yılı için burada çalışacak olan kişiler öncelikle bu çalışmanın kısa süreli mi yoksa uzun süreli mi olacağın göre vize başvurusunda bulunmalıdır. Yani eğer ülke sınırları içerisinde 90 günden az çalışacaksanız ve anlaşmalı bir kurum dahilinde iş yerinizin görevlendirmesi üzerine seyahat edecekseniz o zaman C tipi kısa süreli vize türü olan iş seyahati vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Ancak burada bir kurumda işe alınmış ve uzun süreli çalışma hayatına atılacaksanız o zaman 90 günün üzerinde kalmaya izin veren D tipi ulusal çalışma vizesi almanız gerekmektedir. Hollanda çalışma vizesi gerekli evraklar listesi içerisinde en fazla önem taşıyan ve vize almanızı doğrudan etkileyecek olan evrak iş sözleşmesidir. Yani buradan da anlaşıldığı üzere Hollanda’da bir kurum ya da kuruluş tarafından işe alınmadığınız sürece çalışma vizesi alamazsınız.

Ayrıca Hollanda’ya çalışmak için nasıl gidilir sorusunun yanıtı yalnızca çalışma vizesi almak ile sınırlı değildir. Burada çalışabilmek için bu ülkeye seyahat edildiğinde çalışma izninin de alınması gerekmektedir.

Hollanda öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Hollanda vizesi 2022 yılı vize işlemlerinde en çok merak edilen konulardan bir tanesi de Hollanda öğrenci vizesi ile ilgilidir. Bu bağlamda herhangi bir eğitim programı ile Hollanda’ya gidecek olan kişiler için bu programın süresine göre başvuruda bulunmaları gerektiğini söyleyebiliriz. Hollanda öğrenci vizeleri de C tipi ve D tipi olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. C tipi öğrenci vizesi; kısa süreli bir vize türü olup, kurs, erasmus gibi eğitim programları ile ülke sınırlar içerisinde 90 güne kalma izni verir.

D tipi öğrenci vizesi ise uzun süreli vize türlerinden olup, lisans ve lisans üstü gibi eğitimler için verilmekte ve bu vize ile ülke sınırları içerisinde en az 6 ay kalınabilmektedir. Hollanda öğrenci vizesi gerekli evraklar listesi içerisinde en önemli vize belgesi eğitim almak istediğiniz kuruma kabul edildiğinizi belirten bir onay mektubu, ya da kabul dilekçesidir. Eğer bu dilekçe olmazsa o zaman ne C tipi ne de D tipi öğrenci vizesi alamazsınız. Vize evrakları içerisinde gerekli olan diğer belgeler ise almak istediğiniz vize türüne göre farklılık gösterecektir.

Hollanda öğrenci vizesi kaç günde çıkar sorusunun yanıtı için de bu vizenin müracaat sonuçlarının yaklaşık olarak 7 ila 15 iş günü içerisinde açıklandığını söyleyebiliriz.

Hollanda Vizesi Ücreti 2022

Hollanda vizesi 2022 yılında en çok merak edilen konulardan bir tanesi de şüphesiz, bu ülkeye seyahat etmek için gerekli olan vizelerdeki harç bedeli miktarıdır. Hollanda vizesi ücreti 2022 yılı için geçerli olan vize harç bedeli tutarı 60 Euro olarak belirlenmiştir. Ancak bu fiyat yıldan yıla göre artış gösterebilmektedir. Kısa süreli vizelerde 60 Euro olarak belirlenen Hollanda vize ücreti, uzun süreli D Tipi vizeler için farklılık göstermektedir.

Peki, Hollanda vizesi alma kolay mı? Schengen ülkeleri arasında yer alan Hollanda’dan vize almak; gerekli işlemler yerine getirildiği takdirde kolaydır.

Hollanda Vizesi Aile Birleşimi 2022

Hollanda vizesi 2022 yılı aile birleşimi yapacak olan kişiler yukarıda da belirttiğimiz üzere gerekli koşulları yerine getirmeli ve daha sonrasında talep edilen vize evrakları ile birlikte başvuru için Hollanda Konsoloslukları ya da Hollanda Büyükelçiliği’ne müracaat etmelidirler.

Hollanda vizesi aile birleşimi 2022 yılı vize müracaatından olumlu yanıt aldığınız takdirde aile bireylerinizin yanında 6 ay ila 12 aylık bir süre zarfı içinde kalabilirsiniz.

Hollanda vizesi aile birleşimi ne kadar sürüyor sorusu için de vize müracaat sonuçlarının açıklanmasının 1 ila 3 ay aralığında olduğunu belirtebiliriz.

Hollanda Çalışma Vizesi 2022

Hollanda vizesi 2022 yılında bu ülkede uzun süreli çalışmak için alacağınız D tipi çalışma vizesi ile birlikte sizlere ikamet hakkı da verilmektedir. Hollanda çalışma vizesi 2022 yılı için yapılacak müracaatlar Konsolosluklar ya da büyükelçilikler üzerinden yapılmaktadır.

Hollanda çalışma izni nasıl alınır sorusunun yanıtı da çalışma vizesi aldıktan sonra bu ülkeye giriş yaptıktan sonra ilgili kurumlara giderek başvuruda bulunulmalıdır şeklinde cevaplanabilir.

Hollanda Eğitim&Erasmus Vizesi 2022

Hollanda vizesi 2022 yılı öğrencilerin eğitim için en çok tercih ettiği vize türüdür. Bu ülkeye erasmus için seyahat etme isteyen öğrenciler C tipi öğrenci vizesi için başvuruda bulunabilirler.

Hollanda eğitim&erasmus vizesi 2022 yılı başvuru işlemleri kısa süreli vize için ise vize başvuru merkezleri üzerinden kabul edilmektedir.

Hollanda öğrenci vizesi kaç günce çıkar sorusu için ise 7 ila 15 günlük bir süreçten söz edilebilir.

Hollanda Vizesi 2022 S.S.S

Hollanda Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Hollanda seyahatlerinizde 7-10 günlük ziyaretler için hesapta en az 10- 13 bin TL civarı para olması gerekmektedir.

Hollanda Vizesi Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Hollanda turistik vizesi 7 ila 10 iş günü içerisinde çıkmaktadır.

Hollanda Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Kısa süreli Hollanda Vizeleri için yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almak gerekir. Uzun süreli Hollanda vizeleri için ise Hollanda konsolosluklarına şahsen başvuru yapılmalıdır.

Hollanda Vize Randevu sayfamızdan bilgi alınız.