hollanda fahri konsoloslukları

Hollanda Fahri Konsoloslukları

Hollanda’ya herhangi bir amaç ile seyahat etmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma mahsus ( Bordo ) pasaport sahibi olanların Hollanda vizesi almaları gerekmektedir. Vize müracaatlarını değerlendiren değerlendirme yetkisi ise Hollanda Konsolosluğu ve Hollanda Büyükelçiliğine aittir. Hollanda fahri konsoloslukları vize birimlerinin vize değerlendirme yetkisi yoktur.

Türkiye’de ikamet eden Hollanda vatandaşlarının kimlik, noter, pasaport ve hukuki danışmanlık işlemlerinin tamamı da Hollanda Konsolosluğu ve Hollanda Büyükelçiliği tarafından düzenlenmektedir. Türkiye ve Hollanda arasındaki ilişkileri düzenleyen Konsolosluk ve Büyükelçilik, Hollanda’nın Türkiye’deki resmi temsilcisidir.

Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu

Türkiye ve Hollanda arasındaki ticari ve siyasi ilişkileri düzenlemek adına İzmir’de görev yapan Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu, İzmir, Uşak, Manisa, Denizli ve Aydın illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Hollanda vize işlemleri için başvurularını kabul eder. Hollanda Başkonsolosluğuna bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Hollanda Fahri Konsoloslukları, vize başvurularını kabul etse de, başvuruları değerlendirme yetkisine sahip değildir.

Türkiye’de yaşamını sürdüren Hollanda vatandaşlarının kimlik yenileme, pasaport, evlilik, boşanma, doğum, ölüm ve noter işlemlerini düzenleyen Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu, Hollanda Konsolosluğu’na bağlı olarak tüm Türkiye’deki Hollanda vatandaşlarının işlemlerini gerçekleştirir.

Hollanda fahri konsolosluk iletişim

 

Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu’nun Resmi Tatil Günleri

Türkiye ve Hollanda’nın resmi tatil günlerinde Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu hizmet vermemektedir. Bu nedene vize başvuruları ve konsolosluk işlemlerini tatil günlerine denk getirmemek gerekir. Aksi takdirde işlemlerinizde aksamalar görülebilir. Hollanda Fahri Konsoloslukları resmi tatil günleri şu şekildedir:

1 Ocak Noel – yılbaşı tatili
2 Nisan Paskalya
23 Nisan
27 Nisan Kral’ın Günü
10 Mayıs Yükseliş Günü
Ramazan Bayramı
Kurban Bayramı Arefe Günü
Kurban Bayramı
Noel
Cumhuriyet Bayramı

Türkiye ve Hollanda’da resmi tatil günleri bu şekildedir. Bu günlerde Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu’nda yapacağınız işlemleriniz, bir sonraki iş gününe aksar. Bunu göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu’nun Görevleri

Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu, Hollanda Konsolosluğu’na bağlı olarak çalışır. Diplomatik anlamda bir vasfı olmasa da, Hollanda vize işlemlerini ve diğer konsolosluk işlemlerini yürütür. Tüm Türkiye genelinde ikamet eden Hollanda vatandaşlarının konsolosluk işlemleri Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu’nca yapılır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşlarının Hollanda’ya seyahatleri için almaları gereken Hollanda vize başvuruları da Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu’nca kabul edilmektedir. Yalnızca başvuruyu kabul eden Hollanda Fahri Konsoloslukları, vize değerlendirme yetkisine sahip değildir.

Hollanda Antalya Fahri Konsolosluğu

Hollanda Başkonsolosluğuna bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Hollanda Antalya Fahri Konsolosluğu, Antalya ile beraber Isparta, Karaman, Burdur gibi illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Hollanda vizesi başvurularını kabul eder. Ticaret ve turizm şehri olan Antalya ile Hollanda arasındaki ticari ilişkilerin de düzenli olmasında görevlidir.

Savaş Titiz’in Fahri Konsolos olduğu Hollanda Antalya Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de yaşamakta olan Hollanda vatandaşlarının da konsolosluk işlemlerin de yardımcı olmaktadır. Hollanda Fahri Konsoloslukları birimlerinin vize değerlendirme yetkisi yoktur. Bu yetki Hollanda Konsolosluğu ile Büyükelçiliğine aittir.

 

Hollanda Antalya Fahri Konsolosluğu’nun Görevleri

Diplomatik bir yetkisi olmayan Hollanda Antalya Fahri Konsolosluğu, turizm ve ticaretin gelişmiş olduğu Antalya ile Hollanda arasındaki ticari ilişkileri düzenlemekle görevlidir. Bununla beraber faaliyet bölgeleri arasında yer alan illerde ikamet eden Türk vatandaşlarının vize başvurularını kabul eder ve Hollanda Başkonsolosluğuna iletir. Türkiye’de yaşayan Hollanda vatandaşlarının da her türlü işlemleri Hollanda Fahri Konsoloslukları vize birimleri tarafından yürütülmektedir.

Hollanda Marmaris Fahri Konsolosluğu

Marmaris ve Muğla illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma mahsus pasaport sahibi olanların Hollanda vize başvurularını kabul eden Hollanda Marmaris Fahri Konsolosluğu Murat Azgun önderliğinde hizmet vermektedir. Vize başvurularını resmi olarak değerlendirmeye yetkisi olmayan Hollanda Marmaris Fahri Konsolosluğu’nun yalnızca başvuru kabul etme yetkisi vardır.

Türkiye’de ikamet eden ve Hollanda Marmaris Fahri Konsolosluğu’na yakın olan Hollanda vatandaşları da bütün konsolosluk işlemlerini Hollanda Fahri Konsoloslukları aracılığı ile yerine getirebilir.

Hollanda Marmaris Fahri Konsolosluğu’nun Adresi

Adres: Çıldır Mahallesi 159.sokak Numara 23’te bulunan Hollanda Marmaris Fahri Konsolosluğu, resmi tatil günleri dışında çalışmalarını kesintisiz sürdürmektedir. İşlemlerinin aksamamasını isteyen kişilerin, resmi tatil günlerine dikkat etmesi gerekir.
Telefon: 0 252 413 26 91
Faks: 0 252 413 26 91

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Gaziantep, Mersin, Adana, Hatay ve Kahramanmaraş illerinde ikamet eden tüm Türk vatandaşlarının Hollanda seyahatlerinde almaları gereken vize işlemleri konusunda Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu yardımcı olmaktadır. Vize başvurularını Hollanda Konsolosluğu adına kabul eden Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’nun vize değerlendirme gibi bir yetkisi yoktur. Bunun dışında diğer Fahri Konsolosluklarda olduğu gibi Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’nda da Hollanda vatandaşlarının konsolosluk işlemleri yürütülmektedir.

Bora Tezel’in Fahri Konsolos olduğu Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu, resmi tatil günleri dışında düzenli olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hollanda seyahati için Hollanda vize başvurularını kabul eden Fahri Konsolosluk, vize başvurularını değerlendirmeye yetkili değildir.

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu Vize Reddi Nedenleri

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu aracılığı ile Hollanda Konsolosluğuna ve Hollanda Büyükelçiliğine yapılan başvurular değerlendirilir. Konsolosluk tarafından incelenen belgelerde eksiklik ya da yanlışlık var ise, Hollanda vizesi reddedilir. Belgelerin yıpranmış olması ve güncel olmaması gibi nedenler de vizenin reddine neden olur.

Hollanda vizesi başvurularında seyahat amacına uygun olan vize türüne başvuru yapılması önemlidir. Her vize türünde farklı belgeler istenmektedir. Bu nedenle yanlış bir vize türü seçildiğinde, başvuru da yanlış olacağı için vize başvurusu reddedilir. Başvuru belgeleri arasında seyahatin masraflarının karşılanacağını gösteren banka belgesinin olmaması, Hollanda vizesinin reddedilmesinin bir diğer nedenidir.

Hollanda Fahri Konsoloslukları S.S.S

Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

İzmir’de bulunan Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu, İzmir ile beraber Aydın, Uşak, Denizli, Manisa gibi illerde yaşayan umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul etme yetkisine sahiptir.
Adres: Cumhuriyet Meydanı, Meydan Apartmanı, 11/5 Pasaport / İzmir
Hollanda İzmir Fahri Konsolos: İsa Ulusan. Yabancı uyruklu olan üçüncü ülke vatandaşları da Hollanda’ya seyahat etmek istediklerinde başvurularını Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu aracılığı ile yapmalıdır.
Telefon: 0 232 464 02 01
Faks: 0 232 464 09 93
E-mail adresi: [email protected]İzmir.com


Hollanda Antalya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Hollanda Antalya Fahri Konsolosluğu’nun Adresi

Antalya, Isparta, Burdur ve Karaman illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Hollanda vize işlemleri ile Türkiye’de yaşayan Hollanda vatandaşlarının bütün konsolosluk işlemlerini yürüten Hollanda Antalya Fahri Konsolosluğu, Hollanda Konsolosluğu bünyesinde hizmet vermektedir.

Adres: Aspendos Bulvarı Numara 37
Telefon: 0 242 321 13 47
Faks: 0 242 321 13 47


Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’nun Adresi

Adres: Gazi Muhtar Paşa Bulvarı, Kepkepzade Park İş Merkezi, B Blok, Numara 18 / 20 Şehitkamil / Gaziantep
Telefon: 0 342 221 14 16
Faks: 0 342 221 14 18
Web sitesi adresi: www.nedconsulgaziantep.com

.

Hollanda Vize Randevu sayfamızı ziyaret ediniz.