Hollanda Havaalanı Transit Vizesi

Hollanda vizesi işlemleri nasıl yapılır?

Hollanda havaalanı transit vizesi başvuruları, seyahat programından önce yapılmalıdır. Bordo pasaport sahipleri, AB ülkelerindeki seyahat programları ve Hollanda’dan geçişleri için transite vizeye başvurmak zorundadırlar. Havaalanında vize verilmemektedir. Vizeden muaf vatandaşların herhangi bir transit vizeye başvurmalarına gerek yoktur.

Hollanda Transit Vize Başvurusu Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hollanda havaalanı transit vizesi için gerekli evrakların, güncel ve eksiksiz şekilde hazırlanması gerekiyor. Seyahat programları dahilinde Hollanda’dan geçecek olan umuma mahsus pasaport sahiplerinin tamamlaması gereken belgeler şu şekildedir;

  • Pasaport
  • Hollanda transit vize başvuru formu
  • Seyahat belgesi
  • Çocuklar için doğum belgesi, muvafakatname
  • Öğrenciler için okuldan alınan izin belgesi
  • İkametgah belgesi
  • Biyometrik fotoğraf
  • Seyahate dair konaklama, rezervasyon ve uçuş belgeleri
  • Vize
  • Vize harç ücret dekontu

Hollanda vizesi başvuru merkezlerinden veya bizzat Hollanda Konsolosluğuna başvuru yaparak transit vize alabilirsiniz.

Hollanda Transit Vize Ne İçin Gereklidir?

Hollanda havaalanı transit vizesi, Hollanda’dan geçişler için gereklidir. Hollanda üzerinden başka bir ülkeye geçişlerde istenilen bir vizedir. Aktarmalı uçuşlarda ya da ulaşım dahilinde, havaalanı kullanımı için talep edilen bir vize türüdür.

Hollanda Türkiye’den transit vize istiyor mu konusunda, aktarmalı uçuşlar için istendiğini belirtebiliriz. Schengen vizesi olan veya vizeden muaf olan vatandaşlar için transit vizeye gerek yoktur. Ancak Hollanda üzerinden Schengen dışında bir ülkeye gidilecek ise mutlaka havaalanı vizesi alınmalıdır.

Hollanda Transit Vize Başvurusu Ne Zaman Çıkar?

Hollanda havaalanı transit vizesi için başvuruların değerlendirilmesi ortalama 15 iş günü sürer. 7- 15 günde sonuçlanan transit vize başvuruları, konsolosluk birimlerine yapıldığı gibi vize başvuru merkezlerinden de yapılabilir.

Hollanda havaalanı transit vize başvurularında değerlendirme süresi, eksik veya hatalı evrak olması durumunda uzayabilir. 30 ila 45 güne kadar sürebilen vize değerlendirme sürecinde, vize reddi de verilebilir.

Hollanda Havaalanı Transit Vize Ücretleri Ne Kadar?

Hollanda havaalanı transit vize ücreti 2021 80 E olarak belirlenmiştir. 0- 6 yaş grubunda olan bebeklerden ücret tahsil edilmez. 6- 12 yaş çocuklardan ise 40 € tahsil edilir. Vize harç ücretlerinin önceden yatırılmış olması ve yatırıma dair dekontun, vize başvuru evraklarıyla birlikte iletilmesi gerekiyor.

Schengen üye ülke vatandaşları ve bu ülkelerde ikamet eden yabancı uyruklular için transit vize ücreti istenmez. Doğrudan transit geçiş hakkına ve seyahat hakkına sahiptirler. Türk vatandaşlarından umuma mahsus pasaporta tabi olan kişiler, Hollanda havaalanı üzerinden yapacakları seyahatler için transit vize almak zorundadırlar.

Hollanda Havaalanı Transit Vizesi SSS

Hollanda Transit Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda transit vize alabilmek için yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almak ve gerekli vize evraklarını tamamlamak gerekir.

Hollanda Transit Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Kısa süreli Hollanda Transit vize ücreti konsolosluk harcı 80 Euro'dur. 30 Euro hizmet bedeli ve danışmanlık ücreti ayrıca ödenir.

Hollanda Transit Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda Transit vizeleri genelde 5 iş günü içerisinde verilmektedir.

Hollanda Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.