Hollanda Uzun Süreli Vize (MVV)

hollanda schengen vizesi

Hollanda vizesi işlemleri nasıl yapılır?

Hollanda uzun süreli vize (MVV), 90 günden daha uzun süreli seyahatler için verilir. Seyahat amacına göre ilgili vize kategorisinden başvuru yapılarak alınır. Hollanda Ulusal Vize prosedürlerine göre uzun süreli geçici ikamet vizesi olarak verilen vize türü, MVV vizesidir.

Hollanda MVV Vizesi Nedir?

Hollanda uzun süreli vize (MVV); çalışma, öğrenim görme, ziyaret etme veya ticaret gibi farklı amaçlar ile Hollanda’ya seyahat etmek ve Hollanda’da geçici süre ikamet etmek için verilen vize türüdür.

Hollanda MVV vizesi için başvurular Göç ve Yurttaşlığa Kabul Hizmetleri’nin (IND) tarafından değerlendiriliyor. Seyahat amacına ilişkin belgelerle başvuru yapılarak uzun süreli ikamet belgesi alınabilir.

Hollanda MVV Vizesine Nasıl Başvurulur?

Hollanda uzun süreli vize (MVV) için vize başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekiyor. Bu vize dahilinde;

  • Hollanda çalışma vizesi,
  • Hollanda oturum vizesi,
  • Hollanda eğitim vizesi,
  • Hollanda yatırımcı vizesi
  • Hollanda aile birleşimi vizesi

Başvuruları yapılabilir. Hollanda D tipi vize olarak verilen uzun süreli vizeye partner vizesi de dahildir. Hollanda’da yaşayan ya da Hollanda vatandaşı olan eş/ sevgili/ partner ziyaretleri için uzun süreli geçici ikamet vizesi verilir.

MVV vize başvuruları; Hollanda Ankara Büyükelçiliği, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu, İzmir Konsolosluğu ve diğer konsolosluk birimlerinden ya da vize başvuru merkezlerinden yapılabilir.

Hollanda MVV Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda uzun süreli vize (MVV) başvurularının yapılmasıyla, 7 ila 15 iş günü içinde değerlendirme sonucu bildirilir. Resmi tatiller ve hafta sonu tatilleri bu süreye dahil değildir. Tüm evrakların eksiksiz olması ve yoğunluk olmaması halinde minimum 7- 10 iş günü içinde sonuçlandırılır.

Hollanda MVV vize başvurularında, vize randevusuna başvuru sahibinin bizzat katılması gereklidir. Çalışma, oturum, ziyaret veya ticaret gibi vize sınıflarına göre konsolosluk randevusu sonrasında onay için değerlendirme yapılır.

Hollanda MVV Vizesi Ne Kadar?

Hollanda MVV vizesi ücretleri, vize türüne göre farklılık gösterir. Genellikle 171 Euro ile 287 Euro arasında farklılık gösterir. Uzun süreli eğitim vizesi; 192 Euro, start- up vizesi; 342 Euro’dur. Mezuniyet sonrası ş arama MVV vizesi 192 Euro, geçici kalış izni MVV vizesi 69 Euro’dur.

MVV vizesinden muaf olanlar arasında;

  • Avrupa Birliği üye ülke vatandaşları,
  • İzlanda, Lihtenştayn, Monako, Norveç, İsviçre veya Vatikan vatandaşları,
  • Avustralya, Kanada, Japonya, Yeni Zelanda, Güney Kore veya Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları

MVV vizesinden muaf tutulurlar.

Hollanda Uzun Süreli Vize (MVV) SSS

Hollanda’da 90 günden uzun kalınır mı?

Evet, Hollanda uzun süreli vizeye başvuru yaparak 90 günden daha uzun kalabilirsiniz.

Hollanda MVV vizesi için nereye başvuru yapılır?

Hollanda kısa ve uzun süreli vize başvuruları, vize başvuru merkezlerinden ya da Hollanda Dış Temsilcilikleri konsolosluk birimlerinden yapılır.

Hollanda mevsimlik işçi vizesi ne kadar?

Hollanda MVV vizesi kapsamında mevsimlik işçiler için 171 Euro vize harç ücreti alınır.

Hollanda Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz..