Hollanda Vize İle Seyahat Etmek

Hollanda vizesi işlemleri nasıl yapılır?

Hollanda vize ile seyahat etmek isteyenlere, pasaport türü ve seyahat amacına göre vize veriyor. Schengen vize protokollerine göre vize uygulaması yapan Hollanda, ancak bordo pasaport hamillerinden vize talep eder. Diğer pasaport türlerinden kısa süreli seyahatlerde vize istenmez.

Hollanda C Tipi Vize İle Seyahat Etmek

Hollanda vize ile seyahat etmek için başvuru sahiplerinin doğrudan müracaatları gerekir. Schengen vize uygulamaları dahilinde T.C vatandaşlarından umuma mahsus pasaport sahipleri yani bordo pasaportu olanlara vize uygulanır.

Hizmet pasaportu, hususi pasaport ve diplomatik pasaportu olan Türk vatandaşlarından; 180 günlük süre içinde 90 güne kadar olan seyahatleri için vize almaya gerek olmadan seyahat edebilirler.

Hollanda C tipi vize, kısa süreli turizm vizesi olarak verilir. Seyahat programına dair belgeler ve vize başvuru belgeleriyle konsolosluklara başvuru yapılarak alınan bir vize türüdür.

Hollanda’ya Vizesiz Seyahat Etmek

Hollanda vize ile seyahat etmek için vize sınıflarına göre başvuru koşulları belirlemiştir. Vizesiz seyahat sadece yeşil, gri ve siyah pasaport sahiplerine sağlanan bir opsiyondur. Vizesiz maksimum 90 güne kadar seyahat edilebilir. 90 günden uzun süreli programlar için uzun süreli- geçici ikamet vizesine başvuru yapılmalıdır.

Hollanda Hükümeti ve Hollanda Dışişleri Bakanlığı bünyesinde sürdürülen çalışmalar kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturumu bulunan yabancı uyruklular, Hollanda Dış Temsilcilikleri üzerinden vize başvurusu yapabilirler. Vize muafiyeti olan kişilerin herhangi bir başvuru yapmasına gerek yoktur. Doğrudan Hollanda’ya vizesiz seyahat edebilirler.

Hollanda Turuncu Halı Vizesiyle Seyahat Etmek

Hollanda vize ile seyahat etmek zorunda olunan ülkelerden biridir. Ancak bazı durumlarda vize kolaylığı sağlanır. Örneğin Turuncu Halı Vize Kolaylığı, hükümet tarafından sürdürülen bir projedir.

Orange Carpet vize kolaylığı kapsamında; Hollanda ile ticari bağları olan şirket ve kuruluşların tüm çalışanları, kolay vize ile seyahat edebilirler. Turuncu Halı uygulaması, 3 günde sonuçlanır. İlk seferinde 1 yıllık ve sonraki süreçlerde 5 yıllık kolay vize verilir.

Hollanda MVV Vizesi İle Seyahat Etmek

Hollanda MVV vizesi, geçici ikamet belgesi olarak uygulanır. 90 günden daha uzun süreli Hollanda’da kalmak için çeşitli vize sınıflarına göre verilen bir vizedir. MVV vizesi almak için;

  • Hollanda’da eğitim görmek,
  • Hollanda’da çalışmak,
  • Hollanda’da ticaret yapmak, faaliyetlerde bulunmak
  • Hollanda’da yaşayan yakınlarını ziyaret etmek

Gibi amaçlarla, seyahat belgeleriyle başvuru yapılarak alınan bir vize türüdür.

Hollanda Vize İle Seyahat Etmek SSS

Hollanda’ya vizesiz gidilir mi?

Hollanda’ya vizesiz gidebilen Türk vatandaşları arasında; hususi pasaport, hizmet pasaportu ve siyah pasaport hamilleri bulunuyor.

Hollanda turistik vizesi ne kadar?

Hollanda kısa süreli turistik vize harç ücreti 80 Euro’dur. 6- 11 yaşına kadar olan çocuklardan 40 Euro tahsil edilir.

Hollanda OFC vizesi nedir?

Hollanda ile ticari bağları olan kişilere verilen turuncu halı vizesidir. Vize kolaylığı olarak uygulanır.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır sayfamızı ziyaret ediniz.