Hollanda Vize İşlemleri

Hollanda Vize İşlemleri

Hollanda vize işlemleri için Hollanda Konsolosluğuna başvuruda bulunacak T.C. Bordo pasaport sahiplerinin pasaportlarının süresi seyahatlerinin sonrasında en az 6 ay olmalıdır. Hollanda’ya seyahat edecek kişiler başvurularını seyahat tarihlerinden en fazla 3 ay önce veya seyahatlerine en 15 gün kala yapabilirler.

Hollanda vize işlemlerinde başvuru evrakları sunulduktan sonra vize başvurusunun değerlendirme süresi 15 gündür ancak bu durum eksiksiz evraklarla yapılan başvurular için geçerlidir. Hollanda Konsolosluğu tatil günleri ve turizm sezonunun yoğunluğu dikkate alınarak başvuru yapılması tavsiye olunur. Ayrıca vize işlemlerinin sonuçlanması konsolosluğun mülakat talebiyle daha da uzayabilir. Vize randevusu konsoloslukta birebir bir mülakat içermemektedir. Hollanda vize randevusu hazırlanan evrakların ibrazı ve parmak izi verme prosedürünü içerir.

Hollanda Vize Başvuru İşlemleri

Hollanda vize işlemleri konsolosluğun yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerinde tamamlanır. Schengen vize işlemleri bu akredite kurumlarda yapılırken, Hollanda’ya oturum, çalışma veya uzun süreli eğitim amacıyla gidecek kişiler başvurularını doğrudan Hollanda Konsolosluğuna veya Hollanda Ankara Büyükelçiliğine yapabilirler.

Hollanda vize işlemleri kişinin kendi durumuna uygun evrakları Hollanda Konsolosluğunun belirlediği prosedürlere uygun şekilde hazırlamasıyla başlar. Bu evraklar döneme bağlı olarak güncellenebildiğinden başvuru merkezi ve güvenilir danışmanlık firmalarından eksiksiz başvuru yapılmasını sağlayacak evraklar hakkında bilgi alınabilir. Evrak detaylarına dair bilgiler de güncellenebilmektedir. Schengen vize başvuru formu, şahsi dilekçe veya şirket yazıları İngilizce olarak talep edilmektedir. Evrakların noter onaylı olması talep edilmemektedir ancak 18 yaşından küçüklerin başvurularında ebeveynler tarafından verilen onay noter imzalı olmalıdır. Çalışmayan kişiler seyahatlerine kimin sponsor olması gerektiği hakkında ve sponsor evrakları hakkında başvuru işlemleri öncesinden bilgi almalıdır. Hollanda vize işlemleri evrak detaylarına dikkat edilmediği taktirde uzun ve karmaşık bir süreç halini alabileceği unutulmamalıdır.

Hollanda vize başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı belirlemek ve evrakları bu seyahat amacı doğrultusunda düzenlemek gerekir. Vize türünüz yazacağınız dilekçeden, başvuru formuna vereceğiniz bilgilere kadar pek çok unsuru etkileyecektir. Seyahat amacının yanlış bildirimi veya seyahat amacıyla uyuşmayan bilgilerin ve belgelerin ibrazı diğer belgeleriniz ne kadar yeterli olursa olsun Hollanda vize reddi almanız neden olabilmektedir.

Hollanda Vize İşlemleri S.S.S

Hollanda Vize İşlemleri Nerede Yapılır?

Kısa süreli Hollanda vizelerinde vize işlemleri yetkili vize başvuru merkezlerinde, uzun süreli vizelerde Hollanda Konsolosluklarında yapılır.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Kısa süreli vizeler için seyahat amacına göre vize türüne başvurular yetkili vize başvuru merkezlerine yapılır. Uzun süreli vizelerde vize başvuru sahibi şahsen Hollanda başkonsolosluklarından randevu almalıdır.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdri?

Hollanda vize başvurularında ortak evraklar şunlardır: Pasaport ve kimlik belgeleri fotokopileri, 2 adet biyometrik fotoğraf, Vukuatlı nüfus kaydı ve adli sicil kaydı, Gelir belgeleri ve banka hesap dökümleri, Seyahat sağlık sigortası, Otel ve konaklama rezervasyonları. Hollanda Vize Başvuru formu ve dilekçesi

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır sayfamızı ziyaret ediniz.