Hollanda Vize Ücreti 2018

hollanda vize ücreti 2018

Hollanda Vize Harç Ücretleri

Hollanda vize ücreti 2018 yılı itibariyle Hollanda Konsolosluğunun harç bedeli ve parmak izi verme işleminin gerçekleştiği yetkili vize başvuru merkezinin işlem bedellerinden oluşur. Konsolosluk harç bedeli 60 Euro olarak belirlenmiştir ancak başvuru merkezleri ve vize danışmanlık firmaları ayrıca hizmet bedelleri talep etmektedir. Fotoğraf çektirme, fotokopi hizmetleri, kurye, VIP, başvuru formu doldurma ve erken saatte başvuru yapılması gibi hizmetler için ekstra ücretler alınmaktadır. 12 yaşından küçük çocuklardan vize ücreti alınmamaktadır. Hollanda Schengen Vizesi başvurularında ekspres başvuru yapma imkanı bulunmamaktadır.

Hollanda turistik, ticari, aile ziyareti, arkadaş ziyareti, transit, spor etkinliği, kültürel-bilimsel araştırma vizesi türlerinde vize ücreti o günkü kur üzerinden TL olarak da ödenebilmektedir.

Hollanda’yı eğitim amaçlı ziyaret etmek isteyene öğrenciler, master ve doktora öğrencileri ve birlikte seyahat ettikleri öğretmenleri vize harcından muaftır. Ancak başvuru merkezi hizmet bedellerini ödenmektedirler.

Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomik Topluluğu aile üyeleri akrabaları ile birlikte Hollanda’ya ve Schengen bölgesine seyahat ediyorsa konsolosluk harç bedelinden muaftırlar.

Arnavutluk, Bosna-Hersek, Azerbaycan, Makedonya, Kosova, Rusya, Moldova, Ukrayna, Sırbistan, Ermenistan, Karadağ ve Gürcistan vatandaşları bu ülkelerin AB ile yaptıkları vize antlaşmalarından ötürü vize işlemlerinde daha düşük vize ücreti ödemektedirler. Biyometrik pasaportu olan Ukrayna, Gürcistan, Moldova, Sırbistan, Arnavutluk, Karadağ, Bosna-Hersek ve Makedonya vatandaşları en fazla 90 güne kadar yapacakları seyahatlerde Hollanda vizesinden muaftırlar.

Hollanda vize ücreti 2018 yılında Hollanda Konsolosluğu tarafından belirlenmiştir ve vize reddi durumunda vize başvuru sahibine geri iadesi yapılmamaktadır. Vize başvurusunun yapılması vize çıkış garantisi vermemektedir. Bu nedenle doğru evraklarla prosedüre uygun başvuru yapılması çok önemlidir. Eksik evraklarla yapılan başvurular kabul edilmemekte veya başvuru ret ile sonuçlanmaktadır.

Hollanda vize işlemlerini kurumsal vize danışmanlık firmaları aracılığı ile yapacak olanlardan vize harç ücreti ile birlikte koordinasyon bedelleri talep edilmektedir. Başvuru formu ve dilekçelerin hazırlanmasında destek, randevu alımı, evrak takibi, rezervasyon, seyahat sağlık sigortasının yapılması bu firmaların çalışma sahası içindedir.

Hollanda vize işlemlerinde vize türünün doğru belirlenmesi ve seyahat sonrası en az 6 ay geçerli pasaportla başvuru yapılması gerekmektedir.

Hollanda Vize Ücreti S.S.S

Hollanda Vize Ücreti Nedir?

Kısa süreli Hollanda vizeleri için 80 Euro konsolosluk harç ücreti ödenir. Ayrıca 30 Euro vize başvuru merkezi hizmet bedeli bulunur.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kısa süreli Hollanda vizelerinin sonuçlanma süresi 5 iş günüdür, bu süre eksik ve hatalı belge bulunması durumunda uzayabilir. Uzun süreli Hollanda vizeleri 15-30 iş günü içinde sonuçlandırılır.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Kısa süreli Hollanda vizelerinde başvuru yetkili vize başvuru merkezine yapılır, uzun süreli vizelerde randevular Hollanda konsolosluklarından alınmalıdır.

Hollanda Vize Randevu sayfamızı ziyaret ediniz.