Hollanda Vizesi 2022

Hollanda’ya seyahat etmek isteyen umuma mahsus bordo pasaport hamili Türk vatandaşlarının, seyahat amaçlarına uygun bir Hollanda vizesi alması gerekmektedir. Hollanda, Schengen ülkeleri arasında yer aldığı için bu ülkeye yapılacak olan kısa süreli 90 günden az seyahatler dahilinde Schengen vizesi alınması gerekmektedir. Ancak seyahat süresi 90 günün üzerinde olacaksa, o zaman ulusal vize olarak adlandırılan D tipi vize alınması gerekmektedir.

Yeşil, siyah ve gri pasaport hamili vatandaşların ise, 90 günlük kısa süreli seyahatleri içi Hollanda vizesi almalarına gerek yoktur. Hollanda vizesi 2022 yılı vize işlemleri için yapılması gerekenleri aşağıdaki alt başlıklarda bulabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Hollanda’ya seyahat edecekseniz öncelikle seyahat süreniz dahilinde ve seyahat amacınıza uygun bir vize türü için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Hollanda vizesi 2022 yılı vize müracaatları, kısa süreli yani C tipi vizeler için Hollanda vize başvuru merkezlerine; uzun süreli vizeler için ise Hollanda Konsoloslukları ya da Hollanda Büyükelçiliklerine yapılmalıdır.

Hollanda vizesi gerekli evraklar 2022 yılı listesi, başvurmak istediğiniz Hollanda vize türüne göre farklılık göstermektedir. Bu bağlamda C tipi vizeler için farklı evraklar, D tipi vizeler için de farklı evraklar sizlerden talep edilecektir. Hollanda Türkiye’ye vize veriyor mu sorusu için de gerekli şartlar yerine getirildikten ve sizlerden talep edilen evraklar eksiksiz bir şekilde ilgili mercilere teslim edildikten sonra vizenizin alınabileceği şeklinde cevaplanabilmektedir.

Hollanda Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Hollanda vizesi 2022 yılı aile birleşimi için müracaatta bulunacak kişiler, bu vizenin şartlarını merak etmektedir. Bu bağlamda Hollanda aile birleşimi vizesi alabilmek için öncelikle bu ülkede yaşayan Hollanda vatandaşı olan 1. Dereceden bir aile üyenizin bulunması gerekmektedir. Akrabalar için aile birleşimi vizesi alınamamakta ve bu türden ziyaretler için akraba ziyareti vizesi alınmalıdır.

Hollanda evlilik yolu ile nasıl gidilir sorusunun da bir yanıtı olan aile birleşimi vizesi D tipi yani uzun süreli ulusal bir vizedir. Hollanda’da yaşayan aile bireylerinin yanında ikamet için alınabileceği gibi, Hollandalı bir ile evlenmek için de aile birleşimi vizesi alınabilmektedir.

Hollanda aile birleşimi gerekli evraklar içerisinde ise hem Hollanda’ya gidecek hem de Hollanda da yaşayan aile üyelerin hazırlaması gereken vize belgeleri bulunmaktadır. Uzun süreli bir vize olduğu için vize müracaat işlemleri ise direkt olarak Hollanda Konsoloslukları ya da Hollanda Büyükelçiliği’ne yapılmalıdır.

Hollanda Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Hollanda vizesi 2022 yılı için burada çalışacak olan kişiler öncelikle bu çalışmanın kısa süreli mi yoksa uzun süreli mi olacağın göre vize başvurusunda bulunmalıdır. Yani eğer ülke sınırları içerisinde 90 günden az çalışacaksanız ve anlaşmalı bir kurum dahilinde iş yerinizin görevlendirmesi üzerine seyahat edecekseniz o zaman C tipi kısa süreli vize türü olan iş seyahati vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Ancak burada bir kurumda işe alınmış ve uzun süreli çalışma hayatına atılacaksanız o zaman 90 günün üzerinde kalmaya izin veren D tipi ulusal çalışma vizesi almanız gerekmektedir. Hollanda çalışma vizesi gerekli evraklar listesi içerisinde en fazla önem taşıyan ve vize almanızı doğrudan etkileyecek olan evrak iş sözleşmesidir. Yani buradan da anlaşıldığı üzere Hollanda’da bir kurum ya da kuruluş tarafından işe alınmadığınız sürece çalışma vizesi alamazsınız.

Ayrıca Hollanda’ya çalışmak için nasıl gidilir sorusunun yanıtı yalnızca çalışma vizesi almak ile sınırlı değildir. Burada çalışabilmek için bu ülkeye seyahat edildiğinde çalışma izninin de alınması gerekmektedir.

Hollanda öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Hollanda vizesi 2022 yılı vize işlemlerinde en çok merak edilen konulardan bir tanesi de Hollanda öğrenci vizesi ile ilgilidir. Bu bağlamda herhangi bir eğitim programı ile Hollanda’ya gidecek olan kişiler için bu programın süresine göre başvuruda bulunmaları gerektiğini söyleyebiliriz. Hollanda öğrenci vizeleri de C tipi ve D tipi olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. C tipi öğrenci vizesi; kısa süreli bir vize türü olup, kurs, erasmus gibi eğitim programları ile ülke sınırlar içerisinde 90 güne kalma izni verir.

D tipi öğrenci vizesi ise uzun süreli vize türlerinden olup, lisans ve lisans üstü gibi eğitimler için verilmekte ve bu vize ile ülke sınırları içerisinde en az 6 ay kalınabilmektedir. Hollanda öğrenci vizesi gerekli evraklar listesi içerisinde en önemli vize belgesi eğitim almak istediğiniz kuruma kabul edildiğinizi belirten bir onay mektubu, ya da kabul dilekçesidir. Eğer bu dilekçe olmazsa o zaman ne C tipi ne de D tipi öğrenci vizesi alamazsınız. Vize evrakları içerisinde gerekli olan diğer belgeler ise almak istediğiniz vize türüne göre farklılık gösterecektir.

Hollanda öğrenci vizesi kaç günde çıkar sorusunun yanıtı için de bu vizenin müracaat sonuçlarının yaklaşık olarak 7 ila 15 iş günü içerisinde açıklandığını söyleyebiliriz.

Hollanda Vizesi Ücreti 2022

Hollanda vizesi 2022 yılında en çok merak edilen konulardan bir tanesi de şüphesiz, bu ülkeye seyahat etmek için gerekli olan vizelerdeki harç bedeli miktarıdır. Hollanda vizesi ücreti 2022 yılı için geçerli olan vize harç bedeli tutarı 60 Euro olarak belirlenmiştir. Ancak bu fiyat yıldan yıla göre artış gösterebilmektedir. Kısa süreli vizelerde 60 Euro olarak belirlenen Hollanda vize ücreti, uzun süreli D Tipi vizeler için farklılık göstermektedir.

Peki, Hollanda vizesi alma kolay mı? Schengen ülkeleri arasında yer alan Hollanda’dan vize almak; gerekli işlemler yerine getirildiği takdirde kolaydır.

Hollanda Vizesi Aile Birleşimi 2022

Hollanda vizesi 2022 yılı aile birleşimi yapacak olan kişiler yukarıda da belirttiğimiz üzere gerekli koşulları yerine getirmeli ve daha sonrasında talep edilen vize evrakları ile birlikte başvuru için Hollanda Konsoloslukları ya da Hollanda Büyükelçiliği’ne müracaat etmelidirler.

Hollanda vizesi aile birleşimi 2022 yılı vize müracaatından olumlu yanıt aldığınız takdirde aile bireylerinizin yanında 6 ay ila 12 aylık bir süre zarfı içinde kalabilirsiniz.

Hollanda vizesi aile birleşimi ne kadar sürüyor sorusu için de vize müracaat sonuçlarının açıklanmasının 1 ila 3 ay aralığında olduğunu belirtebiliriz.

Hollanda Çalışma Vizesi 2022

Hollanda vizesi 2022 yılında bu ülkede uzun süreli çalışmak için alacağınız D tipi çalışma vizesi ile birlikte sizlere ikamet hakkı da verilmektedir. Hollanda çalışma vizesi 2022 yılı için yapılacak müracaatlar Konsolosluklar ya da büyükelçilikler üzerinden yapılmaktadır.

Hollanda çalışma izni nasıl alınır sorusunun yanıtı da çalışma vizesi aldıktan sonra bu ülkeye giriş yaptıktan sonra ilgili kurumlara giderek başvuruda bulunulmalıdır şeklinde cevaplanabilir.

Hollanda Eğitim&Erasmus Vizesi 2022

Hollanda vizesi 2022 yılı öğrencilerin eğitim için en çok tercih ettiği vize türüdür. Bu ülkeye erasmus için seyahat etme isteyen öğrenciler C tipi öğrenci vizesi için başvuruda bulunabilirler.

Hollanda eğitim&erasmus vizesi 2022 yılı başvuru işlemleri kısa süreli vize için ise vize başvuru merkezleri üzerinden kabul edilmektedir.

Hollanda öğrenci vizesi kaç günce çıkar sorusu için ise 7 ila 15 günlük bir süreçten söz edilebilir.

Hollanda Vizesi 2022 S.S.S

Hollanda Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Hollanda seyahatlerinizde 7-10 günlük ziyaretler için hesapta en az 10- 13 bin TL civarı para olması gerekmektedir.

Hollanda Vizesi Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Hollanda turistik vizesi 7 ila 10 iş günü içerisinde çıkmaktadır.

Hollanda Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Kısa süreli Hollanda Vizeleri için yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almak gerekir. Uzun süreli Hollanda vizeleri için ise Hollanda konsolosluklarına şahsen başvuru yapılmalıdır.

Hollanda Vize Randevu sayfamızdan bilgi alınız.