Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2018

hollanda vizesi için gerekli evraklar

Hollanda vizesi için gerekli evraklar 2018 yılında vize başvurusunda bulunan kişinin seçtiği vize türüne ve mesleki koşullarına göre değişmektedir. Hollanda Schengen vizesi vize sahibine 180 gün içinde en fazla 90 gün kalış hakkı vermektedir.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hollanda Schengen vizesi türleri turistik, ticari ve aile ve arkadaş ziyareti vizeleridir. Vize için gereken evraklar vize türüne göre farklılık gösterebilir. Çalışanların Hollanda turistik vizesi için hazırlaması gereken evraklar aşağıdaki gibidir:

• Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli pasaport
• Schengen vize başvuru formu
• Vize talep dilekçesi (İngilizce)
• 2 biyometrik fotoğraf (3.5×4.5 cm ölçülerinde)
• Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
• Kimlik fotokopisi
• Güncel şirket evrakları
• Şirket yazısı
• SGK işe giriş bildirgesi
• Maaş bordroları
• Banka hesap özeti

Bu evrakların detayları döneme bağlı olarak Hollanda Konsolosluğu tarafından güncellenebilmektedir. Randevu tarihi itibariyle bütün belgelerinizin güncel olması gerekmektedir. Evrak detayları ile ilgili bilgiyi vize türüne göre bu web sitesinin ilgili bölümleri altında görebilirsiniz.
Hollanda ticari vize başvurularında yukarıdaki belgelere ek olarak Hollanda ticari faaliyet içinde bulunulan firmadan davetiye talep edilmelidir. Ticari davetiyesi davet eden kişinin kimlik bilgileri ile birlikte gönderilmelidir. Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurularında davetiye ibrazı zorunludur. Hollanda vizesi işlemlerinde seyahat amacına uygun hareket edilmesi gerekir. Seyahat amacının yanlış bildirimi vize reddine yolaçmaktadır.

Hollanda vizesi başvurularında gelirini belgeleyemeyen kişiler garantörlerinin sunacakları evraklarla başvurularını yapmalıdırlar. Garantör olan kişiler mesleki durumlarına göre hazırladıkları belgeleri vize başvuru sahibinin dosyasına ekleyeceklerdir. Garantör olan kişiler sigortalı çalışan, firma sahibi veya emekli ve aynı zamanda başvuru sahibinin birinci dereceden yakını olmalıdırlar. Seyahat masraflarını üstelenen kişilerin banka hesap dökümleri Hollanda Konsolosluğu tarafından belirlenen miktara uygun olmalıdır.

Schengen vize başvuru formunda verile bilgilerin sunulan diğer vize evraklarını ve seyahat amacınız desteklemesi koşulu vardır. Hollanda Schengen vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalı ve başvuru sahibinin ıslak imzasını içermelidir.

Pasaportun seyahat sonrası 3 ay geçerli olması, fotoğrafların daha önceki vize başvurularında kullanılmamış olması, şirket yazılarının vize türüne uygun olarak yazılması gibi evrakların detaylarına ait pek çok kriter mevcuttur. Başvurudan önce evraklarla ilgili bilgilerin Hollanda Konsolosluğundan veya profesyonel vize hizmeti veren danışman kurumlardan teyit edilmesi tavsiye olunur.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar S.S.S

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hollanda vize başvurularında ortak evraklar şunlardır: Pasaport ve kimlik belgeleri fotokopileri, 2 adet biyometrik fotoğraf, Vukuatlı nüfus kaydı ve adli sicil kaydı, Gelir belgeleri ve banka hesap dökümleri, Seyahat sağlık sigortası, Otel ve konaklama rezervasyonları. Hollanda Vize Başvuru formu ve dilekçesi

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda kısa süreli vizeleri için yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almak gerekir. Uzun süreli vizelerde vize başvuru sahibi Hollanda konsolosluklarından randevu almak gerekir.

Hollanda Vize Ücreti Nedir?

Hollanda vizeleri için 80 Euro konsolosluk harç ücreti ödenir, 30 Euro hizmet bedeli ayrıca ödenir.

Hollanda Vize Ücreti sayfamızdan bilgi alınız.