Hollanda Vizesi Nasıl Alınır 2018

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır 2018

Hollanda vizesi başvurusu Hollanda Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri ve bu kurumlara akredite vize acenteleri aracılığı ile alınmaktadır. Hollanda vizesi nasıl alınır 2018 işlemleri hakkında güncel bilgileri bu duyuruda bulacaksınız.

Öncelikle belirtmek gerekiyor ki Hollanda Avrupa Birliğine üye bir devlettir ve Schengen üyesi devletlerden biridir. Hollanda vizesinin çift girişli veya çok girişli alarak Schengen ülkelerine seyahat  yapmak mümkündür. T.C. Bordo pasaport sahipleri ülkeye giriş yapabilmek için Hollanda vizesi almalıdırlar. Başvuruda bulunacağınız vize türü kısa süreli yani C Tipi vizedir.

Hollanda vizesi başvuru 2018 işlemlerinde kullanacağınız seyahat belgesinin son 10 yıl içinde çıkarılmış ve seyahatten dönüş tarihinden sonra 3 ay geçerliliği olan bir pasaport olması gerekmektedir. Geçerli pasaportunuz varsa durumunuza uygun evrak listesini temin edip, gerekli evrakları hazırlayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Gerekli evrak listesi Hollanda seyahatinin amacına göre ve sizin halihazırda yapmakta olduğunuz mesleğinize veya emekli, ev hanımı veya öğrenci iseniz sosyal durumunuza göre değişiklik gösterir. Genel itibariyle turistik evrakları şunlardır: pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, dilekçe, güncel tarihli şirket evrakları, iş giriş bildirgeleri, maaş bordroları, son 3 aylık banka hesap dökümleri ve otel ve uçak bileti rezervasyonları. Bununla birlikte eğer Hollanda vize başvurunuzu ticari amaçlı bir seyahat için yapıyorsanız Hollanda’daki firmadan alacağınız davetiyeyi ibraz etmeniz gerekmektedir. Kendi geliri olmayan kişiler, örneğin öğrenci veya ev hanımları, seyahat masraflarını karşılayacak birinci dereceden yakınlarının durumuna göre evrakları hazırlamalıdırlar.

Hollanda Vizesi kaç günde çıkar 2018

Hollanda vizesinin çıkış süresi 7 ile 15 gün arasında değişmekle birlikte konsolosluğun tatil günleri, kapalı tarihleri veya yoğunluğa göre süre değişebilir. Seyahat tarihinizden en az 20 gün öncesinden en fazla 3 ay öncesinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Vizenizle seyahat ederken Hollanda’da kalacağınız yere, konaklama bilgileri dair bilgilerin fotokopisini yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Vize evraklarının detaylarına ait bilgiler Hollanda diplomatik misyonları olan Hollanda Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından güncellenebilmektedir. Örneğin şirket sahibi ve çalışanların sunmaları gereken şirket evraklarının güncelliği, orijinal ibraz edilmesi gereken belgeler veya fotokopisi kabul edilen belgelerde önem taşır. Hollanda vizesi için gerekli evrakları hazırlanırken en dikkat edilmesi gereken noktalardan biri evrakların ülkeye geri dönüşünüzü ispat eder nitelikte olmalarıdır. Bu açıdan banka hesap dökümlerinizin güncel, hesabınız aktif olması gerekmektedir. Hollanda’da geçireceğinizi gün sayısına bağlı olarak bankada bulundurmanız gereken para miktarı değişebilmektedir.

Hollanda vizesi başvurusu konsolosluklara yapılmaktadır ancak evrak hazırlık aşamasında ve vize takibi konusunda danışman firmadan alacağınız destek, konsolosluğun eksik evrak veya ek evrak talebi gibi konularda önceden önlem alarak vizenizin seyahat tarihinize yetişmesini sağlayacaktır.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır S.S.S

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Kısa süreli Hollanda vize başvurularında randevular yetkili vize başvuru merkezlerinden alınır.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda kısa süreli vizeleri 5 iş günü içinde, uzun süreli vizeleri ortalama bir ay içinde sonuçlanır.

Hollanda Vize Ücreti Ne Kadar?

Hollanda kısa süreli vizeleri için 80 Euro konsolosluk harç ücreti ödenir, ayrıca 30 Euro hizmet bedeli bulunur.

Hollanda Vize Randevu sayfamızdan bilgi alınız.