Hollanda Vizesi Online Başvuru

Hollanda Vizesi Online Başvuru

Hollanda Vizesi Online Başvuru Nasıl Yapılır?

Hollanda vizesi online başvuru Hollanda Konsolosluğunun akredite firmasından randevu almak üzere yapılması gereken bir işlemdir. Hollanda vizesi başvurunuzu şahsen veya vize acenteleri aracılığı ile yapabilirsiniz. Ancak vize randevusunda biyometrik veri ibrazı olduğu için Hollanda vize randevusuna şahsen gidilmelidir. Son 5 yıl içinde Hollanda’dan veya bir diğer Schengen ülkesinden aldığınız bir vizeniz varsa ve eski vize etiketi üstünde VIS etiketi varsa parmak izi işlemi için gelmeden vize başvuru merkezleri aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Hollanda vize başvuru formu online ortamda Konsolosluk web sitesinde ve ilgili sitelerde bulunabilmektedir ancak online olarak doldurulup, Konsolosluğa gönderilen bir form değildir. Bilgisayar ortamında veya elle okunaklı bir şekilde doldurulur ve alınan çıktısı başvuru dosyasına eklenir. İlgili bölümler ıslak imzalı olmalıdır. İmza başvuru sahibinin kendisi tarafından atılmalıdır.

Hollanda vize randevusu, Hollanda Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerinden alınmaktadır. Başvurular mülakat içermediği için eski Schengen vizesinde geçerli parmak izi bulunan kişilerin başvuruları danışman firmalar aracılığı ile de yapılabilmektedir. Bununla birlikte Hollanda Konsolosluğu lüzum gördüğü durumlarda başvuru sahibini şahsen görüşmek için Konsolosluğa vize mülakatına çağırabilir. Vize mülakatı sadece Hollanda Konsolosluğunda yapılmaktadır, başvuru merkezlerinde vize mülakatı yapılmamaktadır. Konsolosluğun gerekli gördüğü durumda yapılan vize mülakatı başvuru evrakları teslim edildikten sonra yapılmakta olup, eksiksiz evrakla yapılan başvurularda bir zorunluluk değildir. Eksiksiz evraklarla yapılan vize başvurusu yapıldığında Hollanda vize randevusu evrakların teslimini ve biyometrik veri ibrazını içermektedir.

Hollanda vizesi online başvuru ile randevu alma işlemi sırasında bir şifre oluşturmanız gerekecektir. Bu şifre en az 8 en fazla 15 karakterden oluşturulmalı ve Türkçe karakter veya işaret içermemelidir. Randevunuz online sistemde onaylandıktan sonra çıktısını almanız gerekmektedir. Randevuya gelirken, bu onay mektubunun vize başvuru sahibinin yanında olması gerekmektedir.

Online randevu için doldurduğunuz form Schengen vize başvuru formu değildir. Ancak her iki formda vermiş olduğunuz bilgilerin birbiriyle tutarlı olması gerekmektedir. Bu nedenle evraklarınızın ve kimlik, pasaport bilgilerinizin güncelliğine dikkat ediniz. Seyahat amacınız ve vize türüyle ilgili çelişkili bir durum ortaya çıktığında vize reddi olasılığı artmaktadır.

Hollanda Vizesi Online Başvuru S.S.S

Hollanda Online Başvuru Nasıl Yapılır?

Hollanda Online Vize Başvurusu yetkili vize başvuru merkezlerinde yapılabilir. Schengen vize başvuru formu online olarak doldurulabilir.

Hollanda Vize Ücreti Ne Kadar?

Hollanda kısa süreli vize ücreti 80 Euro konsolosluk harcı, 30 Euro yetkili vize başvuru merkezi hizmet bedeli ve 30 Euro danışmanlık ücretinden oluşur.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda kısa süreli vizeleri ortalama olarak 5 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Bu süre hatalı başvurularda uzayabilir, uzun süreli Hollanda vizelerinde vize sonuçlanma süresi bir ayı bulabilir.

Hollanda Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.