Hollanda Vizesi Randevu

Hollanda Vizesi Randevu

Hollanda vizesi başvurusunda bulunacak kişiler Hollanda vizesi randevu alma işlemini Hollanda Konsolosluğun yetkilendirdiği kurumlardan ve vize acenteleri aracılığı ile internet üzerinden, online şekilde almalıdırlar. Hollanda vize işlemlerinde konsoloslukların görev bölgesi ayrımı bulunmamaktadır. Bütün illerden bütün Hollanda Konsolosluklarına başvuru yapılabilmektedir.

Vize başvuru sahipleri kişisel durumlarına uygun vize evraklarını hazırladıktan sonra evrakların ibrazı ve biyometri işlemi için Hollanda Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen başvuru merkezinde randevu tarihi ve saatinde bulunmalıdırlar. Hollanda Konsolosluğu bütün vize işlemlerini akredite vize başvuru merkezleri aracılığı ile yürütmekte, başvuruları onlar aracılığı ile kabul etmektedir. Vize sonucu hakkında yetki sahibi olan tek kuruluş Hollanda Konsolosluğudur.

Hollanda Vizesi Randevu İşlemleri

Hollanda vizesi randevu işlemi Konsolosluk vize departmanı ile mülakat içermemektedir. Ancak Hollanda Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibini mülakata çağırma hakkını saklı tutmaktadır. Konsolosluk mülakatı vize reddi alındığı veya alınacağı anlamı taşımamaktadır.

25.09.2014 tarihinden sonra Hollanda’nın da dahil olduğu Schengen vize işlemlerinde parmak izi verme işlemi zorunlu hale getirilmiştir. İlk kez Schengen vizesi alıyorsanız mutlaka parmak izi işlemi için randevuya şahsen gelmeniz ve parmak izi ibrazında bulunarak biyometrik veri kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.

Hollanda vizesi randevu işlemi için randevuya şahsen gelmeniz gerekir ancak eğer son 5 yıl içinde aldığınız Schengen vizelerinden dolayı tanımlı parmak iziniz varsa vize randevusunda parmak izi verme işlemi yapmadan evrak teslimini üçüncü şahıs veya vize hizmeti veren kurumsal danışmanlık firmaları aracılığıyla da yapabilirsiniz. Son 5 yılda Hollanda veya başka bir Schengen ülkesinden aldığınız vizede “VIS” ibaresi varsa parmak izi prosedüründen muaf tutulursunuz. Bununla birlikte başvuru merkezinde teknik sorunlardan kaynaklı problemler olabilir bu durumda Konsolosluk vize başvuru sahibinin parmak izi vermesini talep edebilmektedir.

Parmak izi tanımlı kişiler başvurularını aracı kurumlarla yapacakları durumda yetki yazısı verirler ve Hollanda vizesi için hazırlanan gerekli evrakları içeren vize dosyası bu aracı kurumlar tarafından yapılabilir, işlemlerin takibi de bu kurumlar aracılığı ile yapılabilmektedir.

Hollanda vize randevusu online olarak alınırken teknik bir sorunlar karşılaşıldığında konsolosluk telefonla aranarak randevu alma işlemi gerçekleştirilebilir.

Hollanda Vizesi Randevu S.S.S

Hollanda Vize Randevusu Nereden Alınır?

Kısa süreli Hollanda vize randevuları yetkili vize başvuru merkezlerinden, uzun süreli Hollanda vize randevuları şahsen Hollanda konsolosluklarından alınır.

Hollanda Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vize başvuru sahibi öncelikle seyahat amacına uygun Hollanda vizesini tespit etmeli, bu vize türü için istenen gerekli evrakları hazırlamalıdır. Kısa süreli vizeler için yetkili vize başvuru merkezlerine başvuru yapmak gerekir.

Hollanda Vize Ücreti Nedir?

Hollanda vize konsolosluk harcı 80 Euro, hizmet bedeli 30 Euro, danışmanlık ücreti 30 Euro'dur.

Hollanda Vize Ücreti sayfamızdan bilgi alır.