hollanda aile ziyaret vizesi

Hollanda Aile Ziyaret Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti ile Hollanda arasında Hollanda Aile Ziyaret Vizesi muafiyetine ilişkin herhangi bir antlaşma bulunmadığı için, Hollanda’ya gitmek isteyen kişilerin ülkeye giriş yapabilmek amacı ile vize başvurusu yapması gerekmektedir. Fakat bu başvuruların yalnızca Bordo pasaporta sahip olan kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sahip olduğu Yeşil, Gri ve Siyah pasaportlarda vize şartı aranmamaktadır. Bu nedenle belirtilen pasaportları kullanan kişilerin Hollanda vize başvurusu yapmasına gerek duyulmamaktadır. Fakat bu kişiler de her 180 günlük dilim içerisinde yalnızca 90 gün ülke sınırları içerisinde konaklama gerçekleştirebilmektedirler. Bu sürenin dolmasının ardından Hollanda’dan ayrılmak gerekmektedir.

Bordo pasaporta sahip olan kişiler, yapacakları başvurularda öncelikle seyahat amacına uygun olan başvuru seçeneğini seçmelidirler. Kişi eğer Hollanda’ya iş için gidiyorsa ticari vize başvurusu, eğer gezi amacı ile gidiyorsa da turistik vize başvurusu yapmalıdırlar. Ailelerini ziyaret edecek olan kişilerin de benzer şekilde Hollanda aile ziyaret vizesi başvurusu yapması gerekmektedir. Başvurunun gerçekleştirilmesinin ardından Hollanda Konsolosluğu tarafından başvuru sahiplerinden bir takım evraklar istenmektedir. İstenen evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması halinde yapılan başvuruların olumlu sonuçlanma ihtimali büyük ölçüde artış göstermektedir.

Hollanda Aile Ziyaret Vize Başvurusu Gerekli Evraklar

Hollanda aile ziyaret vizesi başvurularında bir takım belgeler talep edilmekte ve her belgenin detaylı bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Başvuru sahipleri, Hollanda Konsolosluğu tarafından talep edilen belgelerin her birini eksiksiz olarak hazırlamak ile yükümlüdürler. Hazırlanan evrakların istenen şekilde olmaması halinde yapılmış olan başvurular iptal edilebilmektedir. Genel olarak başvuru süreci uzatılıyor olsa da, konsolosluk için büyük önem arz eden belgelerde herhangi bir problem çıkması halinde başvuru direkt olarak reddedilmektedir. Bu nedenle tüm evrakların belirtildiği şekilde hazırlanması ve randevu tarihinde ilgili kurumda bulunan yetkiliye teslim edilmesi gerekmektedir.

Hollanda aile birleşimi vizesi nedir

-Pasaport

Yapılacak olan Hollanda aile ziyaret vizesi başvurularında konsolosluk tarafından önem verilen ilk husus kullanılan pasaportlardır. Bordo pasaport kullanan kişilerin sahip olduğu pasaportlar kullanım süresini doldurmamış olmalıdır. 10 yıl ve 10 yıldan daha uzun süredir kullanılan pasaportların, başvuru öncesinde yenilenmesi ve değiştirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde pasaport Hollanda Konsolosluğu tarafından onaylanmamaktadır. Ayrıca seyahat tarihinin sonrasında da kullanılan pasaportun 3 ay daha geçerliliğinin bulunması gerekmektedir. Bu nedenle geçerlilik süresi başvuru öncesinde kontrol edilmelidir. Ek olarak kullanılmakta olan pasaportlar herhangi bir şekilde deforme olmamalıdır. Eğer pasaportun görünümünde bir problem varsa veyahut da kullanımı engelleyen bir sorun mevcut ise pasaportların değiştirilmesi, yenilenmesi gerekmektedir. Son olarak da her pasaportun içerisinde minimum 2 sayfalık boş alan bulunması gerekmektedir. Yapılan vize başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde pasaporta vize basılacağı için, bu sayfalara ihtiyaç duyulmaktadır.

-Vize Başvuru Formu

Hollanda’ya farklı sebeplerden dolayı seyahat edecek olan kişiler, Vize Başvuru Formu adı verilen formu doldurmak ile yükümlüdürler. Form, başvurunun yapılmasından daha önceki süreçlerde online sistemler üzerinden doldurulmaktadır. Formu doldurmayan ve belirtildiği şekilde teslim etmeyen kişilerin başvuruları iptal edilmektedir. Ayrıca formda eksik bir alan olması halinde de sistem tarafından form kabul edilmemektedir. Bu nedenle tamamen Hollanda Konsolosluğu tarafından belirtildiği şekilde doldurma işlemi yapılmalıdır.

Vize Başvuru Formu içerisinde çok sayıda detaylı soru bulunmaktadır. Hollanda aile ziyaret vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin, form içerisinde yer alan soruların tamamına eksiksiz bir şekilde cevap vermesi gerekmektedir. Soruların tamamının cevaplandırılmasının ardından formun alt bölümünde elektronik imza atılması istenmektedir. İmzanın da atılması ile birlikte Vize Başvuru Formu hazır hale gelmektedir.

-Fotoğraf

Hollanda Ziyaret Vize Başvurusu, başvuru sahiplerinin 2 adet fotoğrafa sahip olması gerekmektedir. Bahsi geçen fotoğrafların da biometrik özelliğe sahip olması gerekmektedir. Biometrik fotoğraf, beyaz veyahut da gri arka fon kullanılarak çekilmektedir. Ayrıca vesikalık fotoğraflardan farklı olarak da ölçüleri bir miktar daha değişiktir. Bu nedenle temin edilecek fotoğraflar 3.5 cm x 4.5 cm ebatlarında olmalıdır. Ek olarak, fotoğrafın çekilmesi esnasında kişi herhangi bir şekilde aksesuar kullanmamalıdır. Gözlük, şapka, başörtüsü gibi aksesuarların kullanılması yapılan başvuruların reddedilmesine neden olmaktadır. Bu nedenle talep edildiği gibi fotoğraf temin edilmelidir.

-Finansal Duruma İlişkin Belgeler

Vize başvurusunda bulunacak olan kişilerden finansal duruma ilişkin olan çok sayıda evrak istenmektedir. İlk olarak, kişinin temin etmesi gereken belge 3 aylık maaş bordrosudur. Bahsi geçen belgelerin tamamı imzalı ve kaşeli olmalıdır ve son 3 ayda alınmış olmalıdır. Aksi takdirde belge onaylanmamaktadır. Ayrıca, yine son 3 aya ait olan Banka Hesap Özeti de Hollanda Konsolosluğu tarafından talep edilmektedir. Banka hesabının içerisinde de minimum 3.000 TL olmalıdır. Belirtilen miktar, minimum seviyededir. Bu nedenle bu miktardan daha az olan bakiyeler, Hollanda aile ziyaret vizesi başvurularının olumsuz sonuçlanmasına neden olmaktadır.

Bankadan alınan tüm belgeler, banka tarafından kaşelenmeli ve de imzalanmalıdır. Ayrıca ilgili bankanın da İmza Sirküleri’nin alınması gerekmektedir. Bu belge de yine aynı şekilde imzalı ve kaşeli olmalıdır. Tüm bu evraklara ek olarak eğer varsa araç ruhsatı, tapu, kredi kartı ekstreleri de konsolosluk ile paylaşılmalıdır. Eğer başvuru sahibinin dairesi varsa ve bu daire kiralanmış ise kira gelirleri de yine aynı şekilde paylaşılmalıdır. Tüm bu belgeler, yapılacak olan Hollanda aile ziyaret vizesi başvurusunu olumlu şekilde etkilemektedir.

-Ek Evraklar

Belirtilen tüm belgelere ek olarak Hollanda Konsolosluğu tarafından farklı özelliğe sahip olan evraklar da talep edilmektedir. Bunlardan ilki, Vize Talep Dilekçesi’dir. Dilekçe, Hollanda Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış olmalıdır. Dilekçe, bağlı bulunulan şirket yetkilisi tarafından doldurulmalı ve imzalanıp, kaşelenmelidir. Eğer kişi çalışmıyor ve öğrenci ise, kendisine bir sponsor belirlemelidir. Sponsorun bulunması halinde de kişinin maddi durumuna ilişkin çok sayıda belge Hollanda Konsolosluğu tarafından talep edilmektedir. Tüm istenen bilgilerin dilekçe ile birlikte belirtilen tarihlerde ilgili kuruma teslim edilmesi gerekmektedir. Bu tür taleplerin yerine getirilmemesi halinde Hollanda aile ziyaret vizesi başvuruları olumsuz şekilde sonuçlanmaktadır.

Ek evraklar arasında yer alan diğer belgeler de seyahat planını açıklamaya yardımcı olan konaklama rezervasyonları ve uçak biletleridir. Kişi uçak, tren, otobüs gibi hangi ulaşım aracını tercih etmiş ise, bu biletleri konsolosluk ile paylaşmalıdır. Ayrıca, yapılmış olan otel rezervasyonlarının da ilgili kurumla paylaşılması gerekmektedir. Kişi, Hollanda’ya giriş yapmadan önce konaklama için yer ayarlarmış olmalıdır. Bu rezervasyonların da onaylanması halinde çıktı alınmalı ve bu çıktılar diğer evrakların yanına koyulmalıdır.

Hollanda Aile Ziyaret Vizesi Gerekli Evraklar Hakkında Detaylı Bilgiler

Belirtilen seyahat evraklarının tamamı, yapılan başvuruların olumlu sonuçlanabilmesi için talep edilmektedir. Bu nedenle Hollanda aile ziyareti vizesi için başvuru yapan kişilerin bu tür belgeleri eksiksiz olarak ve belirtildiği şekilde hazırlaması tavsiye edilmektedir. Bahsi geçen belgelerin tamamı aile ziyareti için yapılan vize başvurularında isteniyor olsa da, diğer birçok vize başvurusunda da yine aynı belgelerin temin edilmesi talep edilmektedir. Dolayısıyla Hollanda’ya giriş yapabilmek için vize başvurusunda bulunan Bordo pasaport sahibi kişilerin tüm bu belgeleri eksiksiz olarak hazır hale getirmesi gerekmektedir. Sistem tarafından verilen randevu tarihinde de her belgenin sunulması gerekmektedir. Ayrıca belgelerin de İngilizce tercümelerinin de kişinin yanında bulunması, randevu esnasında herhangi bir problemin meydana gelmesini büyük ölçüde engellemektedir.

Hollanda Aile Ziyaret Vizesi S.S.S

Hollanda Aile Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır?

Kısa süreli Hollanda Aile Ziyareti Vizesi başvuruları yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu alınarak yapılır. Hollanda’daki aile bireyinden davet mektubu gerekmektedir.


Hollanda Aile Ziyareti Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Hollanda Aile Ziyareti vizesi Konsolosluk harç ücreti 80 Euro, hizmet bedeli 30 Euro’dur.

.

Hollanda Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda Vizelerinin onaylanması işlemi tamamen Hollanda Konsolosluğuna aittir. Vize merkezleri, vize sürecini takip etse de, vize sonucunda herhangi bir etkiye sahip değildir. Genel olarak 7 ile 15 iş günü arasında Hollanda Aile Ziyareti Vizesi sonuçlanmaktadır.

.

Hollanda Vize Ücreti  sayfamızı ziyaret ediniz.