Hollanda’ya Vizesiz Giriş

Hollanda vizesi işlemleri nasıl yapılır?

Hollanda’ya vizesiz giriş için hususi pasaport sahibi olmanız, siyah veya gri pasaport sahibi olarak görevlendirilmiş olmanız gereklidir. Schengen vize protokollerine dahil olan Hollanda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından 90 güne kadar vize talep etmez. Sadece umuma mahsus pasaport (bordo) hamilleri, vizeye tabiidirler.

Hollanda Schengen Vize Muafiyeti

Hollanda’ya vizesiz giriş için doğrudan seyahat belgelerinizle varış sağlayabilirsiniz. Schengen prosedürleri dahilinde ancak 6 aylık süreç içinde 3 ayı geçmeyecek olan seyahatler için vizesiz kalınabilir. Hizmet pasaportu (gri) sahibi T.C vatandaşları, çalıştıkları kurumlardan aldıkları görev yazısı ile kapsayan süre dahilinde Hollanda’ya vizesiz giriş yapabilirler.

Hollanda Schengen vizesi için bordo pasaport hamillerinin başvuru yapması ve vize koşullarına uygunluk durumundan onaylanan vizeleriyle ülkeye giriş yapmaları mümkündür. Yeşil pasaportu olan vatandaşların 1. Derece yakınları ve 18 yaşını geçmeyen çocukları ile 21 yaşına kadar öğrenciliklerinin devamlılığı halinde yeşil pasaport ve vize muafiyeti hakkından yararlanabilirler.

Hollanda’ya Vizesiz Nasıl Gidilir?

Hollanda’ya vizesiz giriş yapma hakkı bulunan vatandaşlar, seyahatleri için rezervasyon belgeleriyle giriş yapabilirler. Konaklama ve ulaşım belgeleri dahilinde planlanacak turlar, seyahat programları, organizasyonlar veya ziyaretler için direkt giriş yapabilirler. Ancak 90 gün içinde tekrar ülkelerine dönüş yapmaları ya da vize süresini uzatmak için başvuru yapmaları gereklidir.

Hollanda’ya vizesiz nasıl gidilir konusunda, Türkiye ile Hollanda arasında yapılan ve Schengen vize protokolleri kapsamında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hollanda’da Vizesiz Kaç Gün Kalınır?

Hollanda’ya vizesiz giriş yapma hakkı, en fazla 90 güne kadar veriliyor. Ancak sonraki 90 günlük süreç ardından yeniden 90 güne kadar seyahat programı yapılabilir. Hollanda C Tipi vize, turistik vize olarak bilinen Schengen, her 6 aylık süreçte yenilenir. Her 6 ayda bir 90 günlük vizesiz giriş hakkınız bulunur.

Hollanda’da 90 günden daha uzun süre kalmak, oturum izni almak için başvuru yapılması gereklidir. Hollanda oturum vizesi en az 6 aylık ya da 1 yıllık olarak veriliyor. Arkadaş ve aile ziyareti vizesi, ticari vize, Eramus vizesi, çalışma izni veya oturum izni vizeleri için Hollanda Konsolosluğuna doğrudan başvuru yapılması gerekir.

Hollanda C tipi turistik vize başvuruları yetkili vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılabilir.

Hollanda’ya Vizesiz Giriş SSS

Hollanda’ya kimler vizesiz gidebilir?

T.C vatandaşlarından yeşil pasaport, gri ve siyah pasaport sahipleri 90 güne kadar seyahatleri için vizesiz gidebilirler.

Hollanda’ya giderken bebeklerden vize alınır mı?

Hollanda vizesine tabi bordo pasaport sahiplerinden, 0- 6 yaşına kadar olan bebeklerden indirimli vize ücreti (35 €) alınır.

Hollanda’da vizesiz kaç yıl kalınır?

Yeşil pasaport sahipleri, 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek seyahatlerinde vizesiz kalabilirler. Daha uzun süreli kalmak için oturum vize başvurusu yapılmalı ya da vize süresi uzatılmalıdır.

Hollanda Vize Ücret sayfamızı ziyaret ediniz.