Transit Vize İstemeyen Ülkeler 2022

Transit Vize İstemeyen Ülkeler 2022; Transit vize aktarmalı uçuş programlarına dair zorunlu olabilir. Bununla birlikte bazı ülkelerin zorunlu kılmadığı görülür. Yaygın olarak 12 ya da 24 saatlik aktarma süresine bağlı olarak transit vizeden muaf olmanız sağlanabilir.

Hangi Avrupa Ülkeler Transit Vize İstemiyor?

Transit vize istemeyen ülkeler 2022 yılında artış göstermeye başlamıştır. Özellikle de Avrupa ülkeleri tarafından vize muafiyetinden söz edilir. Bunlar arasında:

  • İtalya, Hollanda ve de Fransa yerini almıştır.
  • Rusya, Polonya ve Dubai için de herhangi bir vize talebine değinilmez.

Aynı şekilde Ukrayna üzerinden seyahate devam edecek vatandaşların da vizeleri talep edilmez. Hangi Avrupa ülkeler transit vize istemiyor sorgulayanların önceliği bu yönde olabilir. Geçerli Avrupa ülkelerini dikkate alabilir ve de uçuş programlarınızı hazırlayabilirsiniz.

Transit Vize Olmazsa Ne Olur?

Transit vize istemeyen ülkeler 2022 yılında zorlayıcı yaptırımların üzerinde durmaz. Söz konusu transit vize isteyen ülkeler olduğu zaman çeşitli cezalara değinilir. Öyle ki vizesiz seyahatlere ilişkin ceza uygulamaları öne çıkmaktadır.

Transit vize olmazsa ne olur sorgulayanlara öncelikle uçuş programlarının iptal edildiği belirtilir. Vatandaşların vizesiz olarak uçuşa katılmaları mümkün olmaz. Bununla birlikte:

  • Vizesiz havaalanı girişinde cezai uygulamalara değinilebilir.
  • Kişinin sınır dışı edilmesine de karar verilebilir.

Görüldüğü üzere ciddi yaptırımların üzerinde duruluyor. Bunun için seyahat programlarını yaparken önceliğiniz vize prosedürlerini dikkate almak olmalıdır. Özellikle de vize isteyen ülkelerin şartları ele alınmalıdır. Şartlara uygun olacak şekilde vize başvurularında bulunmanız gerekir. Ancak bu şekilde uçuş programlarında herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmazsınız.

Avrupa Aktarmalı Uçuşlarda Vize Gerekli Mi?

Avrupa ülkelerinin çoğunda transit vize şartına değinilmiyor. Avrupa aktarmalı uçuşlarda vize gerekli mi merak edenlere de öncelikle muafiyetten söz edilir. Muaf olan Avrupa ülkeleri üzerinden seyahate geçmek kolay hale gelir.

Transit vize istemeyen ülkeler 2022 yılında da kıtalara göre ele alınabilir. Bununla birlikte Avrupa Birliği ülkelerine değinerek uçuş programlarınıza yön verebilirsiniz. Söz konusu Avrupa aktarması olduğu zaman:

  • İspanya veya İtalya için herhangi bir vize şartına değinilmez.
  • Fransa, Hollanda ve Rusya olarak diğer ülkelerden de söz edilir.

Görüldüğü üzere seyahat edilecek ve aktarma yapılacak ülkelere göre ayrı prosedürlere yer verilir. Bu nedenle Avrupa aktarmalı seyahatlerde ülke vize politikalarını dikkate alarak harekete geçmek gerekir.

Türkiye Pasaportu İle Kaç Ülkeye Gidilir?

Türkiye Pasaportu denilince ilk akla gelen Umuma Mahsus Pasaport oluyor. Bordo renkli olan bu pasaport ile her ülkeye vizesiz olarak giriş yapmak mümkün değil. Hatta diğer pasaport türlerine nazaran daha az muafiyet hakkından söz edilir.

Transit vize istemeyen ülkeler 2022 kadar vizesiz olarak giriş yapılan ülkeler de merak ediliyor. Türkiye Pasaportu ile kaç ülkeye gidilir sorgulayanlara da:

  • Bordo pasaporta ilişkin 111 ülkeden söz edilir.
  • Yeşil ve gri pasaport sahipleri için bu sayı 147 olarak ele alınır.

Aynı zamanda kapıda vize uygulamalarının da üzerinde durulur. Toplamda 9 ülkenin sınır kapılarından vize işlemlerine geçmenize izin verilir.

Transit Vize Hangi Ülkeler

Transit vize istemeyen ülkeler 2022 olarak onlarcasından söz edilir. Ancak çoğu ülkenin transit vize şartına değindiği görülüyor. Hal böyle olunca Transit vize hangi ülkeler merak ediliyor ve:

  • Almanya ile İngiltere aktarmaları sırasında talep ediliyor.
  • Çekya, İsviçre ve Yunanistan olarak diğer ülkeler de paylaşılır.

Aynı şekilde Kanada ve Bulgaristan olarak pek çok ülkeye yer verilir. Her biri de aktarmalı uçuş yapacak olan vatandaşlardan transit vizelerini çıkartmalarını ister. Aksi taktirde vizesiz uçuşa geçilmesi mümkün olmaz. Öyle ki vizesiz olan vatandaşların uçuşa alınmasına izin verilmez. Hatta beraberinde sınır dışı edilmeleri de esas alınabilir. Bu gibi yaptırımlar yine ülkelerin vize politikaları üzerinden netlik kazanır ve uygulanır. Örneğin bazısı cezai para uygulamalarına değinerek kişilere yaptırımda bulunabilir.

Transit Vize İstemeyen Ülkeler 2022 S.S.S

Transit Vize İstemeyen Ülkeler Hangileridir?

Transit vize istemeyen ülkeler şu şekildedir: İtalya Hollanda Fransa İspanya (12 saatliğine) Rusya Polonya Dubai Ukrayna Avusturya Azerbaycan Arabistan

Avrupa ülkeleri kaç saate kadar transit vize talep etmez?

Çoğu Avrupa ülkesinin 12 saatlik sınıra göre vize verdiği görülüyor.

Transit vize başvuruları nereden yapılır?

Konsolosluklar üzerinden değerlendirilir ve birkaç gün içerisinde sonuçlanması esas alınır.

Hollanda Vize Randevu sayfamızı ziyaret ediniz.