Vize Ülkeler

Vize ülkeler; Vize farklı ülke vatandaşlarının ülke değiştirirken sahip olmaları gereken resmi evraktır. Her ülkenin vize koşulları farklılık gösterebilmektedir. Vize talep adımlarında geçerli olan prosedürlerde de farklılıklar meydana gelebilmektedir. Tam da bu nedenle bireylerin vize başvuru adımlarında hem bireysel olarak hem de vize danışmanlık firmaları üzerinden destek almasına olanak verilmektedir. Vize talep aşamasının detayları ile uğraşmaktan bu firmalar sayesinde vazgeçebilirsiniz.

Türkiye Pasaportu İle Kaç Ülkeye Gidilir?

Türkiye pasaportu ile kaç ülkeye gidilir; Türk vatandaşlarının umumi kullanıma açık olan bordo pasaportları ile 111 adet ülkeye vizesiz olarak giriş yapmasına olanak verilmektedir. Ülkelere giriş adımında ya da vize talep aşamasında sorun meydana gelmemesi için pasaportunuzun tarihi güncel olmalıdır. İl ve ilçe merkezlerinde yer alan NVİ aracılığı ile pasaport yenileme adımlarını da yerine getirme hakkınız olacaktır.

Vize ülkeler kapsamında değişik koşullar ile verilmektedir; fakat pasaportun güncel olma kuralı tüm ülkelerde geçerliliğini sürdürmektedir. Bu noktada eğer gerekli görülürse geçmiş senelerde kullanmış olduğunuz eski pasaportlarınızı sunmanız da istenebilmektedir. Bu şekilde kişilerin geçmiş senelerde ülke giriş çıkışlarında kontrolde bulunma hakkı da sunulmaktadır.

Türkiye’ye Hangi Ülkeler Vizesiz Girebilir?

Türkiye’ye hangi ülkeler vizesiz girebilir; İran, Arnavutluk, Bulgaristan, Ukrayna vatandaşlarının ülkemize 90 gün ile sınırlı olmak kaydı ile vizesiz giriş yapmasına imkan verilmektedir. 180 günlük zaman diliminde kişilerin 90 günü aşmamak kaydı ile vizesiz giriş adımından faydalanmasına hak tanınmaktadır.

Vize ülkeler kategorisinde inceleme yapıldığı zaman özellikle çalışma izini ya da uzun süreli oturum talep edecek olan kişilerin vize talep etmesinin zorunluluk olduğu anlaşılmaktadır. Ülkemizde vize talep adımlarında güncel tarihli pasaportun sunulması gerekmektedir. Bunun yanı sıra biyometrik fotoğraf da iletilmelidir. Bu fotoğrafın muhakkak son 6 aya ait olması gerekir. Ülkeye giriş çıkış süreci içerisinde kimlik tespitinde sorun yaşanmaması için bu tür bir kural getirilmiştir.

Japonya Pasaportu Kaç Ülkeye Vizesiz?

Japonya pasaportu kaç ülkeye vizesiz; Yeni Zelanda ve Avustralya’ya vizesiz olarak giriş yapmalarına izin verilmektedir. Bu aşamada AB üye ülkelerine de vizesiz seyahat hakkı verilmektedir. Vize ülkeler arasında inceleme yapılırken Japonya’nın salgın konusunda oldukça sert giriş çıkış tedbirleri aldığı da görülmektedir. Ülke belirli bir süre giriş çıkışlara kapatılmıştır. Ülkeye giriş kabul edilmediği gibi çıkışlar da yasaklanmıştır. Bu şekilde salgının yayılım hızında düşüş yaşanması için çaba sarf edilmektedir. Şuanda salgın önlemleri sınırlandırılmış ve gevşetilmiştir. Turistik seyahat için dahi giriş yapılmasına olanak verilmektedir. Bu aşamada ülkeye giriş yaparken sorun yaşamamak için PCR testinin negatif çıkması gibi bir koşul da getirilmiştir.

Öğrenci Pasaportu İle Nerelere Gidilir?

Öğrenci pasaportu ile nerelere gidilir; öğrenci pasaportu ile gerekli vize ek koşulların yerine getirilmesi durumunda tüm ülkelere seyahat edebilirsiniz. Vize ülkeler araştırması yapılırken öğrenci pasaportunun bazı avantajları beraberinde getirdiği görülmektedir. Örneğin öğrenci pasaportları kapsamında kişilerin pasaport harç ücreti ödemesi istenmeyecektir. Sadece pasaport defter bedeli ödenerek işlem akışı tamamlanabilir. Bu olanaktan faydalanmak için 25 yaşından küçük olma şartı vardır.

Türkiye Pasaportu İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Türkiye pasaportu ile hangi ülkelere gidilir; gerekli koşullar yerine getirildiği zaman vizeli ya da vizesiz tüm ülkelere giriş yapılabilmektedir. Bu aşamada vizesiz giriş yapma konusunda daha avantajlı olmak için yeşil pasaportunuz olması gerekmektedir. Yeşil pasaportunuz ile birçok ülkeye süre sınırlaması olmak kaidesi ile vizesiz giriş yapılmasına olanak verilmektedir.

Vize ülkeler incelemesi yapılırken özellikle maddi koşulların yerine getirilmesi konusunda çok dikkatli olmanız gerekir. Ülkeler giriş yapacak olan kişilerin kendi maddi ihtiyaçlarını karşılayacak seviyede birikim sahibi olmaları konusunda şart getirmişlerdir. Bunun yanı sıra seyahat ve sağlık sigortasının da aktif olması gibi bir kural oluşturulmuştur. Bu kurallar es geçilirse vize talep adımınız ret yanıtı alır.

Hollanda Vize Başvurusu için tıklayınız; https://www.visacenter.com.tr/hollanda-vize-basvurusu/

Vize Ülkeler S.S.S

Türkiye vatandaşları kaç ülkeye vizesiz giriş yapabilir?

111 adet ülkeye 90 gün ile sınırlı kalmak koşulu ile vizesiz giriş yapılmasına imkan verilir.

Japonya vatandaşlarının AB ülkelerine vizesiz giriş hakkı var mı?

Japonya vatandaşlarının AB ülkelerini vizesiz seyahat etmelerine olanak verilmektedir.

Yeşil pasaport nedir?

Yeşil pasaport memuriyetin birinci, ikinci ve üçüncü seviyesinde olan kişilere hazırlanan bir avantajlı seyahat belgesi türüdür.

Hollanda Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.